Vari vs Moundfield



host - 155.64 (?)
26.4.2015 18:26
Osobně bych se vykašlal na Vari i Mountfield a koupil nějakou pracovní čtyřkolku. Na to co píšete by stačila i zadokolka, žádné 4x4 by být nemuselo. Zapojíte přívěsný vozík, naložíte určitě víc než 200 litrů vody a trochu toho železa, můžete najít i jiné využití na zahradě třeba jako já na svážení trávy, sena, dřeva z lesa apodobnPě., pokud budete mít SPZ tak bez problémů můžete po silnici. Mínusem je u nového cena /pokud nebudete trvat na značkové tak jste do 100 tisíc/ a spotřeba /ta se liší podle toho jak tomu dáváte zabrat/. Já mám třístovku a jsem na 7 litrech na 100 km, ale pokud tahám vozík plný dřeva a na redukci tak to vezme i 10. Ale zase na druhou stranu využití v létě v zimě a i ve dvou. Na ryby, na zahradu, na dřevo super. No a na to na co to používám nepotřebuju značkovou za nějakou vysokou cenu. Jarda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 155.64 (?), 26.4.2015 18:26
Osobně bych se vykašlal na Vari i Mountfield a koupil nějakou pracovní čtyřkolku. Na to co píšete by stačila i zadokolka, žádné 4x4 by být nemuselo. Zapojíte přívěsný vozík, naložíte určitě víc než 200 litrů vody a trochu toho železa, můžete najít i jiné využití na zahradě třeba jako já na svážení trávy, sena, dřeva z lesa apodobnPě., pokud budete mít SPZ tak bez problémů můžete po silnici. Mínusem je u nového cena /pokud nebudete trvat na značkové tak jste do 100 tisíc/ a spotřeba /ta se liší podle toho jak tomu dáváte zabrat/. Já mám třístovku a jsem na 7 litrech na 100 km, ale pokud tahám vozík plný dřeva a na redukci tak to vezme i 10. Ale zase na druhou stranu využití v létě v zimě a i ve dvou. Na ryby, na zahradu, na dřevo super. No a na to na co to používám nepotřebuju značkovou za nějakou vysokou cenu. Jarda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 26.4.2015 18:42
Za nejmíň 100 tisíc sednu k telefonu a objednám si postřik od nějakyho místního rolníka a ani se nemusím kodrcat hodiny na něčem. Za hektar bay 400Kč bez dph plus přirážka za svahovitost, hrubá brázda, cena postřiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.146 (?), 26.4.2015 18:48

Tak doufám že je každému jasné že pán stavý pojízdný postikovač k ošetřování jím založených plantáží japonského topolu, má to na kšeft smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 26.4.2015 19:18

Já teda nevím jak jste na tom se znalostma ohledně postřiků a fascinuje mne, jak někdo dokáže hned a jasně vyčíslit "co to chce", jen prosím nezapomeňte, že všechno nad dvacet litrů objemu postřikové papaliny, musí mít "technickou" certifikát o zkoušce a obsluha platné školení. Je-li to navíc podnikající osoba mohlo by se jí stát, že nedodržení ji bude stát sumu s mnohla nulama a odebrání ŽL.  Ono dnes to není žádná jitrnica "stříkat" a čím stříkat.  Ale to se na školení obsluha všechno dozví. Že na něho nepřijdou? Je to jako jezdit bez povinného ručení až se ucho utrhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.252 (?), 26.4.2015 20:34

Ach jo, chlapi:)

  Otázka zněla vcelku jednoduše. Už sem se smířil i s rychlostí na jedničku 3 km/hod. Už dle videí i vím co to utáhne a jak vše nabastlit, aby to bylo funkční.

Jen pro představu tento postřik se nesmí dostat na stromky, proto ten nesený kryt. Nejdená se o levné plošné jedování, jako to vidíte na poli:)

Škoda, že se většina diskuzí zvrtne do nesmyslných debat, protože to už pak nikdy nikomu jinému nepomůže.

Některým ovšem děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.160 (?), 27.4.2015 2:30
Co se týče robustnosti, spotřeby,světlosti podvozku-rozhodně vari, utáhla mě bezmála tunu na mokré trávě, takže šípáky rozhodně stačí.Co se týká pojezdu, tak jsem zahlédl na Dakru i hydropojezd, nevím v jaké kvalitě, ale je tam zaručena plynulost pojezdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.4.2015 8:12

Vari 2T utáhne na jedničku barák. Akorát je problém tu sílu dostat z kol na povrch. To že to někomu po mokrý trávě neklouzalo je pohádka. Pravidelně mi kola prokluzují při orbě, ale točí se dál a motor se nezastaví. Možná orebné návleky, ale nezkoušel jsem. Další nápady a výpady jsou irelevantní,ctihodnosti, řekl by Pery Mason, neřešíme jak zajsitit legitimitu postřikovače a odbornost obsluhy. A poprosím diskutující aby se už laskavě vykašlali na pojmy software a RAM. Osobně se mi to nelíbí a obecně je to cravina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 27.4.2015 8:37

z věty nevyplývá, co vše bylo na mokrý trávě. Možná na mokrý trávě byla jen ta tuna (včeně vozíku) a pohonná jednotka byla koly na betonové cestě.

Jisté je, že z kroutícího_momentu + převodového_poměru + velikosti_páky (průměru kol) se dá spočítat tažná síla. Tedy pro zjednodušení, že nedojde k prokluzu v spojce.

PS. výraz crafina se mi líbí, asi jej uložím do své RAM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.86 (?), 27.4.2015 21:24
Kdyby jste se nezabývali cravinama, tak je jasné, že nemám vybetonovanou zahradu a vari ztahala veškeré nepotřebné železo po mokré trávě na dělaným vozíku s koly ze staré oktávky najednou k autu a až po naložení na tovární vozík s udávanou nosností 600kg(celková 750kg) jsem tušil, že je to nějak hodně, naštěstí tam mám udělané dorazy, tak ve sběrně to ukázalo cca 900kg.Takže když vlastně připočtu sebe a vozík, tak odhadem 1100kg, s tim, že na varině bylo veškeré závaží.S orbou to nelze srovnat, tam je měkké podloži a chybí přítlak a ikdyby ho měla, tak se spíše zahrabe, než se zastaví kola.Ale toto mě nadchlo, ale byla to 2t a výměna motoru by obnášela i změnu v převodovce, tak jsem to nakonec prodal celý a koukám po 4t, ale akutní to není, je ještě mf70,ale ta furt hrabe, menší kola, nicmoc starty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 27.4.2015 21:38
4T jsem dneska pěkně provětral. Na vozík jsem přidal náplatky a s hnojem se 13 palcová kola mačkala dobré půl tuny. 5 fůr objemem kubík, váhou míň hnůj byl sušší. Varina jela jak tank, přejela až na vršek kompostu. Vozík jsem taky dělal víc festovní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika