Půdní vrták Mountfield MTL 51 x Dolmar PD 520 x Stihl BT 121



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?)
10.2.2010 16:17

Tak a teď nevím jestlim je těch 56 cm myšleno na muj příspěvek ale našel jsem že tyhle vrtáky u mnou výše uvedených strojů jsou délky 700mm a krom toho je pro mne nejmenší problém je prodloužit na délku kterou budu potřebovat a budu dělat díry hloubky max 40-50cm.

J.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 112.250 (?), 8.2.2010 22:31
pročetl jsem si ještě jednou Vaše zadání a bohužel pro Vás nevidím jinou smysluplnou volbu než STIHL, hlavním argumentem jsou podmínky, kde se dá předpokládat zvýšený výskyt kořenů a kamení a časté zasekávání vrtáku, což se u strojů bez brzdy nástroje rovná v lepším případě zkroucení rukou, když stihnete pustit plyn (nevěřte že jamkovač při zaseknutí udržíte), ale spíše "kolotočem" okolo vrtáku, protože pustit ho asi nestihnete (jamkovač musíte pevně držet, tlačit a vyrovnávat sílu otáčení) HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.69 (?), 9.2.2010 11:26
Používám jamkovač Stihl na vrtaní děr pro oplocenky a sázení lesních stromků. Ročně vyvrtá cca 15 000 - 20 000 děr. Půjčují si jej ode mne i jiní lesáci. Stihl nemá chybu a bez brzdy určitě nebrat!!! Když potkáte v zemi kámen nebo kořen, tak to se 100-kilovým chlapem zatočí jak nic... Síly má až moc. Nyní má navrtáno přes 150 000 děr. Jede bez poruchy. Dolévám benzín, občas ofouknu a naostřím nebo vyměním ostří z vrtáku, díky značnému opotřebení je nutné občas vyměnit i celou spirálu, nebo nechat navařit vrstvu z tvrdokovu (zemina, kameny, písek atd. jsou velmi abrazivní materiály díky kterým dochází k úbytku materiálu na spirále)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 9.2.2010 13:05

Dobrý den. Souhlasím téměř se vším co píšete. Vidím jen jednu věc. Zásadní rozdíl mezi Vaším počtem děr a počtem toho tazatele. To je rozdíl jak mezi diamantem a kozím bobkem. Svým jamkovačem od Bédi jsem vyvrtal již také velké množství děr a jede stále bez poruchy. Ačkoli už mám roky, tak si troufnu tvrdit, že uváděných 500 děr jsem schopný zvládnout za pouhých 5 dnů. Zbytek roku by tato mašinka ležela někde v garáži. Na to nepotřebuji profesionální stroj. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.250 (?), 9.2.2010 19:48
tady nikdo netvrdí, že jiný stroj než STIHL nevydrží uvedené zatížení, má malý výkon, nebo že bude poruchový, Stanislawe kolikrát vás ten váš jamkovač "namotal" když se zakousnul vrták? Při vrtání děr v lese je celkem běžné, že se vrták kousne několikrát i při vrtání jedné díry. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 9.2.2010 20:12

Dobrý den. Můj jamkovač mě namotal asi tak 5x, ale to při jeho prvním používání. Dnes moc dobře cítím v reakci toho jamkovače, že jsem narazil na kámen, nebo na kořen. Ale to Vy jistě velmi dobře víte, pokud s tím pracujete. Ale to namotání, které tady uvádíme, rozhodně nepředstavuje skutečné fyzické omotání obsluhy kolem tohoto stroje. Jen prostě vyklouzne z rukou a motor jde okamžitě do volnoběhu, takže se zastaví. Nic víc. Nikdy jsem neutrpěl žádný ani sebemenší úraz. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?), 10.2.2010 1:34

Občas potřebuji vrtnout pár děr nárazove max 20 bohužel výše zmiňované stroje jsou docela drahé na to co potřebuji a když zrovna potřebuji tak se mi rozhodně nechce letět do pujčovny.Tahže přemýšlím o nějaké levnější variantě třeba ZIPPER ZI-EBO100 ale naprosto stejné jsou třeba Lumag ebo Gude (vyrobené v jedné fabrice jen s jinou nálepkou)Máte s nimi někdo zkušenosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.2.2010 6:51
Vrták 56 cm délky je krátký.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?), 10.2.2010 16:17

Tak a teď nevím jestlim je těch 56 cm myšleno na muj příspěvek ale našel jsem že tyhle vrtáky u mnou výše uvedených strojů jsou délky 700mm a krom toho je pro mne nejmenší problém je prodloužit na délku kterou budu potřebovat a budu dělat díry hloubky max 40-50cm.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pravda - (4) - 182.32 (?), 7.3.2010 19:41

Dobrý den. Jestli mohu přispět svojí radou tak jestliže s tím půjdete do lesa tak si kupte pouze STIHL BT 120 a nebo 121, protože brzda je k nezaplacení.  Ne pokaždé je dobrá půda do které se vrtá a jestliže se vrták kousne zrovna při vysokých otáčkách a člověk na to svojí vahou tlačí tak je to rána do stehna i když je tam brzda. Bohatá zkušenost ze Šumavy při sázení obalovaných sazenic vrtákem o průměru 200 mm. Vrták jsem si půjčoval(Stihl), ale pro letošní sezonu jsem si zakoupil již svůj.  Je jasné, že je to Stihl BT 121 s vrtákem 200 mm. Zakoupil jsem ho jako použitý rok výroby 2007 po vyvrtání cca. 200 děr(což je nic průměrně vrtám dle půdy tak 250-400 děr denně) i s dopravou za cca 15.000,- kč.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.178 (?), 9.3.2010 14:28

Tak to gratuluju k velmi dobré koupi. Za ty prachy bych Stihl BT 121 taky bral všemi deseti, třeba někdy zase bude taková dobrá nabídka, jen jak se o ní dovědět? Na bazos.cz vrták stihl není a na aukro.cz je jeden, ale ještě dost hodně drahý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika