A je po meruňkách



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?)
1.4.2020 12:17

 Abyste byla naději na úspěch, musela byste rosit celou dobu nebezpečí mrazového poškození. Jde o skupenské teplo tuhnutí, tedy při dopadu jemných kapiček na květy a jejich následném tuhnutí na led vzniká jakési malé množství tepla, které dokáže zajistit, že mráz v místě květu není tak intenzivní. Navíc i rozstřikovaná voda má samozřejmě plusovou teplotu. Takže jednorázové postříkání nepomůže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 133.106 (?), 30.3.2020 19:15
Někde jsem četl, že aspoň trochu může pomoci prolit půdu pod kvetoucimi stromy vodou. Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Dík. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 30.3.2020 20:14

Ano, ale nakolik Vám to bude něco platné, to Vám nikdo nezaručí. Všechno se tady za ty roky probralo mockrát. Dneska jsem koukal na kontrasty v kvetoucích meruňkách. Například totálně "spálená" odroda marhuľky Orange Rubis no a vedle ní nádherně kvetoucí lednická Lenovayes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.240 (?), 31.3.2020 7:55
Druhá vlna je, zdá se, u mě ničivější. Dnes ráno -3,5°C a zítřejší noc a následující má být ešte horší. Meruňky vesměs plně rozkvetlé. Postřik Cu + Zato proveden včera tak uvidíme. Naředil sem zbytek roztoku na broskve. Myslím Kuprikol. Snad to vydrží. K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 1.4.2020 0:43

Tak mě i poslední zbytky optimismu opouštějí... Třinecko


Včera večer
Včera večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.93 (?), 1.4.2020 9:22
-5,5°C. U nás SZ Brna. Druhá vlna dodělala. Je hotovo to ani měď nestačí. Navíc su nemocné. Pár nerozvitých květů na vrcholcích možná něco zachrání. Příště bílit kmeny větve, bílit, bílit__ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 109.130 (?), 1.4.2020 10:14

Lelekovice, max teplota -7

Všechny meruňky jsou v prd... Kmeny jsem měl nabílený, zkoušel jsem i Champion proti zmrznutí, vše v pytlu, tak snad možná přístí rok.

Člověk by brečel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Opice - (26) - 30.251 (?), 1.4.2020 10:57

Všechny zdravím a připojuji se k těm, co smutní. Ještě jsem zvědavá, jak to zvládnou broskvoně, kterým už vykukuje růžový květ, ale zatím nerozvinutý. Co myslíte?

Proti dnešním -8 asi v domácích podmínkách nepomůže nic moc, ale kdyby bylo míň, myslíte, že by mělo smysl mít kolem stromů (aspoň těch menších, mladších) kameny? Používá se to i při pěstování révy, aby kameny přes slunný den naakumulovaly teplo a přes noc ho vypouštěly ven. Říkám si ale, zda by to na druhou stranu nemohlo kontraproduktivně vést k tomu, že stromy pokvetou dřív?

A ještě jedna úvaha - nezkoušeli jste někdo zamlžit stromy vodou, když začíná mrznout? Myslím ručně, rozprašovačem, každý obejít právě v tu chvíli? Vím, že se dělá noční mlžení, respektive celonoční či vícehodinové, ale já mám na mysli jen mlžení jednou, když začne mrznout.

I přes ty mrazy... bude líp, všem přeju energii nejen do zahradničení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?), 1.4.2020 12:17

 Abyste byla naději na úspěch, musela byste rosit celou dobu nebezpečí mrazového poškození. Jde o skupenské teplo tuhnutí, tedy při dopadu jemných kapiček na květy a jejich následném tuhnutí na led vzniká jakési malé množství tepla, které dokáže zajistit, že mráz v místě květu není tak intenzivní. Navíc i rozstřikovaná voda má samozřejmě plusovou teplotu. Takže jednorázové postříkání nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?), 1.4.2020 12:22

meruňky jsem všechny dávno odepsal. Jinak dnes 1,5m nad zemí v kurunce broskvoně -6°. Takže ani u broskvoní... haven se zvonkovitým typem květu si letos nejsem jistý úrodou. To bych neměl broskve poprvé za 25 let, co je pěstuju. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 1.4.2020 12:50

Ma nekdo zkusenosti s oddalenim raseni nastlanim slamy pod stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika