Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Merunkové dřevo je trochu citlivější např. na střídání teplot v zimě (slunce přes den, mráz v noci) a hůře regeneruje. Tam to asi začalo, pokud je prasklina na jižní straně.  Proto se doporučuje bílení kmene, alobal apod. Pokud se to nedá zachránit takovouto prevencí, doporučuje se mezištěpovaná podnož na míru (např. na myrobalán se naočkuje kmenotvorná švestka -např. Stanley a další rok se v korunce naroubuje nebo naočkuje merunka). Je to moc práce, ale kmen už nepraskne. Taky můžete zkusit mrazuvzdornější odrůdy než Madarskou. Kmenotvorné švestky na myrobalánu se dají koupit, ale trojkombinace si musíte asi doroubovat sám. Já mám merunky na nějakých švestkách, takže jsem to nikdy na kmeni neviděl. Ve vašem případě bych však prasklinu natřel stimulátorem, zamazal balzámem a na zimu zabalil hrubším alobalem, aby se do jara na větru nerozpadl.

Zajímal by mě názor někoho, komu se to u tak mladého stromku taky stalo.

Mimmo

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika