Sekačka s pojezdem nebo bez, Stiga nebo Honda



host - 162.128 (?)
15.9.2010 21:00
proboha, kupte s pojezdem, jestli se nechcete udřít. Sekačka bude sloužit řadu let, sekáte každý týden, někdy i dvakrát. 800 metrů se se sekačkou s pojezdem seká hodinu, bez pojezdu si to nedovedu představit. my máme Stigu, a nemohu si stěžovat. Zvládne sekat i vlhkou trávu (což bylo toto léto poměrně často, kdybychom měli čekat až nebude pršet a uschne to, tak máme trávu metrovou). A čím širší záběr, tím menší dřina a tím rychleji posekané. to samé sběrný koš - čím větší, tím méně ohnutí se- vzití koše, - narovnání - vysypání - ohnutí se - nandat koš...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 126.34 (?), 15.9.2010 14:20, zobrazeno: 34532x

Dobrý den,

rozhoduji se o koupi benzínové sekačky.

Zatím stále nevím jestli vybrat sekačku s pojezdem nebo bez. Zatím se přikláním k sekačce bez pojezdu (pozemek cca 800m2, rovinatý, ale zároveň dost členitý - stromky, záhonky, zídky a další překážky).Také cenový rozdíl 3tis. Kč není malý.

Prozatím se rozhoduji mezi modely HONDA HRG 465 C3 PDE a STIGA TURBO 47 COMBI. Oba modely záběr 46cm, bez pojezdu, motor HONDA 4,5k. Honda je zhruba o 3tis. Kč. dražší.

Podělte se prosím o zkušenosti s pojezdem/bez v případě podobného terénu jaký jsem popsal a zároveň se zkušenostmi s uvedenými modely popř. dalšími, stojí li za zmínku.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 15.9.2010 18:24

S pojezdem nebo bez? Jestli máte nějakého znamého co má zahradu a sekačku, tak se s ním domluvte, že mu posekáte zahradu. A pak si zkuste hodinu po zahradě tlačit sekačku bez pojezdu, a uvidíte jestli vám to bude vyhovovat. Když bude kupte sekačku bez pojezdu, když nebude kupte s pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 15.9.2010 21:00
proboha, kupte s pojezdem, jestli se nechcete udřít. Sekačka bude sloužit řadu let, sekáte každý týden, někdy i dvakrát. 800 metrů se se sekačkou s pojezdem seká hodinu, bez pojezdu si to nedovedu představit. my máme Stigu, a nemohu si stěžovat. Zvládne sekat i vlhkou trávu (což bylo toto léto poměrně často, kdybychom měli čekat až nebude pršet a uschne to, tak máme trávu metrovou). A čím širší záběr, tím menší dřina a tím rychleji posekané. to samé sběrný koš - čím větší, tím méně ohnutí se- vzití koše, - narovnání - vysypání - ohnutí se - nandat koš...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 15.9.2010 21:27

Nezlobte se, ale to je hloupost. Sekačka s pojezdem a na takové ploše je významné ulehčení práce. Pokud se Vám to zdá, jako lenost toho, kdo sekačku s pojezdem má, tak jste vedle. Není důležité se u každé práce nadřít, ale některé práce jsou více namáhavé a zejména u lidí, kteří jen nesečou trávu, ale mají toho víc, je každé ušetření zbytečně vynaložené energie plus. Tak se po sečení ještě dá udělat i něco jiného, přitom to není o totálním utahání se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.58 (?), 15.9.2010 22:23

Z mého pohledu není co řešit. Vyzkoušel jsem v životě ruční vřetenovou, potom elektrickou, dále motorovou bez a nakonec motorovou s pojezdem. Teď mám asi jen 300 metrů trávníku, koupil jsem letos na jaře Hondu s pojezdem, menší průměr nože, protože mám spoustu objížděček keřů a úzké uličky u plotu, prostě členitý terén. A jinou už bych nebral. Pojezd je skutečně velká pomoc. Poznal jsem to, když se mi nedávno polámal (ano i nová Honda měla závadu) a sekl jsem půl hodiny bez něj. Potom jsem to sám opravil (jen vypadlá pružinka z úchytu) a byla to opět paráda.Já si nemám problém připlatit, pokud vám jde o tři tisíce (bez urážky), potom chápu, je to těžké rozhodování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 15.9.2010 22:24

Sekačku bez pojezdu si pořídí jen ten, kdo má pozemek na rovině a je mu kolem dvaceti až třiceti let.Investice není malá, předpokladem její životnosti je 10 až 15 let.Se sekačkou bez pojezdu ve věku kolem padesátky není radno větší pozemek poctivě kosit ani na rovině.Kdo nezkusí neuvěří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.58 (?), 15.9.2010 22:30

S tím souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.179 (?), 15.9.2010 22:23

Připojím porovnání. Mám podobný terén jako tazatel, soused stejnou plochu, ale rovinu bez překážek. Já mám sekačku s pojezdem 53 cm, soused bez pojezdu 46 cm. Při sekání jsem vždy rychlejší. Ne sice o moc, ale přece. Jenže sousedovi je 35 a mě 63 let a po sekání pokračuji v práci, soused si chodí odpočinout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.251 (?), 18.5.2011 23:57

Také dávám za pravdu všem, kdo zde doporučují sekačku s pojezdem. Je to obrovká úspora práce. Osobně sekám cca 1000m2 a bez pojezdu si to nedovedu představit. Doplnil bych, že regulace pojezdu není nutná - rozmýšlel jsem to, ale v solidním obchodě dokonce i prodavač doporučil, že to velký smysl nemá - sekačky s variátorem jsou už dražší a jsou to IMHO vyhozené peníze. Terén mám svažitý i členitý (20-30stupňů) proto jsem zvolil motor Honda (GCV160), který nemá problém pracovat na svahu do 25st. skonu (jakýmkoli směrem) a při jízdě vpřed nebo "filtrem vzhůru" lze sekat i těch mých 30stupňů. Co se týká značky, vybral jsem Stigu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 92.83 (?), 15.9.2010 22:52

Podle mého názoru se docela správně příkláníte k sekačce bez pojezdu, pokud máte pozemek rovinatý, ale zároveň dost členitý. Velikost 800m2 není zas tak moc. Já mám Stigu s pojezdem, kterou sekám rovinatý ovocný sad o rozloze 2600m2 a za 2 hodiny je to hotovo. Při obsekávání stromů však pojezd musím často vypínat, protože obkružování stromů se zapnutým pojezdem by nezvládl ani akrobat. Faktem je, že strunovou sekačkou už není potřeba žádné doseky provádět, tak pěkně Stiga ten strom objede. V sadu trávu mulčuji, do koše ji nesbírám, sdržuje to, nechávám ji ležet. Dvorek o rozloze necelých 900m2 však sekám úplně bez pojezdu. Ne proto, že by nebylo možno se rozjet a drandit, ale protože s vypnutým pojezdem je travička lépe vyholená. Sekačka jede rychlostí 4km/hod, což mi v sadu vyhovuje, je tam také úplně jiný typ trávy, než na dvorku, kde je trávník hedvábný. Dalším důvodem, proč dvorek sekám bez pojezdu je, že je tam spousta míst, mezi kterými se musím šmrdolit a to s pojezdem také nejde. Dvorek takto bez pojezdu posekám za necelou 1 hodinu. Jde to krásně, vazba nejsem, mám 55kg.

Menší záběr na stejnou sílu motoru je podle mě výhodou. V rozhodování před koupí šlo o 46cm a 53cm na stejný výkon motoru.

Tolik z mé zkušenosti a za sebe Vám přeji dobrý výběr a spokojenost s kvalitním pomocníkem .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika