Sekačky Alko Comfort 520 - jaký motor



host - 11.99 (?)
1.8.2007 16:36
Já bych si dovolil napsat, že ten motor B&S nic moc. Rozvod ventilů SV dost slabý krouťák a easystart tak jak jsem měl možnost ho poznat a v mích očích spíše zdroj poruch než nějaké plus. To celé ale kompenzuje záruka šest let při dodržení stanovených podmínek (olej ARAL ad.) Výkon 6 HP mít vaše sekačka nikdy nebude, leda by vám někdo pošteloval regulátor otáček, což nedoporučuju jinak je to jen teorie. Motory na sekačkách pracují řádově kolem dvou tisíc otáček a to nejsou max. otáčky motoru při kterých jsou dosahovány max. výkony. Srovnávat tento motor s Hondou pro odlišnost konstrukce asi ani nejde.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 51.70 (?), 1.8.2007 12:24, zobrazeno: 58296x
Prosím o radu, vybral jsem si sekačku AL-Ko 520BR, s motorem honda ji  v okolí mého bydliště nemají, mají ji s motorem Briggs Stratton XRQ 60 easystart, ale výkon 3.5 HP (2.6 kW) se mi zdá malý (cca 1000m2 rovinaté zahrady). Mám pravdu nebo se mýlím? Děkuji předem za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.97 (?), 1.8.2007 12:38
Dobrý den. Ten motor je dostatečně silný, má výkon až šest koní. Tehnle výkon co píšete je výkon při provozních otáčkách. Motory Quantum patří ke spolehlivým zástupcům benzinových motorů pro sekačky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.122 (?), 1.8.2007 13:46

Měl jsem možnost si tuto sekačky vyzkoušet. Motor je silnej, tichej vyrovnanej chod a výborně se startuje až sem se sám divil. Výkon je samozřejmě 6.0 HP je to napsaný i na motoru, ale tyhle výkony jsou maximální, od novýho roku vyšly v Americe nějaký normy o tom že musej udávat ten výkon, kterýho běžně dosáhneme. V týhle cenový relaci je to asi nejlepší sekačka, hlavně výbava..))

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.70 (?), 1.8.2007 14:32
Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.99 (?), 1.8.2007 16:36
Já bych si dovolil napsat, že ten motor B&S nic moc. Rozvod ventilů SV dost slabý krouťák a easystart tak jak jsem měl možnost ho poznat a v mích očích spíše zdroj poruch než nějaké plus. To celé ale kompenzuje záruka šest let při dodržení stanovených podmínek (olej ARAL ad.) Výkon 6 HP mít vaše sekačka nikdy nebude, leda by vám někdo pošteloval regulátor otáček, což nedoporučuju jinak je to jen teorie. Motory na sekačkách pracují řádově kolem dvou tisíc otáček a to nejsou max. otáčky motoru při kterých jsou dosahovány max. výkony. Srovnávat tento motor s Hondou pro odlišnost konstrukce asi ani nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.150 (?), 2.8.2007 22:08

Zdravym vsetkych,

sam som majitelom tejto kosacky a som nadmieru spokojny, na jeden zatah 1600m2 prerastenej travy a čakanky v nie moc rovnom terene a ziadny problem to vsetko do koša s jeden a pol nadrze. Neviem co stale mate s tou hondou kto chce hondu nech si ju kupi ale nemusi pritom odpisat druhu znacku a najviac takí co nekosili ani s alkom ba ani s hondou ale maju potrebu tu nieco opisat s neiakeho manualu, privyrabam si kosenim obci a mesta tak mam nejake skusenosti s pozdravom laco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.8.2007 22:24
Nevidím nic špatného na tom, když tu někdo napíše svůj názor na cokoli (třeba motor). Kde k těm informacím přišel, je mi jedno, já jsem rád, že se o ně s námi podělí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.150 (?), 2.8.2007 22:47
nič v zlom kamo, ale ked si prezrieš túto diskusiu ta niekto ked spomenie treba to alko s B&S tak to nieje moc dobry stroj ale taka husqvarna s B&S to už je super. To je ako s krovinorezom jonsered ked som ho kupoval vtedy kazdy vravel ze to nieje dobry stroj ale ked som s nim vykosil 9500m2 za 14 dni tak tomu nechcely verit, za stroje hovoria činy a nie reči, ak som sa niekoho dotkol tak potom sorry čuz laco.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.8.2007 14:09

To máte jistě, Laco, pravdu. Praxe je taky cenná, ale těžko z ní dělat sofistikované závěry. Pokud pokosíte velikánskou zahradu s křovinořezem a on se Vám přitom neporouchá, je to dobré, ale ještě to automaticky neznamená, že stroje této značky jsou bezporuchové. Měl jsem známého, který najezdil s Oltcitem 100 000 km bez poruchy, přesto mě nepřesvěčil, že má dobré auto.
  V čem s Vámi souhlasím je, že B-S je dobrý motor. Vlastmím sekačky s oběma motory a zřetelné rozdíly v užitné hodnotě  jsem nezpozoroval (to ovšem neznamená, jak píšu výše, že nejsou). Řekl bych dokonce, že na zahradě při běžné údržbě obvykle každý motor přežije ostatní komponenty sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.105 (?), 3.8.2007 14:56
Tak jsem se dozvěděl, ze motory Honda k ALKo nebudou do konce roku. Proto budu muset kouknout po něčem jiném. Docela se mi zamlouvá Husqvarna R 53SV.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika