Vari vs Moundfield



host - 11.107 (?)
26.4.2015 19:18

Já teda nevím jak jste na tom se znalostma ohledně postřiků a fascinuje mne, jak někdo dokáže hned a jasně vyčíslit "co to chce", jen prosím nezapomeňte, že všechno nad dvacet litrů objemu postřikové papaliny, musí mít "technickou" certifikát o zkoušce a obsluha platné školení. Je-li to navíc podnikající osoba mohlo by se jí stát, že nedodržení ji bude stát sumu s mnohla nulama a odebrání ŽL.  Ono dnes to není žádná jitrnica "stříkat" a čím stříkat.  Ale to se na školení obsluha všechno dozví. Že na něho nepřijdou? Je to jako jezdit bez povinného ručení až se ucho utrhne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 155.64 (?), 26.4.2015 18:26
Osobně bych se vykašlal na Vari i Mountfield a koupil nějakou pracovní čtyřkolku. Na to co píšete by stačila i zadokolka, žádné 4x4 by být nemuselo. Zapojíte přívěsný vozík, naložíte určitě víc než 200 litrů vody a trochu toho železa, můžete najít i jiné využití na zahradě třeba jako já na svážení trávy, sena, dřeva z lesa apodobnPě., pokud budete mít SPZ tak bez problémů můžete po silnici. Mínusem je u nového cena /pokud nebudete trvat na značkové tak jste do 100 tisíc/ a spotřeba /ta se liší podle toho jak tomu dáváte zabrat/. Já mám třístovku a jsem na 7 litrech na 100 km, ale pokud tahám vozík plný dřeva a na redukci tak to vezme i 10. Ale zase na druhou stranu využití v létě v zimě a i ve dvou. Na ryby, na zahradu, na dřevo super. No a na to na co to používám nepotřebuju značkovou za nějakou vysokou cenu. Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 26.4.2015 18:42
Za nejmíň 100 tisíc sednu k telefonu a objednám si postřik od nějakyho místního rolníka a ani se nemusím kodrcat hodiny na něčem. Za hektar bay 400Kč bez dph plus přirážka za svahovitost, hrubá brázda, cena postřiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.146 (?), 26.4.2015 18:48

Tak doufám že je každému jasné že pán stavý pojízdný postikovač k ošetřování jím založených plantáží japonského topolu, má to na kšeft smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.4.2015 19:18

Já teda nevím jak jste na tom se znalostma ohledně postřiků a fascinuje mne, jak někdo dokáže hned a jasně vyčíslit "co to chce", jen prosím nezapomeňte, že všechno nad dvacet litrů objemu postřikové papaliny, musí mít "technickou" certifikát o zkoušce a obsluha platné školení. Je-li to navíc podnikající osoba mohlo by se jí stát, že nedodržení ji bude stát sumu s mnohla nulama a odebrání ŽL.  Ono dnes to není žádná jitrnica "stříkat" a čím stříkat.  Ale to se na školení obsluha všechno dozví. Že na něho nepřijdou? Je to jako jezdit bez povinného ručení až se ucho utrhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 26.4.2015 20:34

Ach jo, chlapi:)

  Otázka zněla vcelku jednoduše. Už sem se smířil i s rychlostí na jedničku 3 km/hod. Už dle videí i vím co to utáhne a jak vše nabastlit, aby to bylo funkční.

Jen pro představu tento postřik se nesmí dostat na stromky, proto ten nesený kryt. Nejdená se o levné plošné jedování, jako to vidíte na poli:)

Škoda, že se většina diskuzí zvrtne do nesmyslných debat, protože to už pak nikdy nikomu jinému nepomůže.

Některým ovšem děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.160 (?), 27.4.2015 2:30
Co se týče robustnosti, spotřeby,světlosti podvozku-rozhodně vari, utáhla mě bezmála tunu na mokré trávě, takže šípáky rozhodně stačí.Co se týká pojezdu, tak jsem zahlédl na Dakru i hydropojezd, nevím v jaké kvalitě, ale je tam zaručena plynulost pojezdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.4.2015 8:12

Vari 2T utáhne na jedničku barák. Akorát je problém tu sílu dostat z kol na povrch. To že to někomu po mokrý trávě neklouzalo je pohádka. Pravidelně mi kola prokluzují při orbě, ale točí se dál a motor se nezastaví. Možná orebné návleky, ale nezkoušel jsem. Další nápady a výpady jsou irelevantní,ctihodnosti, řekl by Pery Mason, neřešíme jak zajsitit legitimitu postřikovače a odbornost obsluhy. A poprosím diskutující aby se už laskavě vykašlali na pojmy software a RAM. Osobně se mi to nelíbí a obecně je to cravina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 27.4.2015 8:37

z věty nevyplývá, co vše bylo na mokrý trávě. Možná na mokrý trávě byla jen ta tuna (včeně vozíku) a pohonná jednotka byla koly na betonové cestě.

Jisté je, že z kroutícího_momentu + převodového_poměru + velikosti_páky (průměru kol) se dá spočítat tažná síla. Tedy pro zjednodušení, že nedojde k prokluzu v spojce.

PS. výraz crafina se mi líbí, asi jej uložím do své RAM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.86 (?), 27.4.2015 21:24
Kdyby jste se nezabývali cravinama, tak je jasné, že nemám vybetonovanou zahradu a vari ztahala veškeré nepotřebné železo po mokré trávě na dělaným vozíku s koly ze staré oktávky najednou k autu a až po naložení na tovární vozík s udávanou nosností 600kg(celková 750kg) jsem tušil, že je to nějak hodně, naštěstí tam mám udělané dorazy, tak ve sběrně to ukázalo cca 900kg.Takže když vlastně připočtu sebe a vozík, tak odhadem 1100kg, s tim, že na varině bylo veškeré závaží.S orbou to nelze srovnat, tam je měkké podloži a chybí přítlak a ikdyby ho měla, tak se spíše zahrabe, než se zastaví kola.Ale toto mě nadchlo, ale byla to 2t a výměna motoru by obnášela i změnu v převodovce, tak jsem to nakonec prodal celý a koukám po 4t, ale akutní to není, je ještě mf70,ale ta furt hrabe, menší kola, nicmoc starty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 27.4.2015 21:38
4T jsem dneska pěkně provětral. Na vozík jsem přidal náplatky a s hnojem se 13 palcová kola mačkala dobré půl tuny. 5 fůr objemem kubík, váhou míň hnůj byl sušší. Varina jela jak tank, přejela až na vršek kompostu. Vozík jsem taky dělal víc festovní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika