Výběr štěpkovače - poradte



host - 37.85 (?)
9.3.2018 22:43
Mít statek s lesem bez traktůrku nebo čtyřkolky je utopie- nedovezete si větve ani domů a současně ani štěpkovač do lesa.Osobně fandím nesenému štěpkovači s pohonem kombi (v lese náhon x okolo domu elektromotor).Urbana si výpůjčím na 1den/1xrok/1500,- na podvozku za auto na kouli, ten by se mi nezaplatil ani za 30let, ale je to špalíkovač, kde délku špalíku určují obvodové tětivy desek, sotva ho dva lidi stačí krmit.Zvažoval jsem taky něco benzínového, jsou výkonější a nezávislé.Mám v merku od Vari nebo od Lumagu, rozdíl je v drcení a průměru.Vari je šnekový okolo 24tis.,Lumag válcově kombinovaný za 29tis.,zato ale do 10cm.Na YouTube je dost videí na oba.Z vaší nabídky by jsem vzal Urbana, mám ho vyzkoušeného, je s pytlovačem.Nepíšete model, ale ani bystroně neznám.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vozbrouk - (3) - 153.4 (?), 8.3.2018 17:28, zobrazeno: 4556x

Zdravím Vás,
chtěl bych jednou investovat a koupit stroj na štěpkování, ale
neumím se zatím moc rozhodnout, třeba byste mi mohli vy poradit.
V první řadě bych rád český stroj, ale zatím nevím, zda na elektriku nebo benzín. Štěpkovač by měl zvládnout 8 cm průměr.
Vlastníme statek a menší les, ale už nemáme žádný traktor, ani jiné vozidlo, kterým bychom
ten štěpkovač dovezli to těch šílených kopců v lese.
Štěpkovač s benzínovým motorem má sice výhodu, že s ním mohu kdekoliv pracovat, ale ručně ho tam nedotlačím, bude
mít vyšší cenu než na proud a věřím že štěpkovač na proud vydrží déle a bude bezproblémový.

Ted otázka dvě jakým směrem jít, zda šnekový štěpkovač (firma Bystroň)  kde broušení není moc příjemné
nebo tří nožová konstrukce na hřídeli (firma Urban)  kde se dají lehce přebrousit na brusce na plocho.
K čemu se přikláníte?

Kolik KW stačí? Bystron dělá s 4 KW a 11KW, Urban dělá 5,5 KW.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.85 (?), 9.3.2018 22:43
Mít statek s lesem bez traktůrku nebo čtyřkolky je utopie- nedovezete si větve ani domů a současně ani štěpkovač do lesa.Osobně fandím nesenému štěpkovači s pohonem kombi (v lese náhon x okolo domu elektromotor).Urbana si výpůjčím na 1den/1xrok/1500,- na podvozku za auto na kouli, ten by se mi nezaplatil ani za 30let, ale je to špalíkovač, kde délku špalíku určují obvodové tětivy desek, sotva ho dva lidi stačí krmit.Zvažoval jsem taky něco benzínového, jsou výkonější a nezávislé.Mám v merku od Vari nebo od Lumagu, rozdíl je v drcení a průměru.Vari je šnekový okolo 24tis.,Lumag válcově kombinovaný za 29tis.,zato ale do 10cm.Na YouTube je dost videí na oba.Z vaší nabídky by jsem vzal Urbana, mám ho vyzkoušeného, je s pytlovačem.Nepíšete model, ale ani bystroně neznám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.85 (?), 10.3.2018 1:38
Tak jsem zhlédl konstrukci, broušení a seřizování u bystroně a nevím nad čím váháte mezi těmito dvěma.Urban u mě vyhrál, navíc udává na jedno nabroušení 100-500m3,je to jednodušší a spolehlivější systém, navíc i podvozek se mi líbí víc u elektrosystému nad kterým uvažujete.Výkon není tak podstatný, zpřevodování je tomu přizpůsobeno, navíc rozbíhá a udržet 11kw, tak díky dvojčinnému vypínači hvězda/trojúhelník se to nechá, ale máte nato jištění?A prodlužovák?Zatím vše mluví pro Urbana, jak to vidím já, taky se moc v inzerci neobjevuje, tak asi dobrá kvalita.Já si ho půjčim na větší akce, jak jsem psal, ale už bych vystačil i s menším benzíňákem.Elektrický do 4,5cm mám, ale to uložení tam je nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.85 (?), 10.3.2018 1:42
P.S.-ale stejně si nedovedu představit, jak 300kg taháte po zahradě... jsou lehčí modely.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.16 (?), 11.3.2018 6:51

Šnekový od Bystroně mám doma, stáří asi 20 roků. Větve spíše vtahuje a loupe, dá se použít na mulčování i topení.Velmi lehké přebroušení ostří stopkovou bruskou asi po 40 hod.práce. Jedná se o srovnání ostří od kamínků a tvrdých suků. Mám model na kardan - traktor a 1000ot./min. Dostanu se tak všude.

Co se týče špalíkovačů na topení, tak pro průměr 8 cm jsou výrobky s 2x2, 3x3, i 4x4 noži. Tím se odvíjí délka špalíků.  Delší špalíky u kotlů pro přikládání z čela. Pro kotle a přikládání shora doporučuji 4x4 nože, délka špalíků je potom cca 8 - 12 cm a dají se v pohodě nabírat lopatou do uhláku  (na zakázku dle rozměru dvířek kotle)  a sypat shora do kotle. Tento špalíkovač má bratr, za traktor 540 ot/min. s dopravníkem na vlek.

Než něco koupíte, tak nejdříve řešte dopravu do lesa a z lesa..

           Luboš Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika