A je po meruňkách



host - 234.87 (?)
20.2.2023 20:55

Pan 193.55 ako dlho máte zasadený Congat? F

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27   
                     
host - 81.144 (?), 20.2.2023 18:06
S Bergeronem mám zkušenost ze tří zdrojů a musím říct, že mám zřejmě dva různé klony a na mráz OK. Leskora je náročná nejen na moniliozu tak jako Bergeron, ale hlavně na vhodnou podnož. Na Leskoru ale slyším všude samou chválu a proto se jí také pokouším dopěstovat a po dvanácti letech jsem to nevzdal, protože na přímý konzum za to opravdu stojí. Pěstitel pár plotů nademnou říká, že má Velkopavlovickou, nikdy nezakuřuje a nevím že by stříkal proti mrazu a je zajímavé, že má téměř každý rok, jeho syn tam jezdí sklízet s dcerama a stanují na zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.87 (?), 20.2.2023 20:55

Pan 193.55 ako dlho máte zasadený Congat? F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.3.2023 17:35
Ještě dodatek dalšího zdroje ohleně podnože my-kl-a pro merunky. Ing. Josef Kutina ji pro merunky neuvádí jen pro slivoně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 7.3.2023 18:34

Od pána, s kterým se přete o "mykla" mám nějaké meruňky. Nemůžu s určitostí říci, jestli jsou na "mykla", ale rostou dost slabě. Hlavně víceletý Tardicot a Kioto. Na hodnocení růstu Farcla je zatím brzy, lépe vypadá Farhial. Kioto je pravděpodobně i tak slaběji rostoucí odrůda. Ale rozdíl v růstu s meruňkami na klasických myrobalánech je patrný. Pán, co se opakovaně ptá na Congat se toho asi moc nového nedozví. Já ho mám objednaný z Uherského Ostrohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 8.3.2023 13:17
Já se nepřu, jde jen o to, že prostě mi na my-kl-a po jedné dost ostré zimě odešla celá nádherně narostlá Velkopavlovická zaštěpovaná v korunce, která vůbec v předešlých letech neměla žádné mrtvice a ani klejotoky. Pána neznám, že prodává merunky nevím. Ta moje kupovaná byla. Prostě už jsem opatrný a nepoštím se do žádných experimentů jako třeba koupě meruněk zaštěpovaných na broskvonovém semenáči, o čem sem tehdy ani nevěděl že to jde a bylo mi to doporučeno, školkařem, který zná naše poměry. V USA a nebo v Izraeli je takto sice pěstují, ale jsou určeny pro štěrkové půdy, což třeba u nás vůbec není a tehdy jsem to nevěděl. A pak máte po merunkách než řeknete švec a ani třeba neochutnáte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  26,  27   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika