sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?



host - 9.2 (?)
20.11.2011 22:51

Toro jsou sekačky stavěné na americké trávníky. Stejně tak jako výrobky rodiny Husqvarna. Sekačka dělaná na naše šťavnaté trávníky má hluboký korpus a možnost pracovat s nožem s křídly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 22.10.2007 22:29
Jiste, motor je základ, ale není všechno. Tecumseh v mé  staré sekačce přede stále jako hodiny. Akorát se rozpadl náhon pojezdu i s diferenciálkem, kolečka jsou vyglajdaná a bez pravidelného dotahování samy upadávají, držadlo startéru se rozdrobilo, plast na madle odpadl a šasi je prorezlé. To poslední vinou údržby, to chápu. Na omluvu podotýkám, že byla z Tesca nikoli s Mountfieldu (OBI ještě nebylo)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Honzi90 - (2) - 39.3 (?), 12.9.2018 0:13

co my od Zel. údolí máme tak cena pro mě velice adekvátní oproti jiným obchodům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.78 (?), 20.11.2011 21:57

Mám sekačku TORO. Prodejce vychlálil do nebes, že je to kanadský výrobek a kvalita sama. Bohužel - první co odešlo bylo madlo pojezdu, druhé byl prokluzující pojezd, pak se ulomila zarážka madla pojezdu - servisák mi řekl, že s tím nešetrně zacházím, ale neuvědomil si že je to zahradní stroj, pak se rozlítla při sečení směrová krytka výhozu posečené trávy, málem to zranilo obluhu, poté odešel starter sekačky. Sekačka stála cca 21 tis. Kč - chtěl jsem kvalitu a mám šmejd. Každá oprava v rámci posezenní prohlídky zdarma stojí 1100 až 1400 Kč. Pokud mohu radit tak od této sekačky a této firmy utíkejte co vám nohy stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 20.11.2011 22:51

Toro jsou sekačky stavěné na americké trávníky. Stejně tak jako výrobky rodiny Husqvarna. Sekačka dělaná na naše šťavnaté trávníky má hluboký korpus a možnost pracovat s nožem s křídly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 21.11.2011 9:15

Co to ma spolocne s tym, ze diskutujuci na ktoreho reagujete, kupil smejd?...nech ich mountfild predava amickym turistom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.73 (?), 20.9.2014 10:06

Mountfield byl největší omyl, za který bych si nejraději nafackoval!!! Nová sekačka Honda za 14,5tis. byla hned po prvním 1,5hod sekání na reklamaci. Nefungoval pojezd, prasklé gufero v motoru. Dále mají frajeři tak šikovně udělané unašeče nožů, že vám prasknou na sebemenším kameni a vy nemáte šanci se jakkoli bránit, protože to je přece ochrana proti zničení hřídele a navíc je přeci v návodu jasně napsáno, že máte sekat jen povrchy, kde žádné kameny nejsou. No a když to vítězoslavně opravili, tak po dalších dvou sekáních pro změnu nejde ani nastartovat motor! Výrobky z Činy jsou proti tomuhle high tech Japonsko. Sekačku mám od dubna t.r. a u Mtf už nekoupím ani rukavice!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.68 (?), 20.9.2014 11:55

Sekačku od Bédi mám určitě víc jak 20 roků. Castel Garden, záběr 53cm, slitinový korpus. Motor BS. Posekala neuvěřitelné metry a stále seče a seče a seče... Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 20.9.2014 17:36

Sekačka od Bédi před 20 lety a dnes nelze porovnávat. Další věc, jak zde píše pán něco o Dolmaru, to už hraničí s fanatismem. Pravdou je, že dneska je absolutní špičkou v sekačkách Alko, ale pouze ve vysších cenových relacích kolem 20k, lacinější sekačky jsou i od Alka šmejdy. Honda taky nemá špatné stroje, ale nechá si za to zaplatit dvojnásobek. 

Pro příklad, rozdíl mezi tuctovým Dolmarem a Alkem: malé kola - velké kola, jednorychlostní pojezd - plynulý variátor pojezdu, nepohodlná a né moc pevná rukojeť - špičková pogumovaná nastavitelná rukojeť v jednom kuse s velkou pevností, středně výkoný motor B&S 750 - špičkový motor B&S 850e s mnohem větším výkonem a životností, obyčejné šasí - vyosené šasí, klasický obyčejný přenos na nůž - spojka nože. a tak bych mohl pokračovat ještě asi v 30 dalších věcech. Dolmar dělá jen kvůli Makitě jakž takž dobré některé elektrické nářadí, výrobu má v číně a ty reklamní tlachy v každém vlákně na jakékoliv nářadí prosazující tuto značku už mi lezou na nervy. Sekačku od Bédě bych si koupil maximálně nějakou čínskou z dolního konce ceníku, po rozbití vyhodit, nějakou dražší ani náhodou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 20.9.2014 17:59

Pořídil jsem stroj Stiga 48 sq a jak vidím, jedná se krom lepšího motoru a jiného madla o výrobek na totžném šasi jako má mountfield 4820 pd bw. Osobně bych se sekačkám od Mountfieldu z produkce ggp nebál, šasi mají kvalitně udělané a problémy s nimi nebývají, těch sekaček na různých základech se tady prodaly kvanta. Co se týká těch nej, za nejlepší u mě platí jednoznačně honda i kvůli mnohem dostupnějšímu servisu. Alko je sice pěkné, ale pro mě není nic extra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 20.9.2014 18:12

Mam Dolmar, hlinikovy skelet, tri rychlosti, motor Honda 6,5HP, dobry vykon, velky kos, dobre sbira, litrova nadrz, kola ze slitiny v loziscich ulozeni, rukojet dost slusna, nemam vytku, spokojenost.Neznam jine sekacky, nevim,ktera je nejlepsi, ale s tim, co mam jsem spokojeny.Funkcni, bez oprav, za rozumnou cenu uzivatelsky prijemna Dolmar 5365 S3 Pro.Pak mam zakladni typ od Hondy 3,5HP,36 cm zaber seceni, pochopitelne,nema to pojezd, ma to mensi zaber, vykon,ale spolehlive, funkcni,chodi to.Je jasne, ze kazda je jina, za jine penize, kazda ma trosku jiny ucel pouziti, jine moznosti, ale spokojenost.Tim nechci rici, ze jine firmy sekacku neumi, treba i lepe, jen popisuji svoji zkusenost.At dobre vyberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika