Zametací stroj na dvůr



host - 99.169 (?) 
23.4.2010 12:21, zobrazeno: 4820x

Přemýšlím nad řešením následujícího problému a možná, že nejsem první kdo toto řešil a bude mít ideu.V novém/starém/ domě je dlážděný dvůr cca 350 m2, dláždění kamenými kostkami cca 10 x 10 cm.Jakmile začne jaro tak mezi spárami začne prorůstat tráva a mech.Zkoušel jsem mechanicky vyškrabávat, tlakovou vodou odstranit - jde, ale je to strašně zdlouhavá práce. Chemicky je možné na čas zlikvidovat, ale tato varianta se mi nelíbí vzhledem k tomu, že v objektu je ve sklepě studně. Předpokládám, že dříve se každý den na takovémto statku, ev obden zametl dvůr a tím se mechanicky tráva zlikvidovala.A tak přemýšlím nad určitým zametadlem/ samozřejmě jsou i továrně vyráběné, ale ta cena je mimo moji představu/. Teď jsem zahlédl v akci Hornbachu kultivátorek na elektriku a místo drátků bych osadil kartáče s tvrdým delším chlupem. Zkoušel jsem drátěný kotouček do křoviňáku ale to bylo na týden práce, takže tudy cesta nevedla. Díky za jakékoliv tipy či nápady.

Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.219 (?), 23.4.2010 13:22

Dříve se po statku pohybovaly slepice a jiná zvířátka, která trávu zlikvidovala. Když nemůžete používat chemii, tak zkuste oheň. Já mám nahřívák na ipu s plynovou bombou, stačí plamenem trávu líznout a za dva dny je po ní. Sice se to musí za čas opakovat, ale je to rychlé a ekologické. S mechem však s touto metodou zkušenosti nemám. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.115 (?), 23.4.2010 14:27

Stihl mm 55.    HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika