A je po meruňkách



host - 81.144 (?)
13.5.2020 19:59

Já mám merunky zatím i na zavařování a marmeládu, ale na některých odrůdách švestek se dost rozjela pilatka. Nechtěl jsem stříkat, protože kdyby vše zůstalo, byla by to pro stromy katastrofa. Merunky budou, ale švestky jsou ve hvězdách...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 239.97 (?), 13.5.2020 12:41
Dalsi foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.97 (?), 13.5.2020 12:44
Dalsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.5.2020 14:12

Ale větší plody už nebývají tak choulostivé. Možná jen nějaké povrchové poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.5.2020 17:14

Taky by mě zajímalo, jak dopadly v HK Kukyho GOLDRICH a Lídina VENUS. U mě čistá nula u obou dvou odrůd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.5.2020 14:06

Musíte si na výsledek halt počkat jako všichni. Já jsem taky dlouho nevěděl, jak to dopadne. Jednou bylo po meruňkách, pak zas jakoby jen z půlky a nakonec mám nula nula prd. Respektive jen pár kousků na chuť. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 13.5.2020 19:53

Tak dnes nad ránom to prišlo. Staré vysokokmene jabloní, boli krásne zakvitnuté - všetko hnedé - spálené, nebude nič. Mladé slivky sme obalili na poslednú chvíľu geotextíliou a iba z núdze podložili vedrami s vodou - vyzerá, že slivky to prežili, skôr asi pomohla tá geotextília. Asi opäť nesklame moja obľúbená jabloň Vanda. Bez ochrany dostala tiež plnú dávku a čo bolo plne rozkvitnuté, tak to je spálené, ale vyzerá to tak, že niečo mrazom aj uniklo, lebo nie všetky puky ešte kvitli. Možno to dopadne tak ako minulý rok, keď z mladých stromov len Vanda dala nejaké to jabĺčko, inak všetko zmrzlo. Ostatné mladé kvitnúce stromy: Rubinola, Bohemia, Pinova...- všetko je chytené, asi z nich zase nič nebude, t.j. to isté čo minulý rok. U svokry pár 100 m ďalej tiež silne chytené už odkvitajúce čerešne - 3ks, kvitnúce jablone tiež celé do hneda. Celkom masaker. Vypadá to tak, že u nás prežijú skôr odrody s neskorším, alebo možno ešte lepšie - na dlhší čas roztiahnutým kvitnutím. Z tohto hľadiska vypadajú slivka Stanley a jabloň Vanda papierovo nádejne. Mladá Veharda zatiaľ iba pekne obrastá, nekvitne, keď začne kvitnúť, tak sa uvidí aká je jej odolnosť. To isté aj višňa Morellenfeuer, pekne obrastá, zatiaľ nekvitne. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 13.5.2020 19:59

Sorry, nie geotextíliou, ale bielou netkanou textíliou. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 13.5.2020 19:59

Já mám merunky zatím i na zavařování a marmeládu, ale na některých odrůdách švestek se dost rozjela pilatka. Nechtěl jsem stříkat, protože kdyby vše zůstalo, byla by to pro stromy katastrofa. Merunky budou, ale švestky jsou ve hvězdách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.97 (?), 13.5.2020 23:10
Moc dekuji za nazor, musime si hold pockat, jak to skutecne dopadne.Mam jeste mladsi stromy 7 let, a 2 ks po 3 roky, mysleno od zasazeni u me na zahrade. Evidujete nekdo pri letosnich mrazech, ze na vetsich stromech neco malo preci jen vydrzi a ty mladsi maji odolnost vuci mrazu mensi?nebo jde ciste jen o odrudu?mysleno na stejnem stanovisti, mozna i s podobnym nakvetanim, aby to bylo spravedlive a oba stromy si prosly stejnymi mrazy pro jednoduchsi porovnani. U me zatim co se tyce mrazu to je ve prospech starsiho stromu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.68 (?), 15.7.2020 18:36
Podarilo sa Vám dopestovať šalach? Odolal mrazom? Ako chutí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika