Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Meruňky > A je po meruňkách

A je po meruňkách

Petr z Pardubic (6868) - xxx.xxx.70.240 (?)
26.3.2020 16:57

S těmi poupaty naději ještě máte, pane řidiči (driver) smiley Sice má být dva dny teplo, ale uvidíte, no... U mě to vypadá na rok bez meruněk. Tak alespoň dojde na pořádné řezání. Ten Orangered má na koncích letorostů ještě nějaká poupata, ale asi bohužel rozkvetou, než dojde k novému vpádu studeného vzduchu od severovýchodu kolem další tlakové výše se středem nad Skandinávií. Ty ostatní nerozkvetlé meruňky jsou malé, mimo Bergeronu, takže třeba jen tak něco na chuť. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...11, 12, 13, 14, 15...>   

A je po meruňkách

walter. (52) - xxx.xxx.168.103 (?), 25.3.2020 20:28
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

holt březen, za kamna vlezemwink

Připojit reakci   

A je po meruňkách

driver240 (125) - xxx.xxx.56.93 (?), 25.3.2020 21:42

Třinecko, předevčírem metr nad zemí -4,6 °C a včera -7,5 °C (nad zemí -10 °C)! Tož to su zvědavé :-D

Obrázky:

Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z Pardubic (6868) - xxx.xxx.70.240 (?), 26.3.2020 16:57

S těmi poupaty naději ještě máte, pane řidiči (driver) smiley Sice má být dva dny teplo, ale uvidíte, no... U mě to vypadá na rok bez meruněk. Tak alespoň dojde na pořádné řezání. Ten Orangered má na koncích letorostů ještě nějaká poupata, ale asi bohužel rozkvetou, než dojde k novému vpádu studeného vzduchu od severovýchodu kolem další tlakové výše se středem nad Skandinávií. Ty ostatní nerozkvetlé meruňky jsou malé, mimo Bergeronu, takže třeba jen tak něco na chuť. 

Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z H (693) - xxx.xxx.167.70 (?), 27.3.2020 7:08
Mám takový zvláštní dotaz - pokud mi mi pomrzne meruňka v květu, a zmrzlé květy ručně odstranim, je potřeba ještě stříkat proti monilii? Dostává se do stromu pouze skrze blizny, nebo i drobnými rankami po květech?
Připojit reakci

A je po meruňkách

Geronimo (20) - xxx.xxx.1.200 (?), 27.3.2020 10:20

Chápu Vaší "nechuť"k chemickému zásahu, ale s moniliniana laxa se nevyplatí experimentovat.Osobně bych květy(ani ty jakoby spálené neotrhával) a meruňky ošetřil 2x dle doporučení, poprvé při rozkvitnutí 15-20% květů a při dokvétání.Podobné pokusy jak se postřikům vyhnout se mi nevyplatily, přišel jsem tak o Tsunami, Auroru a Spring Blusch.

Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z H (693) - xxx.xxx.167.70 (?), 27.3.2020 19:19

Tak popis choroby říká:

Letorosty jsou obvykle napadány jestliže napadené květy neopadnou, houba jimi prorůstá přes květní stopky do větévek.

Proto mě zajímá, zda se strom nakazí pouze skrze květy, nebo je možnost i přes ranku zbylou po květu. Zatím nic nevynechávám, protože ostatní meruňky jsou v různé fázi a stejně je bude potřeba ošetřit, jen mě zajímají fakta.

Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z Pardubic (6868) - xxx.xxx.70.240 (?), 27.3.2020 21:35

Meruňkové spáleniště. Dnes jsem postříkal, to, co rozkvetlo Championem. Pokud by už nemrzlo, byla by pěkná úroda VP, Leskor a Bergeronu. Bohužel severní cesta tlakových výší je otevřena, takže smůla. Těžko bude někdo tolik nocí zapalovat drahé parafínové svíce, nebo zamlžovat koruny.

Obrázky:

Připojit reakci

A je po meruňkách

host - xxx.xxx.212.49 (?), 28.3.2020 10:49

Narazil jsem na internetu na protimrazové kamna - Oslavan, naplní se dřevem nebo s briketami hoří až 6 hodin. Máte je někdo a jaké jsou výsledky, udávají do teploty až -6°C. Dřevo v obyčejných bečkách se musí přikládat, a více navíc více nocí to je problém. Ještě pomáhá 2kW fukar plus otáčecí ventilátor ke každé meruňce, ale na předpovídaných -5°C to nebude stačit. Ty mrazy mají být i v meruňkářských oblastech na jihu moravy, takže s nákupem meruněk od tamějších drobnopěstitelů letos moc nepočítám. Broskve to budou mít taky pěkně nahnuté. MH

Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z Pardubic (6868) - xxx.xxx.70.240 (?), 28.3.2020 14:30

Broskvoně zatím poškozené nevypadají. Sem tam nějaký květ. "Kletbě" pana PP ale zřejmě neunikneme. indecision

Připojit reakci

A je po meruňkách

PP. (5496) - xxx.xxx.9.144 (?), 28.3.2020 16:30

Jo, je to kletba posledních roků. Z révy u nás mám pravidelný výnos, z broskvoní nosím každé jaro náruče proutí k drtiči. Ale já jsem tu kletbu nevyřkl.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...11, 12, 13, 14, 15...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Fotky kurníku a slepic19:32
Fotky kurníku a slepic8:41
Chov pstruhov1.4.2020
Fotky kurníku a slepic31.3.2020
Chov pstruhov30.3.2020
Chov pstruhov29.3.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů