A je po meruňkách



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
22.4.2022 20:34

Pokud nepřide "holomráz" jako tenkrát léta páně 18.5. 2012, tak bude meruněk dost. Takový opovrhovaný Goldrich, ten má úrody velké, zvlášť když byl takto obsypaný květy. Kampak na Goldricha meruňku. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 226.113 (?), 23.4.2022 12:30
Rozkvétající Goodrich na myrobalanu dnes ráno (jz strana domu) 550m.n.m, okres Šumperk.
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.4.2022 17:47
A jak jsou na tom na šumpersku v porovnání s Goldrichem jiné odrůdy? U nás v Chřibech letos odkvetl mezi prvními merunkami. Já vkládám velké naděje do dambořického semenáče, který právě dokvétá. Snad letos už konečně ochutnám první plody a budu se moci rozhodnout, zda půjde vykácet a nebo se bude množit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.113 (?), 23.4.2022 17:57
Já mám ještě bergeron na JV straně domu a tam se již ukazují bile čepičky.
Bergeron na meruňkovém semenaci
Bergeron na meruňkovém semenaci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.4.2022 19:53
Bergerony už mám odkvetlé úplně kromě jednoho, který je hodně ve stínu a nějaký kvítek se na něm ještě najde. Ono při kvetení záleží taky natom, z jakého dřeva pupen vyrůstá a je možnost to ovlivnit i řezem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.113 (?), 23.4.2022 20:26
Šiíttuv řez jsem zatím nepoužil nikdy. U Bergerona bych měl i trochu obavy, aby v chladném létě dozrál. Sklízíme ho koncem září až do poloviny října, v podstatě do prvních mrazíků, loni nám na plody dokonce i nasnezilo. Kvalita plodů v teplém září je ale dobrá, ve studeném mají problém dobře dozrát. Jinak obě meruňky u nás dávají každoročně bohaté úrody. Bez probirky se lámou větve, loni v září mi praskla jedna z hlavních na Bergeronu. Goldrich dozrává na přelomu srpna a září. Má velké ušlechtilé oranžové plody, které rád shazuje vítr. Když spadnou samy, chuť je dobra. Utržené chtějí pro svou kyselkavost nechat odlezet. To co píší platí ale jen pro teplé chráněné polohy u bile stěny domu. Na volné ploše u nás meruňka i při vší péči nemá naději na dlouhý život... Je zvláštností našeho mikroregionu, že broskvoně kvetou vždy až po třešních. Snad nikdy se nám nestalo, že by to bylo obráceně. Máme Flamingo, springcrest a fav. Moretini 3. Pravděpodobně to bude sz svahem chladné a větrné polohy v klimatickém regionu ch7. Nezřídka na naši meteostanici spadne přes 1000mm/rok. Rekord máme za posledních 10 let, dvakrát kolem 1200mm. To je možná jeden z důvodu opožděné vegetace teplomilných dřevin. Ostatní ovocné druhy mírného pasma se chovají standardně. Pěkný večer.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 23.4.2022 22:33

Bergeron je u nás díky extrémním násadám a pozdnímu kvetení hodně odolný mrazům, protože jim svou výkonností unikne. Chutově dost velké a kvalitní plody. Bohužel čím déle do sklizně, tím větší možnost napadení monilií. Na úžech bez postřiku ve dřevě je dost náchylný. Goldrich nemá dobrou chut ani když sám spadne a nechá se zaležet. Nejsou štavnaté spíše dost suché a pořád kyselé. Do kompotů se musí valit spoustu cukru. Flamingo jsem měl a Moretini taky, ale na Cresthaven neměla žádná z nich. Sice byly hodně pozdní, ale proti plísním odolné pokud je ovšem nepoškodil hmyz. At se Vám pěstování nejen meruněk daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.44 (?), 16.6.2022 17:32
A je po merunkách a i jiném ovoci. Kroupová clona na chvíli pokryla celou střechu nad dřevníkem místo vedle místa a zbarvila ji do bíla... A ještě u nás není konec pokud se bouřka o hory odrazí zpět! Doufám, že nejsou nikde škody na domech a majetku... Hukot jako když letka stíhaček hrouží nad zahradou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.2.2023 14:43

Holomráz dnes přišel k nám, neradujme se, holomráz dnes přišel k nám, neveselme se. A jak tento holomráz úřadoval na narašených meruňkách, to se ukáže v následujících dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.242 (?), 7.2.2023 20:33
Já už teď můžu po pitvě květních pupenů říct,.že větší poškození má u mě Pinkcot. Pupeny jsou podle notoricky známé tabulky ve fázi A a.B. Po -9 je většina pupenů ve fázi B ko. Na fotu porovnání s Vehardou, která má pupenů s růžovou prdelkou samozřejmě mnohem míň než Pinkcot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika