A je po meruňkách



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
20.4.2022 7:41

Konečně se snad dočkám nějaké probírky. Ráno "šedivec" auta na škrábání, svěšené listy na meruňkách, ale voda v sudech bez povlaku. Podle internetu tady bylo -2°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.4.2022 19:26

Tady to vypadá, že se vůbec nic nestalo. A jak u Vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.91 (?), 20.4.2022 20:24

Zdravím přátelé od Kuřimi, tak měl jsem z toho trochu obavy., ráno námraza na autě, škrabal jsem okna, ale dneska jsem byl kontrolovat stromky, nektarinka stále pěkně kvete. Švestky jsou skoro taky v plném květenství a dobrý. Třešně ještě nezačaly kromě májovky. Hrusně Wiliamsova kvete, ostatní se chystají teprve do květu. Jablíčka krásný růžový poupata. Meruňky uvidim, ta pod kterou jsem topil tam něco bude, zbytek je s výstrahou tak uvidime, Zatím to celkově vypadá dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 20.4.2022 22:19

U nás na Trutnovsku taky pohoda. Ještě nic nekvete. Třešně a švestky vidím tak za 7-10-14 dní a jabloně někde 10-15. května s tou předpovědí počasí. Co nám nezlikviduje mráz, zaručeně zlikviduje strupovitost. Asi budu letos stříkat, jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.4.2022 11:53

ČHMÚ vydalo varování před přízemním mrazem na severovýchodní Moravě, takže Jirka s Martinem ve střehu. Tady u mě už některé plůdky začaly tmavnout a postupně odpadnou. Všechno na malých stromkách zhruba do dvou merů nad zemí. Nezjistí se to hned, plůdky většinou až druhý den začínají tmavnout (tmavě zelená) ale hned neodpadnou, takže se někomu může zdát, že se nic nestalo. Ve vyšších polohách nemám s meruňkami zkušenost. Petr z H, vždycky tvrdil, že právě tam je úroda meruněk zaručená. Možná někde na kopci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 21.4.2022 13:52

Tady už mrazy snad nikoho nevzrušují, v zahradě obvyklých -2,5°C.

Topil jsem znova až nad ránem, protože mělo být +3, až večer to překroutili na 0°C, ale stejně další probírka z probírky po probírce je zjevná už teď, byl to vyzařovák naprosté jasno bez větru a ráno až bylo po všem se tradičně zatáhlo.no

Je to přesně tak - detailním pohledem na plůdky jde vidět už po několika hodinách že ztrácí zelenou zářivou barvu. Mimo zahradu jsou meruňky zlikvidované totálně stejně jako třešně. Od rozkvětu meruněk mrzlo 22x tady na severovýchodě 230-240m... co není u domu je bez šance, kromě broskví, ty se tváří že drží ale ještě kvetou vše ukážou až plůdky. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 21.4.2022 15:49
Mě se dnes podařilo udělat druhý postřik proti úžehu na Bergeronech. V merunkářských oblastech se zatím zdá, že meruněk bude dostatek a to navzdory všem výstrahám vydaným. Já už proto plošné vyhřívání sadu přestávám řešit a soustředím se jen abych měl pro vlastní potřebu. Minulý mráz jsem zapálil méně ohnů a ta probírka je vidět... Víc mě s.re dalších 10 dvanáctiletých stromů Toptaste a Haganty, které letos budou patrně doraženy a pridájí se ke třem desítkám již vykácených švestek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.4.2022 16:45

Z "nízkopodlažních" stromků se tváří nejlépe RADKA, která sice ráda zmrzá v předjaří v pupenech, ale v květu a po něm je celkem odolná. Jinak je to celkem dost spálené. Možná ještě Kioto je na tom dobře. Na větších částečně chráněných stromech by bylo třeba většího mrazu k probírce. Toptaste roste na myrobalánu dosti silně, žádnou zvláštní chorobou tady netrpí, maximálně nějaká ta monilie na květech. Haganty jsou celkem povedené, jakási švestkovitost tam přece jen je. Celkově lepší než Tophit i Jojo. V růstu se taky dost rozjela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.79 (?), 22.4.2022 6:12

Turnov u Jizery -1C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 22.4.2022 16:48

Tady na s.v. mrzne s malými přestávkami "imervére".Žádná vítaná probírka, nýbrž postupná devastace meruněk.Pokud zbude něco na ochutnání a marmeládu bude to takový malý zázrak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika