Vari Honda 190 v mrazu -3 nestartuje



host - 40.187 (?)
6.12.2019 19:20
Citace : Starý benzín koupený více než před měsícem může poškodit Váš motor. Tento problém lze ale řešit: Přidávejte do své nádrže aditivum Briggs & Stratton „Fuel Fit“ a problémy s nastartováním Vaší sekačky na trávu Vás již nepotkají.Přísada do paliva Fuel Fit je výrobkem firmy Briggs & Stratton pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory a vyznačuje se následujícími vlastnostmi:- podpora rychlého startu- zlepšuje výkon motoru- brání usazování pryskyřice a laku - zajišťuje trvanlivost paliva až na 24 měsíců- udržuje palivový a karburátorový systém v čistém stavu Doporučené množství nalijte do Vaší benzínové nádrže a/nebo do Vaší nádoby na benzín. Množství potřebné pro Vaší benzínovou nádrž je uvedeno na obalu aditiva... taky ho používám, ale jen na zimu, když to déle stojí a nádrž nevyjedu během měsíce, ale na zimní starty to nemá vliv.Zkusil by jsem oddělat vzduchový filtr, pokud to nepomůže, můžeme odmáznout filtraci, pak by jsem vstříknul palivo přímo do válce, pokud to chytne, bude chyba v karburaci, pokud ne, zkusil by jsem výměnu svíčky, pokud to stále nepůjde, viděl by jsem chybu v zapalování nebo vysokonapěťovém vedení, ale to už střílím od boku(zapalování, kabel,fajfka).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 6.12.2019 13:52

To že VY neznáte fuel fit neznamená, že neexistuje. Jako první krok bych doporučil ta slova napsat do nějakého vyhledávače. Možná potom prozřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.42 (?), 6.12.2019 18:14
Nespěchal jsem s odpovědí, neboť jsem chtěl dát prostor k jinému návrhu popsaného problému jednotlivce. Fuel Fit je podobný prostředek k zabránění degradace benzínu, jako jiné s jiným názvem a stejným účinkem. Další možností problému je zamrzlý vzduchový filtr. Ten musí být suchý, čistý. Vlhkost na povrchu způsobí, že sání motoru ochladí plochu filtru, další vlhkost namrzne proudem vzduchu. Na sněhové fréze Honda 550 vzduchový filtr vůbec není. Proto bych vyzkoušel sundat vzduchový filtr, zda se chod motoru neobnoví do normálního stavu. Znečištěný vzduchový filtr dokáže zahltit motor, lidově uchlastat. Proč, to je otázka do dalšího pokračování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.255 (?), 6.12.2019 19:01

Chtěl bych vysvětlení, jak to funguje, jaké procesy vznikají a kterým brání. Že Fuel udržuje palivo v optimálním stavu jsem si přečetl na obalu, nic víc. Jak může zamrznout vzdfiltr, to bych ho musel namočit do vody, vzdušná vlhkost se přece na papírovém filtru nemůže nikdy vysrážet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.187 (?), 6.12.2019 19:20
Citace : Starý benzín koupený více než před měsícem může poškodit Váš motor. Tento problém lze ale řešit: Přidávejte do své nádrže aditivum Briggs & Stratton „Fuel Fit“ a problémy s nastartováním Vaší sekačky na trávu Vás již nepotkají.Přísada do paliva Fuel Fit je výrobkem firmy Briggs & Stratton pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory a vyznačuje se následujícími vlastnostmi:- podpora rychlého startu- zlepšuje výkon motoru- brání usazování pryskyřice a laku - zajišťuje trvanlivost paliva až na 24 měsíců- udržuje palivový a karburátorový systém v čistém stavu Doporučené množství nalijte do Vaší benzínové nádrže a/nebo do Vaší nádoby na benzín. Množství potřebné pro Vaší benzínovou nádrž je uvedeno na obalu aditiva... taky ho používám, ale jen na zimu, když to déle stojí a nádrž nevyjedu během měsíce, ale na zimní starty to nemá vliv.Zkusil by jsem oddělat vzduchový filtr, pokud to nepomůže, můžeme odmáznout filtraci, pak by jsem vstříknul palivo přímo do válce, pokud to chytne, bude chyba v karburaci, pokud ne, zkusil by jsem výměnu svíčky, pokud to stále nepůjde, viděl by jsem chybu v zapalování nebo vysokonapěťovém vedení, ale to už střílím od boku(zapalování, kabel,fajfka).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.73 (?), 7.12.2019 8:04

Jak a čím, může bezín, starší měsíce, poškodit motor. To bych opravdu rád věděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.42 (?), 7.12.2019 9:28
Nejprve odpověď na včerejší otázku. Zahlcení motoru znečištěným vzduchovým filtrem je způsobeno tak, že filtr začne fungovat, jako sytič a tak se obohatí směs pro motor, až se zahltí palivem. K Vaší otázce. Jistě máte přístup na internet, kde je vysvětleno, proč může starý benzín poškodit motor. Jeden z těchto článků jsem pro snadnější odpověď okopíroval: Mohu použít starý benzín do zahradní techniky? Benzín je hygroskopická látka, která pohlcuje vzdušnou vlhkost a časem degraduje. Kvůli této vlastnosti nedoporučujeme používat benzín starší než 1 měsíc. Při degradaci paliva se začínají tvořit usazeniny, které mohou ulpět na sacích ventilech a ucpat palivové vedení a trysky karburátoru, čímž způsobí vážné poruchy motoru. Tomu lze předcházet použitím tzv. stabilizátoru paliva, který dokáže stabilizovat palivo na dobu až 24 měsíců. Stabilizátor paliva působí proti stárnutí paliva a navíc obsahuje čisticí prostředky, které zabraňují usazování nečistot. U dvoudobých motorů je používání čerstvé palivové směsi zcela zásadní. Postupem času dochází k degradaci paliva, což může vést k závažnému poškození motoru. Vždy proto doporučujeme používat čerstvě namixovanou směs. A otázka jde startovat motor v tématu, aniž bychom jej uvedli do vysokých otáček po vypnutí sytiče? Odpověď v pokračování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.25 (?), 8.12.2019 11:16

Starý benzín neexistuje, pouze staré palivo. Benzín není hygroskopická látka, ale palivo ano. Namixovanou směs, jsem používal, téměř čtyři roky ve vyžínači a nevedl žádné hloupé řeči o jejím stáří. Je třeba naučit lidi skladovat tuto hmotu a co je ještě důležitější, mít pro tuto techniku, u které se požadují velmi přísné emisní parametry a která neni v „dennodenním“ provozu, lehce dostupné a levné takové palivo, které tyto potíže nezpůsobuje. Nepište mi, že mám používat Vervu, protože pro mne je to nerealizovatelná hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 8.12.2019 16:04
Pane to je debata. Benzin ne, palivo ano.Kdyz nechcete Vervu, tak používejte třeba slivovici.Zacatecnik vám nerozumí a ostatním to je jedno. Všechno co se dá použit už tu dávno četli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.162 (?), 8.12.2019 19:20

205.234, jste buď turek, nebo hotentot. Když neznáte rozdíl nezi benzínem a tím čemu se na pumpě říká benzín, tak tu raději nic nepište. Kdo napsal, že nechci Vervu, to jste si vymyslel vy, nic takového jsem nenapsal a hloupost je to jen proto, že je pro mne nedostupná, podrobnosti obzvlášť vám, doufám nemusím vysvětlovat. Držte se toho co je psáno a nevsouvejte tu své nesmysly, které jste vyčetl jednomu pánovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.42 (?), 8.12.2019 20:26
Pokračuji, studený motor lze nastartovat bez přechodu do vysokých otáček, tak, že dáme pozici sytič, což je pozice za plným plynem a vypneme zapalování. Jednou protočíme motor, přepneme na pozici volnoběch a zapneme zapalování. Dalším startem motor naskočí do volnoběhu. Tento způsob startování zvyšuje bezpečnost obsluhy malotraktorku. Nastartování do volnoběhu zamezí nechtěnému pohybu stroje, v případě, že nebyla vyřazena rychlost. Na některých adaptérech ani vyřadit není možné. Benzín, palivo je zejména pro 4 dobý motor stejný výraz. Potíže vznikají u motorů, které nejsou v dennodenním provozu, ale jen v sezónním provozu. Stabilizátor benzínu udělá z obyčejného benzínu NA 95 lehce dostupný a levnější benzín, než vysokooktanový benzín. Je nutné vždy čistit celý karburátor, když motor běží nepravidelně? Pokračování příště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika