Standardní sekačka nebo mulčovací



host - 7.85 (?)
17.5.2009 10:52

Mohu - li vlastní zkušenost ...  Mám pozemek cca 2500m. Před deseti lety jsem koupil sekačku se záběrem 53 cm a výkonem 6 Ps. Je to motor B&S 190 ccm. S výkonem jsem spokojen, spotřeba je také přijatelná. Co je horší, že je to ještě archaický ventilový rozvod SV, takže o sekání na svazích se mi může jenom zdát. Pokud mohu doporučit, když budete kupovat sekačku s motorem B&S, kupujte zásadně motor s rozvodem OHC/OHV. Ta Honda by asi byla lepší, ale bude asi cenově dražší. Mám mučovač Vari Hurricane 600 a tam je Honda 190 ccm - 6.5Ps. Nádhera! Seká skvěle, ale stojí skoro 50000 Kč. Měl jsem slevu, takže mě stála méně. Ale zpět k Vašemu příspěvku. U té sekačky, kterou mám na sekání "anglického" trávníku, je ještě jeden problém, se kterým se setkáte... Když sekáte vyšší trávu, potřebujete mít menší rychlost, aby sekačka stačila trávu zpracovat. To je to, co mě vadí u té mé. Má jednu rychlost, takže při (i mírně přerostlé) trávě, jedu na půl záběru nože, aby to stačila zpracovat. Dnes existují sekačky např. 3 rychlostní, ale občas s tou převodovkou jsou problémy = další výdaje. Nejlepší by byl asi hydrostat, ale to je opět podstatně dražší záležitost. Je dobré, aby měla větší kolečka. Mám vpředu průměr 170 cm, což není moc, pokud je terén hrbolatý. Takže bych doporučil : výkon alespoň 5,5Ps - Honda, 6Ps - B&S, eventuelně Kawasaki - 6Ps. Vše rozvod OHV/OHC. Nikdy ne SV! Budete pak moci sekat i svahovitý terén. Záběr 53 cm, větší kolečka (hlavně vpředu), možnost mulčování. Ten uvedený výkon je dobrý proto, že máte nějakou rezervu. Slabší motor jede nadoraz, což rozhodně není dobré.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 23.228 (?), 15.5.2009 22:32, zobrazeno: 12331x

Dobrý den, Rád bych vás požádal o radu, jelikož se nedovedu rozhodnout při koupi sekačky mezi standardní sekačkou, která umí mulčovat a čistě mulčovací, která má sběr jako volitelnou sadu. Pozemek mám velký cca 2000m2, Děkuji Vám za vaše podměty. Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 16.5.2009 2:51

Já osobně bych volil na okrasný, pravidelně udržovaný trávník sekačku (s rotačním nožem) která umí mulčovat, ale běžně sbírá do koše. Při použítí mulčování znamená sekat min. 1x týdně (v období největšího růstu většinou každý třetí den - dle druhu a hustoty porostu). Pokud tráva přeroste a zmulčuje se, zůstává viditelná na posekané ploše (nezapadne mezi stébla) a v případě vlhkého porostu se navíc lepí na kolečka odkud postupně ve vrstvách odpadává a zanechává na ploše "koleje". Navíc nikdy nevíte, jak dlouho bude případné nepříznivé počasí kdy tráva snadno přeroste a jak jí pak speciální mulčovačkou posekáte, když nebudete mít možnost sběru? Drobná, zmulčovaná na drobno rozsekaná tráva se špatně hrabe, navíc se stroj na přerostlé trávě společně s obsluhou neuvěřitelně morduje.

Na výběr z univerzálních rotačních sekaček je verze s nutností osazení mulčovací záslepky (v některých případech navíc ještě potřeba "přezbrojit" na speciální mulčovací nůž), nebo verzi stroje kde se pouze jednoduchým pohybem přesune páka a lze mulčovat nebo pouze sekat (navíc lze plynule nastavit kolik mulče má jít zpět do země a kolik do sběrného koše).

V případě ročně nepravidelně sekané běžné louky se používají cepákové nebo konstrukčně jiné sekačky tam, kde nezáleží na vzhledu sekané plochy (takto posekaný porost postupně zetlí a proroste novým porostem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.228 (?), 16.5.2009 23:05

Děkuji za vyčerpávající odpověd Ješte jedna otázka. Jak s velkým záběrem bych si měl na takto „ velký pozemek“ pořídit sekačku??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.41 (?), 16.5.2009 23:14
Na takovy pozemek je vhodny zaber 53 cm a vykon motoru nejmene 5,5k tedy motor Honda 160ccm nebo B&S 190ccm. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.85 (?), 17.5.2009 10:52

Mohu - li vlastní zkušenost ...  Mám pozemek cca 2500m. Před deseti lety jsem koupil sekačku se záběrem 53 cm a výkonem 6 Ps. Je to motor B&S 190 ccm. S výkonem jsem spokojen, spotřeba je také přijatelná. Co je horší, že je to ještě archaický ventilový rozvod SV, takže o sekání na svazích se mi může jenom zdát. Pokud mohu doporučit, když budete kupovat sekačku s motorem B&S, kupujte zásadně motor s rozvodem OHC/OHV. Ta Honda by asi byla lepší, ale bude asi cenově dražší. Mám mučovač Vari Hurricane 600 a tam je Honda 190 ccm - 6.5Ps. Nádhera! Seká skvěle, ale stojí skoro 50000 Kč. Měl jsem slevu, takže mě stála méně. Ale zpět k Vašemu příspěvku. U té sekačky, kterou mám na sekání "anglického" trávníku, je ještě jeden problém, se kterým se setkáte... Když sekáte vyšší trávu, potřebujete mít menší rychlost, aby sekačka stačila trávu zpracovat. To je to, co mě vadí u té mé. Má jednu rychlost, takže při (i mírně přerostlé) trávě, jedu na půl záběru nože, aby to stačila zpracovat. Dnes existují sekačky např. 3 rychlostní, ale občas s tou převodovkou jsou problémy = další výdaje. Nejlepší by byl asi hydrostat, ale to je opět podstatně dražší záležitost. Je dobré, aby měla větší kolečka. Mám vpředu průměr 170 cm, což není moc, pokud je terén hrbolatý. Takže bych doporučil : výkon alespoň 5,5Ps - Honda, 6Ps - B&S, eventuelně Kawasaki - 6Ps. Vše rozvod OHV/OHC. Nikdy ne SV! Budete pak moci sekat i svahovitý terén. Záběr 53 cm, větší kolečka (hlavně vpředu), možnost mulčování. Ten uvedený výkon je dobrý proto, že máte nějakou rezervu. Slabší motor jede nadoraz, což rozhodně není dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.134 (?), 19.5.2009 11:44

Děkuji za další podměty. V této chvíli selektuji sekačky již podle ventilového rozvodu a podle obsahu válce. 
Které sekačky jsou podle vás na našem trhu v těchto parametrech nejlepší.
Díky H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.130 (?), 19.5.2009 12:49

V současné době jsou nejprodávanějšími sekačkami na trhu tyto modely:

Vega S465

Stiga Turbo 53S Honda GCV 160

Stiga Turbo 47S Honda GCV 135

Mountfield 4820 PD Briggs 625

Ibea 4727 SP Briggs 625

Svahová dostupnost sekaček se neřídi ventilovým rozvodem, ale použitým způsobem mazání a doporučením výrobce motoru!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.134 (?), 19.5.2009 13:42

Znamená to, když jsou nejprodávanějš, že jsou nejlepší na trhu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.56 (?), 19.5.2009 13:48
Zalezi, kolik chcete do sekacky investovat a od toho se odviji kvalita a komfort. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.134 (?), 19.5.2009 13:58

Rozhodne nechci Trabanta ale taky nepotřebuji Mercedes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika