A je po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
26.3.2020 16:57

S těmi poupaty naději ještě máte, pane řidiči (driver) smiley Sice má být dva dny teplo, ale uvidíte, no... U mě to vypadá na rok bez meruněk. Tak alespoň dojde na pořádné řezání. Ten Orangered má na koncích letorostů ještě nějaká poupata, ale asi bohužel rozkvetou, než dojde k novému vpádu studeného vzduchu od severovýchodu kolem další tlakové výše se středem nad Skandinávií. Ty ostatní nerozkvetlé meruňky jsou malé, mimo Bergeronu, takže třeba jen tak něco na chuť. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 25.3.2020 17:00

Příští týden má být kolem -10°C, takže i ty co vypadají zdravě,"se v prach obrátí"!sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.3.2020 17:36

Takže je na cestě další tlaková výše se středem nad Skandinávií? Vidím, že si libujeme v termínech "Old Testamentu", tak vida, jak se to někdy hodí. Ten rok 2020 prozatím nic moc, co. Ale snad ještě není vše ztraceno, vážení přátelé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 25.3.2020 20:00

Meruňky dostaly pořádné mrazivé rány, u nás hlučínsko 240m, na počátku kvetení, třikrát po sobě nad ránem -5 až -6°C surprise, neustále pofukoval vítr, jinak by to spadlo ještě níž. Květy Leskory i VP přežily, ale blizny otevřených květu budou asi namrzlé, jistota bude doufám u většiny dalších květů, které se otevřou během 1-2 dní. Před mrazy jsem stříknul championem.

No dědek mráz přijde fakt znova no, hlásí opět kolem -5, v televizi říkal při vyjasnění až -10°C a to je tutovka že bude bezvětří, pamatuju že to bylo někdy před 8 lety, nakonci března z ničeho nic -9,5 vez varování, ale tenkrát ještě nic nekvetlo.

Teď hrozí, že nebudou zase meruňky ani broskve, ty taky rozkvétají. Může se stříknout aspoň championem do meruněk podruhé, nespálí je to? A co broskve stříkali jste někdo taky, v návodu píšou jen meruňky, co by se stalo?  Je to fakt zoufalé, u dalších mrazů budou květy méně odolné než teď, předchozí roky stačilo krátce - 2,5°C a bylo po meruňkách. No sadařům to letošní,,jaro", teda zimu nazávidím. Kdyby tu předpověď jen zmírnily aspoň na klasické jarní mrazíky kolem nuly, ale takto fakt né, to je sibiř. sad MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 25.3.2020 20:28

holt březen, za kamna vlezemwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 25.3.2020 21:42

Třinecko, předevčírem metr nad zemí -4,6 °C a včera -7,5 °C (nad zemí -10 °C)! Tož to su zvědavé :-D





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2020 16:57

S těmi poupaty naději ještě máte, pane řidiči (driver) smiley Sice má být dva dny teplo, ale uvidíte, no... U mě to vypadá na rok bez meruněk. Tak alespoň dojde na pořádné řezání. Ten Orangered má na koncích letorostů ještě nějaká poupata, ale asi bohužel rozkvetou, než dojde k novému vpádu studeného vzduchu od severovýchodu kolem další tlakové výše se středem nad Skandinávií. Ty ostatní nerozkvetlé meruňky jsou malé, mimo Bergeronu, takže třeba jen tak něco na chuť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 167.70 (?), 27.3.2020 7:08
Mám takový zvláštní dotaz - pokud mi mi pomrzne meruňka v květu, a zmrzlé květy ručně odstranim, je potřeba ještě stříkat proti monilii? Dostává se do stromu pouze skrze blizny, nebo i drobnými rankami po květech?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 27.3.2020 10:20

Chápu Vaší "nechuť"k chemickému zásahu, ale s moniliniana laxa se nevyplatí experimentovat.Osobně bych květy(ani ty jakoby spálené neotrhával) a meruňky ošetřil 2x dle doporučení, poprvé při rozkvitnutí 15-20% květů a při dokvétání.Podobné pokusy jak se postřikům vyhnout se mi nevyplatily, přišel jsem tak o Tsunami, Auroru a Spring Blusch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 167.70 (?), 27.3.2020 19:19

Tak popis choroby říká:

Letorosty jsou obvykle napadány jestliže napadené květy neopadnou, houba jimi prorůstá přes květní stopky do větévek.

Proto mě zajímá, zda se strom nakazí pouze skrze květy, nebo je možnost i přes ranku zbylou po květu. Zatím nic nevynechávám, protože ostatní meruňky jsou v různé fázi a stejně je bude potřeba ošetřit, jen mě zajímají fakta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.3.2020 21:35

Meruňkové spáleniště. Dnes jsem postříkal, to, co rozkvetlo Championem. Pokud by už nemrzlo, byla by pěkná úroda VP, Leskor a Bergeronu. Bohužel severní cesta tlakových výší je otevřena, takže smůla. Těžko bude někdo tolik nocí zapalovat drahé parafínové svíce, nebo zamlžovat koruny.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika