A přece není po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
17.5.2020 20:24

Měl jsem na mysli pána z Hoštěnic (PzH). O jiném kopci nevím.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 17.5.2020 20:24

Měl jsem na mysli pána z Hoštěnic (PzH). O jiném kopci nevím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.13 (?), 18.5.2020 8:49

Další kopec je kousek u Lipůvky, asi 400 m n.m, byla třeba i probírka plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.116 (?), 18.5.2020 16:46

Asi jsem se vyjádřil nepřesně. Ne že by nezmrzly, ale nezmrzly všechny. Možná to bylo tím, že má zahrada je také trochu na kopci  (270 m n.m.) a hlavně proto, že na zahradě mně pořád fouká směrem od západu od Brněnské přehrady z tzv.Svrateckého úvalu. Brno i přehara mají cca 220 m n.m. Ale v těchto dnech mně třeba namrzly brambory i když jsem je měl zakryté netkanou. Chytlo to jen vršky, které se přímo dotýkaly textilie.Žádný problém.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.8 (?), 18.5.2020 22:31

Máte niekto úrodu na ranných marhulách? Aurora zmzla.  Jaromír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 19.5.2020 0:38

Aurora byla doslova na prach, včetně vymrzlých růstových pupenů, roztrhaného kmínku, nic nevydrží, absolutní propadák, šance na úrodu je v chladných oblastech asi nulová? frown

Raná Leskora nemá nic crying - plůdky vydžely, ale bez přírustku časem opadaly. Velkopavlovická není sice raná, ale na to že je papírově nejcitlivější spolu s Maďarskou, tak nějaké plody udržela a rostou yes MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.53 (?), 19.5.2020 7:43

Moje Leskora má plod. Letos bych ji chtěl vyměnit za Bergarouge. Můžete potvrdit její větší odolnost proti mrazíkům?

5ti leté Kioto má cca 300 plodů.

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.109 (?), 19.5.2020 22:23

Letos jsou meruňky obsypány plody, již třetí rok za sebou.Dvě vlny mrazu s -7 stupni byly i u nás, ale stromy naštěstí ještě nekvetly. Kolem 20. dubna na konci kvetení přišel mráz -2,5 st., celou noc jsem pod nimi zatápěl a tak to přežily. Na konci dubna tady byly dva dny s mrazem, ale byl to údolní radiační mráz, u mě na kopci se to zastavilo na nule.Nejkrásněji na jaře kvete odrůda Farbaly, květy doslova obalují větévky ze všech stran, proto také probírka bude tady největší. Částečná probírka bude nutná i u Vehardy a Bergeronu, Tardicotu, o něco větší u Leskory.Březnové poškození mrazem nejvíce postihlo Tsunami, kterou to celou spálilo na prach, až nyní se začína zelenat. Mrazy nepoškodily ani broskve, i takové slečinky jako je Harbinger a Springcrest to přežily, Valachy 400 m.n.m.

Farbaly
Farbaly
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 105.217 (?), 20.5.2020 8:16

Mohu se zeptat z jakého zdroje máte odrůdu Farbaly? Dozrává Vám v termínu daném pro tuto odrůdu?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.5.2020 16:56

Tomu se snad ani nechce věřit. Fotka z "Marsu", ne? smiley Co se týče Kiota, tak to je asi jediná meruňka z Escande, která za něco stojí. Kdyby alespoň jedna meruňka za něco stála od společnosti COT International, křičeli bychom hurá. Ten jejich nejznámější Tomcot to určitě nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 21.5.2020 8:27
Poslední mrazik 12.5. cca- 1 asi 3cm plody nijak nepoškodil a ty rostou vesele dal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika