Zahradní traktor VARI RL 98 H



joudamates - (20) - 10.50 (?)
9.7.2020 14:07

Dobrý den,

dívám se že moje recenze je na internetu skoro jediná :)

Máme po záruce, traktor byl běhěm záruční doby celkem 3x v servisu, a to vždy kvůli startování. Byly to vždy ale "blbosti", dvakrát šlo o baterku, poprvé vyměněna v roce a půl v záruční době, a po zimě ta nová z podzimu odešla také. To už bylo měsíc před koncem záruky, prodejce jsem nechtěl trápit, vysvětloval mi že je to s VARI na dlouhý lokte, a koupil jsem si sám novou VARTU. Předdpokládám, že vydrží víc, než ta original čína. Druhá závada byla vypadlý malý plast u sytiče, který něco vymezuje, a sytič nefunguje správně, evidentně je to "hotfix" z výroby. Po týdnu se ztratil druhý plast opět, opravil jsem si sám, od té doby traktor startuje na 100%.

Co se týká stopky volantu, vyklá se stále stejně, nijak se to nezhoršuje.

Co mě ale na traktoru štve je nějaká tepelná pojistka, která musí být u spínání sečení. Poseču dva koše, a potom nejde sečení sepnout. Musím počkat třeba 20min až tam něco vychladne, a potom se sečení opět sepne. V servisu nad tím kroutili hlavou. Já jsem na Google vyčetl, že se může "zanést" nějaký ventilátor, který ochlazuje převodovku, ale servis mi tvrdí že tam nic takového není. Nyní čtu výše že má VARI nějaký katalog, jdu studovat :)

S pozdravem MK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
joudamates - (20) - 10.50 (?), 9.7.2020 14:07

Dobrý den,

dívám se že moje recenze je na internetu skoro jediná :)

Máme po záruce, traktor byl běhěm záruční doby celkem 3x v servisu, a to vždy kvůli startování. Byly to vždy ale "blbosti", dvakrát šlo o baterku, poprvé vyměněna v roce a půl v záruční době, a po zimě ta nová z podzimu odešla také. To už bylo měsíc před koncem záruky, prodejce jsem nechtěl trápit, vysvětloval mi že je to s VARI na dlouhý lokte, a koupil jsem si sám novou VARTU. Předdpokládám, že vydrží víc, než ta original čína. Druhá závada byla vypadlý malý plast u sytiče, který něco vymezuje, a sytič nefunguje správně, evidentně je to "hotfix" z výroby. Po týdnu se ztratil druhý plast opět, opravil jsem si sám, od té doby traktor startuje na 100%.

Co se týká stopky volantu, vyklá se stále stejně, nijak se to nezhoršuje.

Co mě ale na traktoru štve je nějaká tepelná pojistka, která musí být u spínání sečení. Poseču dva koše, a potom nejde sečení sepnout. Musím počkat třeba 20min až tam něco vychladne, a potom se sečení opět sepne. V servisu nad tím kroutili hlavou. Já jsem na Google vyčetl, že se může "zanést" nějaký ventilátor, který ochlazuje převodovku, ale servis mi tvrdí že tam nic takového není. Nyní čtu výše že má VARI nějaký katalog, jdu studovat :)

S pozdravem MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.47 (?), 31.5.2022 22:15
Zdravim tepelna pojistka tam bohuzel neni jen blbne elektromagnet ktery pritlacuje řemenici kos.. bohuzel oprava vyjde na nejakch 5000kc obcas mi to udela po delsim seceni ale pokud ro nedela hodne casto tak bych neresil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
joudamates - (20) - 63.62 (?), 9.6.2022 8:45

Také zdravím, děkuji za informaci.

Já jsem studoval elektrické schéma, hledal jsem nějaké tepeplotní čidlo na motoru, jediné co jsem našel (a to ve schématu nebylo) je nějaké čidlo na spodní části motoru, vede rovnou ke spínací skříňce sečení. Zkusil jsem ho odpojit, zkratovat, což přepálilo pojistku, a nic.

Bohužel to dělá při každém sečení. V létě, kdy je horko, posekám jeden koš, a potom musím hodinu čekat :(. Naštěstí je na zahradě stále dost práce. Škoda že jsem nedonutil servis to vyřešit v zároční lhůtě, moje chyba.

Podívám se tedy jaké kabely vedou k řemenici, kde je ten elektromagnet, zkusím vyčistit. Opravím si leccos sám, měl by jste více informací, např. kde koupit případně náhradní díl?

Díky, MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 9.6.2022 9:42
Jsem zvědavý, kdy atomový inženýři vymyslí a do praxe zavedou jiné zapínání žacího ústrojí než přes elektromagnet, který musí být celou dobu sečení zapnutý a ždímá baterku. Už i v oblasti mobilů má dojít k průlomu, že všechny nabíječky mají mít stejný konektor. Ještě vyřešit ten magnet na zahradních traktůrkách a planeta by byla zase o něco zelenější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
joudamates - (20) - 27.255 (?), 17.5.2023 16:36

Musím se pochlubit výbornou zprávou, závada která mě trápila několik let vyřešená.

Spínání elektromagnetické spojky po zahřátí vyřešeno utažením tří šroubků na spojce, poradil nakonec pán v diskuzi na stránkách VARI pod produktem:

https://www.vari.cz/rady-a-navody/diskusni-forum/?thId=5994

 

Mmchd, jak řešíte čištění traktůrku, proplachujete sekací ústrojí vodou jak třeba výrobce doporučuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika