Test motorových kos - křovinořezů na itest.cz



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
14.6.2008 13:11

Bunny, nezlobte se, ale píšete páté přes deváté.

Nejde až tak o to, který tast je objektivní, ale spíše, že se za test vydává něco, co jím vůbec není. Pokud máte test, kde jsou měřeny a porovnávány parametry a hodnoty u všech výrobků, můžete tomu částečně věřit, nebo si dané věci změřit sám a porovnat, a případně test napadnout.

Tento "test" s formulkou inzerce napíše, že jeden výrobek má toto, druhý zase toto, tento je příliš hlučný, další má zase subjetivně vysoké vibrace, ale srovnání s ostatními není ani v jednom parametru.

Pokud jde o J.S. tak myslím, že je jasné, "za jaký tým kope," a považuji za slušnost, že se tím netají. Ostatně, jako se tím netají ostatní, zde diskutující, slušní prodejci techniky. Nestranný člověk, který by dokázal průběžně vstřebávat a vyhodnocovat všechny výrobky všech známých značek, neexistuje, a pokud ano, tak kecá. Navíc J.S. ve spoustě případů, jako důkaz tvrzení, předložil tabulky s parametry diskutovaných konkurenčních výrobků, nebo fotky provedení, čehož se od prodejce nedočkáte.

Takže pokud jde o testy, či rady lidí z oboru, ať už kopou za kterýkoliv manšaft, stejně musíte vždy vyhodnotit vlastní hlavou. To snad není nic překvapivého.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 90.168 (?), 2.6.2008 18:28

Hm, a jak váš OM 746 nebo OM 740 souvisí s tím testem??? Pokud máte tu jejich testovanou Spartu, tak sem hoďte co to je zač. Ale pokud máte něco jiného, tak co tu chcete srovnávat?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.20 (?), 3.6.2008 14:47

Názor na itest, který vychází v MFDnes mám již dlouho. Testy dělají 2 lidi (manželský pár). Testy dělají na kde co a pořádně nerozumí ničemu. Člověk od fochu se jen usmívá. Kdyby tam přidali aspoň, kdo přesně jsou jak dlouho jsou v oboru a uvedli, že to je jejich subjektivní názor neřeknu. Ale takhle když vím, že Mountfield je velky sponzor MFD a že já kdybych chtěl reklamu do těchto novin se zahradní technikou, tak mám prostě smůlu páč to má podchycený přávě Mountfield a mě nic neotisknou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.197 (?), 13.6.2008 7:51

Firma HITACHI POWER TOOLS, výrobce profi elektrického nářadí, koupila firmu TANAKA, a uvedla na trh sortiment profi a poloprofi zahradní techniky tohoto výrobce v renovované podobě, pod značkou HITACHI. Mezi jinýmu také celou škálu křovinořezů.

Měl jsem tu čest s modelem CG33RJ-S, a myslím, že kdyby se tento stroj objevil v testu, dostal by plných 5 bodů, a bez problémů by to natřel i Husquarně. Kdo nevyzkoušel, neuvěří!

Nelze než doporučit. Doporučená cena výrobce je 11.999,- ale dá se sehnat už cca za 9.000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.102 (?), 13.6.2008 10:03

Myslím si, že předchozí pisatel měl na mysli model CG33EJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.8 (?), 13.6.2008 17:13

Vážený pane, srovnávejte srovnatelné.HQ 323 má obsah 24,5 cm3 a Hitachi CG33EJ má 32,2 cm3. Nepochybuji, že by Hitachi dalo na frak HQ 323 zrovna tak já s HQ 235 - 36 cm bych vyškolil Hitachi CG33EJ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jancaabob - (13) - 9.130 (?), 13.6.2008 14:09

Souhlasím, mám stejný názor.Já mám Stihl FS100 trojnůž.Metrová tráva není problém.Super mašinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.176 (?), 14.6.2008 12:34

viem, ze sa na mna nahnevate, ale: ktory test je objektivny? jednoducho testeri vzdy budu inklinovat k nejakej znacke a vyzdvihnu jej silne stranky a slabe stranky nechaju nepovsimnute... ved kazdy test musi niekto zaplatit... napr. ani pan JS tu v podstate nikdy nic zle na Dolmar nenapisal, ziadnu fotku nejakej poruchy som tu od neho nevidel (ak su, tak sa ospravedlnujem) ale na HQ a Stihl sa tu toho najde dost... neobhajujem ine znacky, HQ isla s kvalitou dole, so Stihl nemam skusenosti, ale jeho prispevky su tiez dost jednostranne, jednoducho Dolmar nie je tak dokonaly, urcite sa tiez kazi, len on zdvoraznuje vzdy poruchy inych znaciek... Dolmar je jeho dieta a jednoducho na to nesahat... zaujimalo by ma, ci vyhradny dovozca, ale nejaky predajca je niekto z jeho rodiny, alebo velmi dobry kamarat, lebo v podstate na tu znacku este nenapisal krive slovo...

no a mozte si vylievat zlost, kazdy ma pravo na nazor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 14.6.2008 13:11

Bunny, nezlobte se, ale píšete páté přes deváté.

Nejde až tak o to, který tast je objektivní, ale spíše, že se za test vydává něco, co jím vůbec není. Pokud máte test, kde jsou měřeny a porovnávány parametry a hodnoty u všech výrobků, můžete tomu částečně věřit, nebo si dané věci změřit sám a porovnat, a případně test napadnout.

Tento "test" s formulkou inzerce napíše, že jeden výrobek má toto, druhý zase toto, tento je příliš hlučný, další má zase subjetivně vysoké vibrace, ale srovnání s ostatními není ani v jednom parametru.

Pokud jde o J.S. tak myslím, že je jasné, "za jaký tým kope," a považuji za slušnost, že se tím netají. Ostatně, jako se tím netají ostatní, zde diskutující, slušní prodejci techniky. Nestranný člověk, který by dokázal průběžně vstřebávat a vyhodnocovat všechny výrobky všech známých značek, neexistuje, a pokud ano, tak kecá. Navíc J.S. ve spoustě případů, jako důkaz tvrzení, předložil tabulky s parametry diskutovaných konkurenčních výrobků, nebo fotky provedení, čehož se od prodejce nedočkáte.

Takže pokud jde o testy, či rady lidí z oboru, ať už kopou za kterýkoliv manšaft, stejně musíte vždy vyhodnotit vlastní hlavou. To snad není nic překvapivého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.6.2008 13:16

Nevím, o co Vám jde, ale nijak se mě to nedotýká. Jsem jen uživatel, tak jako Vy HQ. Protože jsem se za ta léta naposlouchal dost špatného o Dolmaru, tak jsem pouze uvedl dost blafů na pravou míru. Až budu mít příležitost vyfotit srovnatelné závady, tak to udělám, v tomto nedělám rozdíly. Je zajímavé, že ty přednosti, které vidím já, vidí i jiní uživatelé, asi jsme všichni dovozci a máme hlavní zájem na prodeji - spokojen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.3 (?), 14.6.2008 15:04

J.S. - xxx.xxx.103.201 (1247), 14.6.2008 13:16
no ved o to ide, ze prednosti, ktore vidite vy... nedostatky nevidite, ale ospravedlnujem sa, Dolmar nedostatky nema... a ked niekomu nesutale masirujete hlavu s tym, aky je Dolmar genialny, tak on nakoniec genialny aj bude, teraz to prezeniem, ale 100x opakovana loz sa stava pravdou... ano, ja pouzivam HQ, ale len pilu, no na rozdiel od vas priznam, ze ma svoje chyby, priznam, ze sa to uz nie je to co bolo... ale vas Dolmar je bez chyb... jednoducho odpoved na kazdu otazku tykajucu sa lesnej a zahradne techniky je u vas Dolmar... skoda je, ze ste skutocne na fore najlepsi odbornik a tiez skoda, ze zjavne preferujuci jednu znacku... ak by by ina znacka do krovinorezu davala iny motor, tak by ste to uvadzali ako minus, ze nie su schopny si vyrobit motor, u Dolmar je to v pohode... to ze Solo pre nich vyrava tiez a predavaju v podstate Solo len s ich znackou je tiez v pohode... to ze krovinorez oneskorene reaguje na plyn a ide neskor do otaciek je v podstate tiez v pohode, hlavne, ze ked sa uz rozbehne tak ide a samozrejme, ze je to Dolmar... jednoducho co je Dolmar je svate... to ze v predajni nemaju ani skrutku a vsetko sa musi objednavat, je v pohode, je to Dolmar a blbec je zakaznik, lebo zakladne veci ma mat doma... najlepsie komplet druhu pilu alebo krovinorez v suciastkach... (mozno ma v predajni len klamali a vsetko tam maju a predajca - majitel ma len strasil, ze kazdu drobnost mi bude musiet objednat, ale ked si zaplatim dovoz, tak to mam hned na druhy den v predajni)

to ze ste chvalili krovinorez 430U aky je genialny je fajn, ved je Dolmar... dokonca poloprofi... asi som zle pozeral, ale nevsimol som si tlmenie vibracii, antivibracny system - nie... ale ved je to poloprofi stroj, ten by mal mat urcite antivibracny system, vsak? keby ho nemal iny stroj, tak to vypichnete ako velku nevyhodu, ale u Dolmar je to v pohode... inde zase zdvoraznujete ako je dolezite, aby antivibracny system bol... jednoducho tiez vypichnite len a len to pozitivne a co by mohlo odradit zakaznika, tak to ide bokom...

v USA sa asi Dolmar nepredava vobec, lebo v statistikach predajnosti kraluje Stihl a HQ v zavislosti od druhu prac, dokonca Stihl trochu viac a americky trh je dost velky, ale Dolmar ho bud ignoruje alebo ho ignoruju zakaznici... cim dalej citam, tym sa viac cudujem, ako je mozne, ze take smejdy ako HQ a Stihl moze niekto vobec kupit, preco nekupuje len a len Dolmar...

a ospravedlnujem sa, vybuchol som, robte si dalej svoju pracu, uz viac nebudem pisat na vasu adresu nic, co som chcel, som napisal... nech sa vam dari, prajem vsetko dobre...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika