Aku 40V - program



biocz - (14) - 220.18 (?)
10.4.2019 19:03

Nijak nebrojím proti Hecht firmě a ani konkrétní strunovce.

Jen píšu, že Stihl, má ted akci na STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101

a tudíž je cenově výhodnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 67.245 (?), 9.4.2019 22:56

Telekopický plotostřih se vyrábí elektrický (se šňůrou). Natáhnout kabel je problém?

10m *2.5m*2 + vršek to je zhruba hodina práce. Vydrží ten akumulátor hodinu, nebo budete tento banální zákrok dělat na 3*.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 23:06

Vy se mi tu snažíte vnutit vaše řešení.  Ale já nechci radu, jak to udělat podle vás, já chci radu na aku nářadí.

Psal jsem zde, že mám motorové nůžky a že si prostě udělám na kozy podlážku a uíznu si to takto. 

No a na údržbu a dostříhání, že chci teleskopický aku... co je na tom k nepochopení? 

Psal jsem... co nejkvalitnější aku strunovku a k ní pak tyto teleskopický nůžky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 3:14
Já Vás plně chápu, taky nechci mít v něčem tisíce, abych to pak použil 2xrok, ale snažil jsem se vysvětlit, že u plotostřihu to snad ani jinak nejde-nemá tak časté využití.A pokud k tomu chcete skloubit kvalitní strunovku, tak Vám moc možností nezbývá.Ve výsledku to vidím tak, že si koupíte požadovaný plotostřih a holt strunovku si k němu dokoupíte v dané značce.Já by jsem volil opačné zlo-kvalitní strunovku a po zvážení dokoupit ten zatracený plotostřih.Ve hře je u třetí varianta, která není marná vzhledem ke stále diskutované ceně v kvalitním provedení-kvalitní strunovku a k tomu jinou značku toho plotostřihu, což stále vyjde levněji, jestli se nepletu a to střílím od boku, protože ceny přesně neznám hechtu apod.Problém je Váš požadavek na né zcela běžný plotostřih, tam mě o to více zaráží cena u levného modelu, jestli si rozumíme.Jsem strojní mechanik a vlasy mi vstávaly hrůzou, když jsem viděl co všechno jsou schopni vydávat za kalenou ocel a jak odcházely excentry právě u plotostřihů-kvalitní plast býval tvrdší! Kupte a dejte věděť, mě by bylo líto vyhozených peněz více za nepoužitelnou věc, než těch, který by v dané věci, zato kvalitní, ležely.Zajímám se okrajově o sekání a úpravu zahrady, je to můj koníček do kterého dám ročně asi 40tis. jen do techniky, baví mě to a usnadňuji si současně práci a pokud si přečtete původní dotaz, tak nastane zklamání nebo nadšení-dle modelu, ale vy se snažíte najít kompromis ale to šlo, dokud se jednalo o jednom modelu, s příchodem akuprogramu se najednou berou v potaz dva a více výrobky, kde navíc dokáže zatočit s cenou a uvažováním nějaký Combi systém.Kupte si kvalitní strunovku a plot dělejte “po staru”(nebo s vylepšením plošiny na kolečkách ať Vás někdo vždy popotáhne, stačí přeci 1m výšky😉).Dejte vědět jak to dopadlo rozhodnutí o koupi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 4:06
Už chápu obavy tazatele/ono to v mountfieldu vyjde na 9500,- se střední baterií a nabíječkou a vypadá to jako hračka.Někdo to snad zkusí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 4:36
Oprava: cena v mountfieldu je pro 60V a to jen plotostřih bez vyžínače.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 26.81 (?), 10.4.2019 13:55

Takže jsem se vzdal plotových nůžek a koupím si zatím pouze strunovku.

Nejlevnější vychází GreenWorks, bat, nabijecka za 3430,-Kč

Pak Stihl FSA 56, který je v akci s bat a nabíječkou za 5190,- 

No a pak cenově nevýhodný Hecht komlet za 5100,-Kč

Nebo by ještě něco podle Vás připadalo do úvahy?
Díky

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.1 (?), 10.4.2019 17:06

Před pěti lety byl standard 18-20V/2Ah

Dnes za stejnou cenu pořídíte stejný stroj s baterií 36-40V/4Ah

Za dalších pět let "předpokládám" bude za stejnou cenu (spíše i nižší) výkon 80V/6Ah

To je vývoj.

Samozřejmě je obrovský rozdíl, zda máte sekačku (křoviňák) 20V/2Ah nebo 80V6Ah.

80V6Ah už je vážně silný stroj (konkurující benzínu), který vydrží na plný výkon i 2 hodiny. Což je pro většinu hobby dostačující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.182 (?), 10.4.2019 17:53

Mámsekačku Hecht 5040 s pojezdem z roku 2015!!! v té době na trhu snad ani nikdo jiný nebyl s accu sekačkou s pojezdem. Každý se tady do Hechtu obouvá, ale všimli jste si že v sekačkách byl skoro nejlepší v Dtestu(neplacená arganizace na rozdíl od Itestu) jak v roce 2013 tak i letos. A porazil velmi silné soupeře zvučných jmen. Není to jen o setrvačnosti, kdy spousta lidí odmítá přiznat, že někdo může v nečem být dobrý, protože historicky je zaříté, že nej je někdo jiný? Po revoluci nikdo nedal dopustit na Husqvarnu, předtím na Homelite a dnes je to Stihl Ale všimli jste si, že třeba Hyundai je neskutečně dobrá a před 20 lety si ji koupil jen blázen? Já zkusil Hecht a jsem spokojený a přinám, že klidně si koupím další a Mountfield s tím začal vloni, s tvrzením že Greenworx je nej. Jejich bachratý design a váha mi v tom, ale brání, uvěřit. Věřte tomu co vidíte a dělejte si vlastní názor a nevěřte všemu co se píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 10.4.2019 19:03

Nijak nebrojím proti Hecht firmě a ani konkrétní strunovce.

Jen píšu, že Stihl, má ted akci na STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101

a tudíž je cenově výhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 10.4.2019 21:34

242.182 a co když jste pouze klikař, chytil jste dobrý kus a nemusel nic reklamovat? On je totiž tuzemský dovozce Hechtu celkem proslulý tím, že odmítá uznávat jakékoliv reklamace. Ostatně stejně tak jako Mountfield.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika