Sekačka Hecht 5484 SXE za tepla velmi obtížně startuje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 243.172 (?) 
8.5.2017 22:06

Pokusím se vysvětlit ještě jinak.

Studený start - páku sytiče dát dolů a po nastartování ihned začít dávat páku nahoru. Pomalu aby motor nechcípl, většinou stačí max. 10 vteřin.

Běh motoru musí být následně VŽDY s vypnutým sytičem, tedy s pákou úplně nahoře. Stejně tak starty zahřátého motoru by měly probíhat s pákou sytiče úplně nahoře.

Moje 5484 SX potřebuje u teplého startu přidat sytič (páku dolů), pokud mám špatný nebo starý benzín, což si vysvětluji chudou směsí u mého motoru. přikládám foto svíčky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 49.11 (?), 8.5.2017 22:25

Díky. V návodu je start pěkně popsán, i když místo "sytič / bez sytiče" jsou tam obrázky symbolu a snad v celém návodu k tomu není vysvětlivka, co přesně znamenají.

Startuji tak, jak jste popsal. První start s pákou dole, pak ji pomalu dám nahoru, motor se radostně rozezní a sekám. Druhý start - páka nahoře - dobré. Další starty už jsou taková alchymie - jak jsem popisoval dříve.

Ještě tomu dám jedno sekání s čerstvým benzínem, a pak pojede kdyžtak do servisu.

očouzená svíčka
očouzená svíčka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 8.5.2017 22:48

Ta svíce zas tak hrozná není, bohatá směs to nebude, to by tam byly saze. Když už je venku, mrkněte na odtrh elektrod, 0,7 - 0,8 mm, spíš míň kvůli tomu startu. Jak jsem psal, zkuste ji trochu prohnat ať se to vypálí a vyčistěte ten filtr, jestli je tam molitan, vyprat s trochou Jaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 9.5.2017 7:29

Zkuste 100oktanovou vervu od benziny. Je bez bioslozek a s aditivama. Vzduchovy filtr vyfoukat i kdyz vypada pekne. Poradne lamelku po lamelce.

Ja zaplatbuh nemam tyhle problemy, a to treba v sekacce Honda mam stejnou svicku nejakych 12 let, v ALKU 3 roky, v traktoru taky asi 10 let. I motorovce Verva chutna a jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.82 (?), 9.5.2017 10:57

Manuál strana 91.  Použití sytiče je tam podle mne dobře popsáno ve spolupráci se symboly ze strany 7 na které se odvoláváte. Pokud startujete teplou nemůžete startovat se sytičem, stačí 1/4-1/2 plynu a jede to na zatáhnutí. Mám ji doba s originál svíčkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.11 (?), 21.5.2017 19:01

Ano, v návodu je start pěkně popsán, ale ač jsem startoval podle návodu, jak jsem psal (jen jsem si myslel, že symboly znamenají opak), teplé starty se mi nedařily.

Nyní uběhla další 2 sekání. Vzduchový filtr (molitan) jsem vyčistil. Vyměnil jsem svíčku za Brisk LR15YC. Benzín z Tank ONO, 14 dní starý, při druhém sekání 18 dní starý, s VIF Super Aditiv Benzin, 1 ml aditiva na 1 l benzínu. Nabil jsem na max baterku. A? Sekačka startuje na první dobrou. Za studena. Za tepla. Za tepla s pákou nahoře. V příloze připojuji fotku svíčky po druhém bezproblémovém sekání. To už jsem sekal jen mírně vyšší trávu, takže celých asi 400 m2 jsem dal na 3 vysypání koše, tedy 3 starty, tedy sekačka jela dýl v kuse a snad jsem ji tím trochu "prohnal". smiley

Díky za rady.

Brisk LR15YC
Brisk LR15YC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.170 (?), 12.8.2016 6:16

Dejte prosím vědět, jak jste dopadl. Svíčka nebo benzín?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.9 (?), 21.5.2017 19:31

Zkuste ještě na originální svíčce zmenšit odtrh, mám sice jinou sekačku ale pomohlo mi to, od té doby chytá na škubnutí jak za studena, tak za tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika