Zahradní traktor - rozprostření posečené trávy - deflektor



host - 142.9 (?)
9.1.2015 10:10

No super! Nějaké foto by nebylo, že by se člověk poučil než na vlítne sám. Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 142.9 (?), 8.1.2015 7:19

Píšete, že sekáte 2x ročně. Tráva bude tedy větší, hustší. Je to asi náročné na výkon stroje. Jaký máte stroj, záběr výkon? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.6 (?), 11.1.2015 21:57
K tomu cepáku-výkon mám 25hp, ale stačí i 20hp a záběr mám 90cm, je to stiga, samotný nástavec vyjde na 33tis.,ale sem tam se objeví v inzerci za 20tis.,má to pravoúhlý převod v hliníkovém odlitku, zespodu chráňený silným plechem, litinové řemenice, celkově bytelný.Je to švédský, cepák je dělaný ve finsku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.135 (?), 8.1.2015 10:55

Zdravím a mám jeden dotaz, který se týká konkrétního deflektoru, a protože nechci zakládat další diskusi, zkusím se zeptat tady. Má někdo zkušenost, jak rozprostírá posekanou hmotu deflektro zahradního traktoru STIGA 3084 H? Zda je to přibližně stejné jako se tady uvádí, tj. spíše do řádků, nebo je na tom v porovnání s ostatními lépe. Traktor od podzima mám a o deflektru na sezonu uvažuji. Děkuji předem za odpovědi. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.177 (?), 9.1.2015 20:41

Sekal jsem bez deflektoru a tráva byla všude kolem a hlavně za krkem, pokud je tráva vyšší a vlhká tak se řádkuje asi do šíře 50cm, nizký porost se rozletí za sucha dál, seču do koše už jen 10% ploch, dokupoval jsem ho v půli sezony a nelituji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.106 (?), 8.1.2015 11:39

Přečetl jsem vše a určitě je pravda, že deflektor je primárně určen pro bezpečné sekání aby nevyletěl např kámen a někoho za strojem nezranil. Z koušel jsem sekat bez deflektoru, protože když je tráva opravdu výživná a mokrá, i deflektor ucpe kanál, ale na sousedovic stodole je tráva ještě teď na stěnách a byla všude na stromech apod. to prostě nejde. Dávám si další předsevzetí do nového roku 15 vyrobit "deflektor " z plechu s menším úhlem tak aby tráva lítala dál od stroje, ale ještě v rozumné vzdálenosti a v létě nafotím.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.23 (?), 8.1.2015 19:02

Dobrý den

Problém s deflektorem jsem řešil asi před dvanácti lety u Wiskonsin 2949.U stávající deflektoru jsem upravil úhel výhozu který lze měnit, do deflektoru jsem namontoval čtyři usměrnovací plechy které se rovněž nechají seřídit-princip drtičů na slámu.Tráva je rovnoměrně rozfoukaná po celé šířce záběru a nedopadá na zem vice než 1.5 metru za sekačku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 9.1.2015 10:10

No super! Nějaké foto by nebylo, že by se člověk poučil než na vlítne sám. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.6 (?), 9.6.2015 21:14

Dobrý večer. Také bych poprosil o foto domácího deflektoru. Zvažuji taká samo domo výrobu. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chladin - (9) - 225.78 (?), 15.6.2015 8:54

Zdravím, já jsem deflektor udělal z kusu plechu co se mi válel doma :) jednoduché, ale funkční :) Tráva lítá max 1,5 metru za traktůrek.  Snad mi nebudete nadávat co je to za prasečinu :)

Deflektor
Deflektor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.56 (?), 16.6.2015 10:31

Pěkné dílko, ušetřeno 1500, já nakonec vzal origo mám ho jen volně zavěšený 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika