Aprix 116



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?)
25.5.2018 9:28

Tu na predávajú 2 odrody marhulí zo Španielska - 1kg za 1,47 EUR. smiley

Jedna odrůda - menší, vybarvenější, je dost chutná, druhá - větší, bledá, světle žlutá, nic moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.3.2018 19:13

To snaď nieje ani pravda teraz mi písal z česka šlachtitel či nemám vrúble marhulky Aprireve pisal sú to nové marhulky rezistentnými génmi na PPV sú samoopelivé dalšia je Aprinew chcú ich do svojho šlachtenia.Tieto novinky je tažko zohnať odpíšem znamy ide cez plantex brať do talianska tisice podpnikov, poprosil som ho či mi tieto odrody čo tam majú kúpi ale neviem či predajú mám tam objednaných 8 odrôd.Aspoň vidíte kto všetko sleduje toto fórum.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 5.3.2018 16:55

Cez sobotu a nedelu som mal tel.od sadarov z moravy, strašne niečo aké tam davajú príspevky učitý ludia čo nemajú ani šajnu o nových odrodách. Vraveli všade je šarka, monilia nikto v sadoch nebude vysadzovať V.pavlovickú a Maďarskú to je tak pre záhradkárov. Marhulku Farbaly majú vysadenú 15 rokov postupne ako ludia pracovali v zahraničí nosili vruble rôzných odrôd tak teraz testujú vela noviniek ktoré sa tažko dali zohnať.Chceli aby som im poslal vrúble Rubissia a Fuego poslal som, zato ma pozvali na koštovku v lete tychto marhúľ Feriacot, Flashcot, Magiccot, Perlecot, Wondercot, Ladycot majú toho vela ale su to chutovky, vruble si môžem vziat na konci leta a môžeme očkovať.Ale čo majú to by ma ani nenapadlo na jeseň zaočkovali rezistenty voči šárke, monili, otlačaniu, velmi sladké a dlhe skladovanie 3 týždne je to americký patent ako tieto gény dostávajú do rastlin nieje to GMO.Toto oni potrebujú v sadoch menej posterkov toto sú tie odrody o ktorých som písal veľmi tažko sa im zhanajú vruble.Apribang, Apridelice, Apriswee, Aprinew, Apriqueen, tuto chcú zohnať Aprireve a tieto ešte niesu ani v ponuke predaja tejto talianskej firmy a oni už ich majú zaočkované Aprirome, Apribel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 89.248 (?), 25.4.2018 19:47

Apribang kamoš ich má aj v sade nezmrzli, túto marhulku dal zvlášť zaštepenú do sklenika je v kofliku, pozrite teraz dozrievajú nádhera.Som zvedavý aké budú chuťové vlasnosti za 2 dni.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 89.248 (?), 29.4.2018 20:16

Kámoš poslal foto a chuťové vlasnosti Apribang, dnes sladká štavnatá proste super.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 92.155 (?), 12.5.2018 21:53

Dalšie foto od kámoša, marhulka Aprirome pred 10 dňami daná von zo sklenika zasadená v kofliku prvé 3 plody,  krásne očervenela na slniečku aromatická štavnatá sladučká.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 6.175 (?), 16.5.2018 19:01

Dalšie foto novinky marhulky Flesh od kámoša, vytiahol ju v kofliku zo sklenika 24.4.2018 už bola oranžová, keď ju dával von dnes ju koštoval stačil odfotiť len jeden plod ostatné rodinka začala jesť, sladká, koža slabé kyselinky, keď do nej zarezal nožom štava tiekla a pritom bola tvrdá sám je prekvapený s týchto nových odrôd, aké majú vynikajúce chutové vlasnosti a vzhladovo sú nádherné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 23.8 (?), 24.5.2018 19:41

Znova dnes kamoš poslal foto marhulky Delice cot zo sklenika, vysadená z kvetináča do zahrady asi 10.5.písal nádherne sa vyfarbila ostatné marhulky Delice cot má v sade tie dozrejú neskôr, na fotkách je vidieť koĺko tam má vedla sklenika odrôd.Španielska spoločnosť Monna Lisa predáva v Hamburku marhulky 1kg za 4E.V Taliansku padali ladové krúpi za par minút bolo vidieť škody.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.5.2018 20:05

Mě by spíš zajímalo, jaké super rané "špeky" zrají právě teď u Milana na zahradě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 23.8 (?), 24.5.2018 21:13

Peter ešte je skoro, ja nemám skleník na testovanie. Ale vďaka mojím prispevkom o novinkách som sa zoznamil s veĺmi dobrými pestovatelmi nových odrôd ktorých nezaujíma fórum ale realita ty majú už sady. Oni už novinky majú zasadené viac rokov majú skúsenosti.Napriklad ovocinarská únia z moravy, slezka a slovenska bola na exkurzii v 2013 v taliansku članok písal pan Komžik v časopise sady a vinice, on tam tiež bol, odložil som si ten članok, zaujala ma tam klubová odroda rez.na šarku marhulka Petra.Zober si po tolkych rokoch sa mi ozval borec ktorý tam bol a vravel že on tu odrodu si odtial priniesol podarilo sa mu odstrihnut halúzku.Pritom keď jim ju predctavovali šéf spoločnosti povedal že túto klubovú odrodu nikomu nepredajú šlachtili ju veĺa rokov je vyborná, a u nás už rodí nič nieje nemožné, všetko sa dá zohnať, samozrejme všetky novinky budem od týchto borcov mať krásne sladké, štavnaté rez.na šárku vďaka dobrým borcom a nie zavistlivcom a posmeškarom.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 25.5.2018 9:28

Tu na predávajú 2 odrody marhulí zo Španielska - 1kg za 1,47 EUR. smiley

Jedna odrůda - menší, vybarvenější, je dost chutná, druhá - větší, bledá, světle žlutá, nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika