Výběr travního traktoru



Stránky: 1,  2,  3   
host - 12.119 (?) 
3.7.2023 23:13, zobrazeno: 3857x

Vážení majitelé velkých zahrad, potřebovala bych se s vámi poradit. Zdědila jsem domek s poměrně rozsáhlou „zahrádkou“ cca 3200 m2 a na péči o ní jsem zůstala sama. Je mi 57 práci na několika zeleninových a květinových záhonech mám moc ráda, ale údržba velké travnaté části mi dává docela zabrat. Říkala jsem si, že u venovského stavení nepotřebuju rozlehlý anglický trávník, budu se chovat ekologicky, ušetřím si práci a budu pouze sekat nebo mulčovat vzrostlou trávu. Něco ve stylu „rozkvetlé louky“ – to je teď navíc in . A tak jsem nejdřív zkusila zápasit se zapůjčeným mulčovačem, posléze s větší bubnovou sekačkou (bez pojezdu), vyrobila jsem stoh sena, které nikdo nechce a pochopila, že už to prostě ve svém věku fyzicky nezvládnu a budu muset volit jiné řešení. Zřejmě si budu muset pořídit zahradní traktor i když nejsem jeho velkým příznivcem. Vůbec se v této technice nevyznám a tak prosím o radu vás, kteří jste v podobné situaci... s jakou značkou traktoru máte dobré zkušenosti (záběr, výkon?). Moje představa o ceně byla kolem 60 – 65 tis. Zaharada je v mírném svahu, povrch trochu drnovatý. Děkuji. Milena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 162.157 (?), 4.7.2023 0:49
Mám podobný problém, na chalupě zatravneny pozemek 3000 m2. Nakonec jsem koupil traktor v ceně 100 000Kč. Je to dost, ale nelituji. Ovládání jednoduché, zvládnou to i desetiletá vnoučata.Posekano v pohodě za cca 2 ho. Problém- co s trávou. Řeším odvozem do obecního kontejneru, ale na to mám Teru. S mulcovanim nemám zkušenosti. Ale můžete - li, traktor kupte. Je to pohoda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.120 (?), 4.7.2023 8:45

Mohla bych se zeptat, jakou značku traktoru jste koupil? Prodejce zahradní techniky v blízkosti mi doporučuje Stigu... děkuji Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.61 (?), 4.7.2023 21:21

Ono je nutné vzít v úvahu i dostupnost sewrvisu a jednání pracovníků v něm.  Stiga je slušná značka, já jsem se rozhodl pro Star - Jet z Jičína. Záběr 102 cm je  i pro kličkování mezi stromy dobrý, traktor má dostatečný výkon. Nepoužívám jej k trahání vozíku - to abych šetřil hydropřevodovku.   Bohužel je to traktor vyšší cenové kategorie, mně se podařilo jej koupit za  cenu předchozí sezony a s nějakou slevou pro velkoodběratele, takže jsem se vešel do cca 100 000. Dnes je to podstatně víc. Počítejte s tím, že se na traktůrku nevejdete všude, některá místa se musí dosekat klasicky sekačkou.  Máte -li možnosat dát na koupi cca 60 - 80 000,. jistě koupíte dobře.(ne z hypermarketu a vyhnul bych se i   Bé´dovi Trávníčkovi). A máte -li kam potom dávat trávu - jděte do toho! Nebudete litovat..Dobré je i to, že se vnoučata předhánějí kdo bude sekat. Budete -li traktor šetřit, netrápit jej přerostlou trávou a rychlý pojezdem, bude sloužit dobře. Důležité je dbát na výměnu oleje - raději častěji než je předepsáno.  To motoru jen prospěje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 4.7.2023 22:14
Máme traktůrek Ariens s bočním výhozem bez sběrného koše z bazaru, dovoz z ciziny. Po generálkách seká pořád dobře. Plánuju ale pro sečení plochy cca. 5000 m2 zrepasovat lištové sečení k Vari záběr 120 cm, z důvodu opravdu nízké spotřeby pohonných hmot oproti rotačce Vari i tomu traktůrku a nebo malotraktoru. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.61 (?), 5.7.2023 17:12

Klidně mne opravte, ale lištu na sečení bych viděl v případě, že je tráva přerostlá a nebo když chci získat seno. Seno dnes na vesnici prakticky nikdo nechce, ani za odvoz.  A do kompostu je dlouhá tráva nevhodná, protože se rozkládá dlouho.  Sekacím traktorem sekáte trávu cca 10 cm vysokou a to je na manipulaci s posečenou trávou i na rychlost jejího rozkladu v kompostu výhodnější.

Dříve jsem (pozemek 3000 M2) sekal lištovkou 2 až 3X za rok. Tráva téměř metrová, Musíte mít pomocníka na odhrabování posečené trávy. Tuhle dlouhou trávu   vyhodíte do kontejneru, v kompostu vám hodně zkomplikuje jeho přehazování. Já to dělám výkonným rotavátorem, který se pořád ucpával. Teď sekám v pohodě traktorem několikrát za sezonu trávu, která se v kompostu rozloží brzy a práce s kompostem je bezproblémová. Posekanou trávou mulčuji,,dávám ji i mezi řádky brambor kde drží vlhkost a po sklizni ji rotavfátorem  zahrabu a na jaře je z ní hnojivo. Do kontejneru vozím jenom přebytky. Lištu jsem nevytáhl již asi 3 roky.- tj co mám traktůrek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.119 (?), 6.7.2023 7:59

Děkuji, použití lištové sekačky by asi pro ženu bylo náročnější a dlouhou trávu jsem při přehazování kompostu musela vybrat a vyvézt (opravdu se jentak nerozloží).Jsem už téměř rozhodnutá pro pořízení traktoru, jaký máte prosím Vy pane 117.61?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.61 (?), 6.7.2023 8:18

Již jsem to psal -Star Jet., záběr 102 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.7.2023 10:06
6000kroku.cz Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 6.7.2023 11:50

paní Mileno, máte-li vyhlédnutý traktůrek, zkuste to. Ve vašem případě ale nejde jen o sekání a lití benzínu do traktůrku. Nechci vás podceňovat, ale traktůrek potřebuje jednou za čas nějakou údržbu, kterou už sama nejspíš nezajistíte. Přinejmenším jde o pravidelnou výměnu motorového oleje, případně olejového filtru, promazání točivých částí, čepů a kloubů doporučenou vazelínou, dobití akumulátoru po zimě, demontáž, nabroušení a montáž nožů sečení.To je nutná údržba v době mimo sezónu. Tohle všechno by vám měl zajistit servis a pro vás je nanejvýš důležité vědět, jaká firma vám ho zajistí a že k vám na chalupu přijedou, traktůrek naloží na káru a odvezou a po údržbě zase přivezou zpět. Kromě toho vás může překvapit po letech i něco méně častého, třeba píchlá pneumatika nebo přetržený řemen pojezdu, případně řemen sečení, kdy v okamžiku je z traktůrku nepojízdný stroj vážící skoro dva metráky, se kterým člověk nehne. I v takovém případě budete potřebovat pomoc servisu. Může-li vám prodejce stigy tohle všechno zaručit, tak to zkuste a jděte do toho. Starjet je samozřejmě dobrá volba, mám ho také, před ním jsem měl 20 let jeho předchůdce Agrojet, ale já sekám takhle 25 let něco přes hektar, tak na to už se hodí robustnější stroj za vyšší cenu. I u něj je ale nutná výše popsaná základní údržba, která se v domácích podmínkách zas až tak příjemně neprovádí. Vím, o čem píšu, když si tuhle údržbu dělám sám. Samozřejmě se traktůrek hodí i na sběr listí. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika