Sekačky Honda vs. MTD vs. Yard-man



host - 212.195 (?)
30.4.2008 18:59

Srovnávat tyhle dvě značky snad ani nejde.Píšu dvě, poněvadž Yard-man je ze stejné firmy jako MTD! Tyhle značky se nacházejí na naprostých protipólech co se týká kvality a výkonu! Pokud máte náladu se rozčilovat a utrácet za náhradní díly tak si kupte MTD.Jestli ale potřebujete sekat trávu,  tak běžte do Hondy.BG Technik je sice výhradním zátupcem Honda motorové stroje, ale není jediným prodejcem, dodává spoustě menších prodejců zahradní techniky a ve svém okolí takového určitě najdete.Také se dají sekačky Honda zakoupit u některých prodejců HQ, samozřejmě se vší zárukou.Je třeba se ale přímo na Hondu zeptat, nevím z jakého důvodu, ale většinou s tím dělají docela tajnosti a snaží se nabízet výrobky HQ.Jednoho takového prodejce znám na obchodě má vystaveny MTD a HQ, a když jdu o víkendu kolem jeho domu, tak seká trávník Hondou! To si myslím, že hovoří za vše.Jinak vám přeji šťastnou ruku při výběru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 16.78 (?), 26.4.2008 16:30, zobrazeno: 16599x

Zdravím, řeším (pro mne v tuto chvíli) neřešitelný problém. Jako absolutní laik vybírám sekačku na trávu. Chci sekat cca 1500m velký pozemek. Z toho je 1000m sad jako placka a 500m (doufám v budoucnu) okrasná, členitá zahrada ve svahu. Potřebuji sekačku obratnou, ale se kterou se neuchodím v sadu. Po různých "nezávislých" testech, po prolistování katalogů a radách kamarádů jsem vybral tři kandidáty. Za Hondu: HRG 465 C2 SDE 14 990 Kč + cca 1 600Kč mulčovač. Za MTD: SP 53 MHW za 11 990Kč a za Yard-man: YR 5521 SPO HW za 12 990Kč. Ceny jsou katalogové. Ještě poznámka na závěr. Pro Hondu a YM sice mluví pětiletá záruka pro kterou bych byl ochoten akceptovat i vyšší cenu, ale můj nejbližší dealer zahradní techniky mi nábídl pouze standardní dvouletou záruku. Proto bych se chtěl ještě pozeptat jakou máte zkušenost s internetovým obchodem a následným záručním a pozáručním servisem.

Předem díky za každou dobrou radu, sekání zdar:-) T.J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.107 (?), 26.4.2008 16:46

Pokut ten váš dealer je dealer Hondy a nabídl vám dvouletou záruku, pak mě zajímá kdo to je! Jen doufám, že to není oficiální prodejce BG technik jinak pámbů s ním. To neexistuje. Honda motorové stroje zastoupená firmou BG technik poskytuje za určitých podmínek pětiletou záruku tečka. Co se týká rady tak za sebe říkám samozřejmě Honda ale až čas ukáže správnost vaší volby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.78 (?), 29.4.2008 21:47

Dnes jsem navštívil oficiálního dealera Hondy a asi po desetiminutové procházce po showroomu jsem nikým nepovšimnut odešel. Musím jen podotknout, že jsem tam nenarazil na jediného zaměstnance:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 26.4.2008 17:36
Minulý týden jsem řešil stejné dilema. Jakou sekačku jsem zvolil, psát nebudu, je mimo vámi vybrané kandidáty. Takže jen několik postřehů. 1. Prodloužená záruka bývá malinko fígl v tom, že se stejně spousta věcí schová do závad způsobených běžným opotřebením, takže je to spíše papír pro lepší pocit (znám z vlastní zkušenosti). 2. Zkuste vybrat spíše lokálního prodejce, který nabízí pár značek a sám se servisuje. Prohlédněte si kola, dílenské zpracování, otvor pro foukání trávy do koše, zda není moc malý, a zjistěte dostupnost a ceny dílů (hlavně kolečka a filtr). Internetový obchod, který nabízí bambilion značek a typů je pouhý překupník zboží z velkoskladu, takže při poruše či potřebě seřízení jste odkázáni na servis, který neznáte, nebo sekačku musíte poslat poštou prodejci, který "to pošle dál." 3. pozáruční servis spousta prodejců nenabízí, a to včetně "kamenných" supermarketů, nutno zjistit individuálně. 4. Velká část prodejců nabízí sekačky s motorem honda nebo briggs intek (OHV) za určitou cenu, což vám potvrdí i telefonicky, ale při druhém telefonátu s jinou osobou se možná dozvíte, že je tam ve finále starý Briggs s SV. Kolegovi to ani neřekli a sekačku drze poslali. Zaplatil ve víře, že dostene Hondu a dostal starý Briggs. Vrácení problém, navíc 200 poštovné, které už asi nevymůže. Mně, když to napodruhé přiznali, tak mi paní sdělila, že to podvod není, jenom si jaksi ehm musím připlatit 1200 za Hondu, což bez dotázání taktně zamlčí. 5. Dále je velký rozdíl ve hmotnosti a manévrovatelnosti mezi sekačkou, která má šíři záběru 46 cm a 53 cm. Já mám 54 cm a díky většímu rozvoru sekačka snadno chytne středem za nerovnost o které druhá sekačka se ŠZ 46 cm ani neví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.78 (?), 26.4.2008 19:34

Díky za tip a vaše zkušenosti:)

T.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 30.4.2008 18:59

Srovnávat tyhle dvě značky snad ani nejde.Píšu dvě, poněvadž Yard-man je ze stejné firmy jako MTD! Tyhle značky se nacházejí na naprostých protipólech co se týká kvality a výkonu! Pokud máte náladu se rozčilovat a utrácet za náhradní díly tak si kupte MTD.Jestli ale potřebujete sekat trávu,  tak běžte do Hondy.BG Technik je sice výhradním zátupcem Honda motorové stroje, ale není jediným prodejcem, dodává spoustě menších prodejců zahradní techniky a ve svém okolí takového určitě najdete.Také se dají sekačky Honda zakoupit u některých prodejců HQ, samozřejmě se vší zárukou.Je třeba se ale přímo na Hondu zeptat, nevím z jakého důvodu, ale většinou s tím dělají docela tajnosti a snaží se nabízet výrobky HQ.Jednoho takového prodejce znám na obchodě má vystaveny MTD a HQ, a když jdu o víkendu kolem jeho domu, tak seká trávník Hondou! To si myslím, že hovoří za vše.Jinak vám přeji šťastnou ruku při výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.73 (?), 30.4.2008 20:54

Taky se domnívám že Honda v hobby oblasti docela ujde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.78 (?), 30.4.2008 21:48

Ještě bych se chtěl zeptat, je velký rozdíl v modelových řadách Hondy pro rok 2007 (C2) a 2008 (C3)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.16 (?), 9.7.2008 10:34

Mám dvě sekačky. Hondu hoby a Yard-Man 6021SPK.

Sekačka Yard-Man má jedinou výhodu oproti sekačce Honda a to je boční výhoz. Sekačka Honda je ve všech směrech lepší sekačkou.

Yard-man má problémy s výhozem do koše, který zaplní někdy jen ve třetině obsahu a špatně se vysypává.

Vláďa Nahoruby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jerum - (12) - 161.2 (?), 10.7.2008 21:53

Mám dotaz na posledního hosta této diskuze č. 141.16. Uvedl jste, že máte sekačku YM 6021 SPK. Konkrétně o tuto sekačku mám zájem. Mohl by jste prosím více rozvinout postřehy - práci s touto sekačkou, jak funguje plynule volitelná rychlost, motor kawasaki, zda se jedná o motor s tlakovým mazáním, celková konstrukce, kolečka apod. jerum@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika