Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



host - 11.107 (?)
22.7.2015 21:41

Zdravím, vaši i dřívjejší reakci, kterou jste teď s odstupem času zopakoval si pamatuji. 

Jen teda by mě zajímalo SvK, které typy či "značky" křovinořezů nebo vyžínačů s úhlovým převodem měli kondtrukci toho převodu ala"ztrátové" mazání, to jako ten mazací tuk prošel ložiskem a vším, co tam ještě je a vykoukl na světlo boží? Je vůbec onen tuk pro úhlové převody vhodný pro mazání kuličkových ložisek? A má se na ložisko vůbec dostat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 176.91 (?), 22.7.2015 6:11

To je opravdu dobrá značka.V sezoně 6 nádrží denně a úhlový převod se nikdy nemazal.Není kudy.Může to někdo vysvětlit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2015 7:30

Nevím, co je na tom nejasného. Není kudy mazat úhlový převod. Prostě tam není (asi) mazací dírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 22.7.2015 7:45

Dříve bylo spodní ložisko otevřené a tak tuk šel ztrátovým mazáním na horní přítlačnou misku žacího nástroje. Nyní tam jednak není díra k doplňování tuku, ale také ložisko má vícebřitové gufero, takže touto konstrukční změnou nedochází k úbytku tuku. A to i na strojích levných za cca 3k  (do 110 Euro).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.238 (?), 22.7.2015 21:01

Zdravím ještě jednou.Když jsem FS 360 vloni v předrjaří kupoval tak jsem řešil mazání.Prodejce STIHL mě řekl  "neřešte to, nápln je napořád jako v převodovce u auta",tak neřešim a dělám.Nádrž mám na hodinu dělám šest dní v týdnu od června do prosince.Myslim že kdyby bylo něco špatně už by byla úhlová hlava několikrát po smrti.Je pravda že když je horko a suchá tráva, tak na úhlový hlavě ruku neudržíte jak je rozpálená, ale funguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.7.2015 21:41

Zdravím, vaši i dřívjejší reakci, kterou jste teď s odstupem času zopakoval si pamatuji. 

Jen teda by mě zajímalo SvK, které typy či "značky" křovinořezů nebo vyžínačů s úhlovým převodem měli kondtrukci toho převodu ala"ztrátové" mazání, to jako ten mazací tuk prošel ložiskem a vším, co tam ještě je a vykoukl na světlo boží? Je vůbec onen tuk pro úhlové převody vhodný pro mazání kuličkových ložisek? A má se na ložisko vůbec dostat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.7.2015 21:54

11.107: Třeba Oleo-Mac 722S. Jste mlaďas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 23.7.2015 0:44

U úhlového převodu jsou sice dvě ložiska, ale nejvíce namáhanou součástí jsou kuželové nebo hypoidní ozubená kola.

Ty hlavy co potřebují mazat mají na pavém boku (při pohledu od motoru) šroubem uzavřený plnící otvor. Hlava zátkového šroubu je stejně jako přítlačná matka nejčastěji o velikosti "na svíčkový nástrčák" (viz obr.). Příkladem je třeba stará HQ235R

Tam kde šroub chybí (nebo je malý revizní na křížový šroubovák, imbus či torx) se stačí podívat po sejmutí všech misek a přírub, jestli má spodní ložisko gufero. Pokud tam gufero je, máte to (stejně jako u úhlové brusky) s permanentní náplní. Příkladem je většina nových 4T s motory Honda a Subaru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.7.2015 8:32

Zase trochu moc do nevhodné hloubky jdoucí post. Mám letos nový Hecht (typ nevím, malý model), převod se domazává a je tam imbus. Tedy hlavou šroubu to nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 23.7.2015 9:09

A zespodu je gufero nebo jsou vidět kuličky ložiska?

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.7.2015 9:26

To nevím, neb jsem se koukal a zapomněl. Mám pocit, že ložisko je kryté, aspoň ze spodní strany, svrchu nevím, nerozebíral jsem to. To nic nemění na faktu, že systém se má domazávat, jednak informace od servisáka, co to prodával (a má hechtí zastoupení tu),  druhak popis v návodu. Takže je fuk, co je tam za ložisko, nebo šroub. Jde o náplň soukolí a to se u tohoto modelu domazává. Howgh! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika