A přece není po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
20.5.2020 16:56

Tomu se snad ani nechce věřit. Fotka z "Marsu", ne? smiley Co se týče Kiota, tak to je asi jediná meruňka z Escande, která za něco stojí. Kdyby alespoň jedna meruňka za něco stála od společnosti COT International, křičeli bychom hurá. Ten jejich nejznámější Tomcot to určitě nebude. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.5.2020 20:24

Měl jsem na mysli pána z Hoštěnic (PzH). O jiném kopci nevím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.13 (?), 18.5.2020 8:49

Další kopec je kousek u Lipůvky, asi 400 m n.m, byla třeba i probírka plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.116 (?), 18.5.2020 16:46

Asi jsem se vyjádřil nepřesně. Ne že by nezmrzly, ale nezmrzly všechny. Možná to bylo tím, že má zahrada je také trochu na kopci  (270 m n.m.) a hlavně proto, že na zahradě mně pořád fouká směrem od západu od Brněnské přehrady z tzv.Svrateckého úvalu. Brno i přehara mají cca 220 m n.m. Ale v těchto dnech mně třeba namrzly brambory i když jsem je měl zakryté netkanou. Chytlo to jen vršky, které se přímo dotýkaly textilie.Žádný problém.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.8 (?), 18.5.2020 22:31

Máte niekto úrodu na ranných marhulách? Aurora zmzla.  Jaromír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 19.5.2020 0:38

Aurora byla doslova na prach, včetně vymrzlých růstových pupenů, roztrhaného kmínku, nic nevydrží, absolutní propadák, šance na úrodu je v chladných oblastech asi nulová? frown

Raná Leskora nemá nic crying - plůdky vydžely, ale bez přírustku časem opadaly. Velkopavlovická není sice raná, ale na to že je papírově nejcitlivější spolu s Maďarskou, tak nějaké plody udržela a rostou yes MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.53 (?), 19.5.2020 7:43

Moje Leskora má plod. Letos bych ji chtěl vyměnit za Bergarouge. Můžete potvrdit její větší odolnost proti mrazíkům?

5ti leté Kioto má cca 300 plodů.

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.109 (?), 19.5.2020 22:23

Letos jsou meruňky obsypány plody, již třetí rok za sebou.Dvě vlny mrazu s -7 stupni byly i u nás, ale stromy naštěstí ještě nekvetly. Kolem 20. dubna na konci kvetení přišel mráz -2,5 st., celou noc jsem pod nimi zatápěl a tak to přežily. Na konci dubna tady byly dva dny s mrazem, ale byl to údolní radiační mráz, u mě na kopci se to zastavilo na nule.Nejkrásněji na jaře kvete odrůda Farbaly, květy doslova obalují větévky ze všech stran, proto také probírka bude tady největší. Částečná probírka bude nutná i u Vehardy a Bergeronu, Tardicotu, o něco větší u Leskory.Březnové poškození mrazem nejvíce postihlo Tsunami, kterou to celou spálilo na prach, až nyní se začína zelenat. Mrazy nepoškodily ani broskve, i takové slečinky jako je Harbinger a Springcrest to přežily, Valachy 400 m.n.m.

Farbaly
Farbaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 105.217 (?), 20.5.2020 8:16

Mohu se zeptat z jakého zdroje máte odrůdu Farbaly? Dozrává Vám v termínu daném pro tuto odrůdu?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.5.2020 16:56

Tomu se snad ani nechce věřit. Fotka z "Marsu", ne? smiley Co se týče Kiota, tak to je asi jediná meruňka z Escande, která za něco stojí. Kdyby alespoň jedna meruňka za něco stála od společnosti COT International, křičeli bychom hurá. Ten jejich nejznámější Tomcot to určitě nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 21.5.2020 8:27
Poslední mrazik 12.5. cca- 1 asi 3cm plody nijak nepoškodil a ty rostou vesele dal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika