A je po meruňkách



host - 133.106 (?)
30.3.2020 19:15
Někde jsem četl, že aspoň trochu může pomoci prolit půdu pod kvetoucimi stromy vodou. Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Dík. Happy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 133.106 (?), 30.3.2020 19:15
Někde jsem četl, že aspoň trochu může pomoci prolit půdu pod kvetoucimi stromy vodou. Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Dík. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.3.2020 20:14

Ano, ale nakolik Vám to bude něco platné, to Vám nikdo nezaručí. Všechno se tady za ty roky probralo mockrát. Dneska jsem koukal na kontrasty v kvetoucích meruňkách. Například totálně "spálená" odroda marhuľky Orange Rubis no a vedle ní nádherně kvetoucí lednická Lenovayes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.240 (?), 31.3.2020 7:55
Druhá vlna je, zdá se, u mě ničivější. Dnes ráno -3,5°C a zítřejší noc a následující má být ešte horší. Meruňky vesměs plně rozkvetlé. Postřik Cu + Zato proveden včera tak uvidíme. Naředil sem zbytek roztoku na broskve. Myslím Kuprikol. Snad to vydrží. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 1.4.2020 0:43

Tak mě i poslední zbytky optimismu opouštějí... Třinecko


Včera večer
Včera večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.93 (?), 1.4.2020 9:22
-5,5°C. U nás SZ Brna. Druhá vlna dodělala. Je hotovo to ani měď nestačí. Navíc su nemocné. Pár nerozvitých květů na vrcholcích možná něco zachrání. Příště bílit kmeny větve, bílit, bílit__ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 109.130 (?), 1.4.2020 10:14

Lelekovice, max teplota -7

Všechny meruňky jsou v prd... Kmeny jsem měl nabílený, zkoušel jsem i Champion proti zmrznutí, vše v pytlu, tak snad možná přístí rok.

Člověk by brečel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Opice - (26) - 30.251 (?), 1.4.2020 10:57

Všechny zdravím a připojuji se k těm, co smutní. Ještě jsem zvědavá, jak to zvládnou broskvoně, kterým už vykukuje růžový květ, ale zatím nerozvinutý. Co myslíte?

Proti dnešním -8 asi v domácích podmínkách nepomůže nic moc, ale kdyby bylo míň, myslíte, že by mělo smysl mít kolem stromů (aspoň těch menších, mladších) kameny? Používá se to i při pěstování révy, aby kameny přes slunný den naakumulovaly teplo a přes noc ho vypouštěly ven. Říkám si ale, zda by to na druhou stranu nemohlo kontraproduktivně vést k tomu, že stromy pokvetou dřív?

A ještě jedna úvaha - nezkoušeli jste někdo zamlžit stromy vodou, když začíná mrznout? Myslím ručně, rozprašovačem, každý obejít právě v tu chvíli? Vím, že se dělá noční mlžení, respektive celonoční či vícehodinové, ale já mám na mysli jen mlžení jednou, když začne mrznout.

I přes ty mrazy... bude líp, všem přeju energii nejen do zahradničení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 1.4.2020 12:17

 Abyste byla naději na úspěch, musela byste rosit celou dobu nebezpečí mrazového poškození. Jde o skupenské teplo tuhnutí, tedy při dopadu jemných kapiček na květy a jejich následném tuhnutí na led vzniká jakési malé množství tepla, které dokáže zajistit, že mráz v místě květu není tak intenzivní. Navíc i rozstřikovaná voda má samozřejmě plusovou teplotu. Takže jednorázové postříkání nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 1.4.2020 12:22

meruňky jsem všechny dávno odepsal. Jinak dnes 1,5m nad zemí v kurunce broskvoně -6°. Takže ani u broskvoní... haven se zvonkovitým typem květu si letos nejsem jistý úrodou. To bych neměl broskve poprvé za 25 let, co je pěstuju. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 1.4.2020 12:50

Ma nekdo zkusenosti s oddalenim raseni nastlanim slamy pod stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika