Aku 40V - program



host - 2.254 (?)
10.4.2019 3:14
Já Vás plně chápu, taky nechci mít v něčem tisíce, abych to pak použil 2xrok, ale snažil jsem se vysvětlit, že u plotostřihu to snad ani jinak nejde-nemá tak časté využití.A pokud k tomu chcete skloubit kvalitní strunovku, tak Vám moc možností nezbývá.Ve výsledku to vidím tak, že si koupíte požadovaný plotostřih a holt strunovku si k němu dokoupíte v dané značce.Já by jsem volil opačné zlo-kvalitní strunovku a po zvážení dokoupit ten zatracený plotostřih.Ve hře je u třetí varianta, která není marná vzhledem ke stále diskutované ceně v kvalitním provedení-kvalitní strunovku a k tomu jinou značku toho plotostřihu, což stále vyjde levněji, jestli se nepletu a to střílím od boku, protože ceny přesně neznám hechtu apod.Problém je Váš požadavek na né zcela běžný plotostřih, tam mě o to více zaráží cena u levného modelu, jestli si rozumíme.Jsem strojní mechanik a vlasy mi vstávaly hrůzou, když jsem viděl co všechno jsou schopni vydávat za kalenou ocel a jak odcházely excentry právě u plotostřihů-kvalitní plast býval tvrdší! Kupte a dejte věděť, mě by bylo líto vyhozených peněz více za nepoužitelnou věc, než těch, který by v dané věci, zato kvalitní, ležely.Zajímám se okrajově o sekání a úpravu zahrady, je to můj koníček do kterého dám ročně asi 40tis. jen do techniky, baví mě to a usnadňuji si současně práci a pokud si přečtete původní dotaz, tak nastane zklamání nebo nadšení-dle modelu, ale vy se snažíte najít kompromis ale to šlo, dokud se jednalo o jednom modelu, s příchodem akuprogramu se najednou berou v potaz dva a více výrobky, kde navíc dokáže zatočit s cenou a uvažováním nějaký Combi systém.Kupte si kvalitní strunovku a plot dělejte “po staru”(nebo s vylepšením plošiny na kolečkách ať Vás někdo vždy popotáhne, stačí přeci 1m výšky😉).Dejte vědět jak to dopadlo rozhodnutí o koupi.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 67.245 (?), 9.4.2019 22:56

Telekopický plotostřih se vyrábí elektrický (se šňůrou). Natáhnout kabel je problém?

10m *2.5m*2 + vršek to je zhruba hodina práce. Vydrží ten akumulátor hodinu, nebo budete tento banální zákrok dělat na 3*.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 23:06

Vy se mi tu snažíte vnutit vaše řešení.  Ale já nechci radu, jak to udělat podle vás, já chci radu na aku nářadí.

Psal jsem zde, že mám motorové nůžky a že si prostě udělám na kozy podlážku a uíznu si to takto. 

No a na údržbu a dostříhání, že chci teleskopický aku... co je na tom k nepochopení? 

Psal jsem... co nejkvalitnější aku strunovku a k ní pak tyto teleskopický nůžky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 3:14
Já Vás plně chápu, taky nechci mít v něčem tisíce, abych to pak použil 2xrok, ale snažil jsem se vysvětlit, že u plotostřihu to snad ani jinak nejde-nemá tak časté využití.A pokud k tomu chcete skloubit kvalitní strunovku, tak Vám moc možností nezbývá.Ve výsledku to vidím tak, že si koupíte požadovaný plotostřih a holt strunovku si k němu dokoupíte v dané značce.Já by jsem volil opačné zlo-kvalitní strunovku a po zvážení dokoupit ten zatracený plotostřih.Ve hře je u třetí varianta, která není marná vzhledem ke stále diskutované ceně v kvalitním provedení-kvalitní strunovku a k tomu jinou značku toho plotostřihu, což stále vyjde levněji, jestli se nepletu a to střílím od boku, protože ceny přesně neznám hechtu apod.Problém je Váš požadavek na né zcela běžný plotostřih, tam mě o to více zaráží cena u levného modelu, jestli si rozumíme.Jsem strojní mechanik a vlasy mi vstávaly hrůzou, když jsem viděl co všechno jsou schopni vydávat za kalenou ocel a jak odcházely excentry právě u plotostřihů-kvalitní plast býval tvrdší! Kupte a dejte věděť, mě by bylo líto vyhozených peněz více za nepoužitelnou věc, než těch, který by v dané věci, zato kvalitní, ležely.Zajímám se okrajově o sekání a úpravu zahrady, je to můj koníček do kterého dám ročně asi 40tis. jen do techniky, baví mě to a usnadňuji si současně práci a pokud si přečtete původní dotaz, tak nastane zklamání nebo nadšení-dle modelu, ale vy se snažíte najít kompromis ale to šlo, dokud se jednalo o jednom modelu, s příchodem akuprogramu se najednou berou v potaz dva a více výrobky, kde navíc dokáže zatočit s cenou a uvažováním nějaký Combi systém.Kupte si kvalitní strunovku a plot dělejte “po staru”(nebo s vylepšením plošiny na kolečkách ať Vás někdo vždy popotáhne, stačí přeci 1m výšky😉).Dejte vědět jak to dopadlo rozhodnutí o koupi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 4:06
Už chápu obavy tazatele/ono to v mountfieldu vyjde na 9500,- se střední baterií a nabíječkou a vypadá to jako hračka.Někdo to snad zkusí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 10.4.2019 4:36
Oprava: cena v mountfieldu je pro 60V a to jen plotostřih bez vyžínače.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 26.81 (?), 10.4.2019 13:55

Takže jsem se vzdal plotových nůžek a koupím si zatím pouze strunovku.

Nejlevnější vychází GreenWorks, bat, nabijecka za 3430,-Kč

Pak Stihl FSA 56, který je v akci s bat a nabíječkou za 5190,- 

No a pak cenově nevýhodný Hecht komlet za 5100,-Kč

Nebo by ještě něco podle Vás připadalo do úvahy?
Díky

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.1 (?), 10.4.2019 17:06

Před pěti lety byl standard 18-20V/2Ah

Dnes za stejnou cenu pořídíte stejný stroj s baterií 36-40V/4Ah

Za dalších pět let "předpokládám" bude za stejnou cenu (spíše i nižší) výkon 80V/6Ah

To je vývoj.

Samozřejmě je obrovský rozdíl, zda máte sekačku (křoviňák) 20V/2Ah nebo 80V6Ah.

80V6Ah už je vážně silný stroj (konkurující benzínu), který vydrží na plný výkon i 2 hodiny. Což je pro většinu hobby dostačující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.182 (?), 10.4.2019 17:53

Mámsekačku Hecht 5040 s pojezdem z roku 2015!!! v té době na trhu snad ani nikdo jiný nebyl s accu sekačkou s pojezdem. Každý se tady do Hechtu obouvá, ale všimli jste si že v sekačkách byl skoro nejlepší v Dtestu(neplacená arganizace na rozdíl od Itestu) jak v roce 2013 tak i letos. A porazil velmi silné soupeře zvučných jmen. Není to jen o setrvačnosti, kdy spousta lidí odmítá přiznat, že někdo může v nečem být dobrý, protože historicky je zaříté, že nej je někdo jiný? Po revoluci nikdo nedal dopustit na Husqvarnu, předtím na Homelite a dnes je to Stihl Ale všimli jste si, že třeba Hyundai je neskutečně dobrá a před 20 lety si ji koupil jen blázen? Já zkusil Hecht a jsem spokojený a přinám, že klidně si koupím další a Mountfield s tím začal vloni, s tvrzením že Greenworx je nej. Jejich bachratý design a váha mi v tom, ale brání, uvěřit. Věřte tomu co vidíte a dělejte si vlastní názor a nevěřte všemu co se píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 10.4.2019 19:03

Nijak nebrojím proti Hecht firmě a ani konkrétní strunovce.

Jen píšu, že Stihl, má ted akci na STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101

a tudíž je cenově výhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 10.4.2019 21:34

242.182 a co když jste pouze klikař, chytil jste dobrý kus a nemusel nic reklamovat? On je totiž tuzemský dovozce Hechtu celkem proslulý tím, že odmítá uznávat jakékoliv reklamace. Ostatně stejně tak jako Mountfield.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika