Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, chtěl bych vás, zahrádkáře, požádat o pomoc při výchovném řezu. Letos na jaře jsme zasadili meruňku asi na podnoži myrobalán. Vloni byla štěpována a vytvořila i předčasný obrost, který však má ostrý úhel odklonu, tedy větve rostou z kmínku příliš strmě vzhůru, a u korního hřebínku se vytlačuje kůra ven, a to jsem vyčetl, že by to stromek dělat neměl, že to pak je ta větev málo stabilní a hrozí vylomení. Jedná se o dvě postranní větvičky, zbytek byl slabý tak to bylo odstraněno. Tak mě napadlo, že bych ponechal jenom prostřední větvičku s výhonkem, který teda rostl slaběji než ty dva boční, ale vytvořil skoro kolmý, tak do 20cm dlouhý letorost a spoustu krátkého, do 10 cm obrostu. Ty dvě boční větvičky bych odstranil, ty rostly teda hezky, přírůstky přes 60cm. Pod těmi dvěma vetvemi jsou dva letorosty. Všechen ten obrost, který bych chtěl ponechat, má úhel odklonu tak 70-80°, což je zase druhý extrém asi. Myslíte, že by bylo možné z toho krátkého obrostu zapěstovat kosterní větve? Nebo to meruňka nesnese takový podivný zásah? Skoro celá kounka by tímto přišla pryč. Okolo té meruňky je docela málo místa, tak jsem uvažoval i o štíhlém vřetenu (kdesi jsem vyčetl že by to mělo být možné), ale nikdy jsem takto nepěstoval ani jabloně, natož tak meruňku, o té skoro nic nevím. Uvažuji o tom, že bych ji přesadil někam kde bude víc místa, ale zatím netuším, jestli takové místo najdu. Předtím jsme na stejném místě měli možná 5 let meruňku která asi vymrzla, prostě se na jaře neprobrala, a pak tam celý rok zůstalo po ní torzo, které ze země obrůstalo. Teď je tam tedy nová.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika