Aku 40V - program



host - 2.254 (?)
8.4.2019 23:24
Když doporučím stihl, tak už to mám projitý-hobby má jak vyžínač FSA 56,tak plotostřih HSS 56.Ale doporučil jsem PRO, protože do něj jdu a vyžínač tam vidím snad 6x?Plotostřih 2x?Kupuji to pro dceru, sám jedu ve 2t, ale tím ji nechci zatěžovat nějakým mícháním a skladováním proto jdu u ní do těchto pomocníků do AKU, protože na kabel u vyžínače nereálné a plotostřih-tam se sekne kabel razdva.Ale jak někdo psal, kvůli jednomu výrobku je to o ničem pokud to je jen např.pila, vyžínač se aspoň použije s každým nebo s každým druhým sekáním.A ta pilka se už taky využije, když už to bude.Ještě jsem to nekonzultoval s prodejcem, ale líbí se mi verze PRO, snad mě to nerozmluví 😁.Pokud hledáte “houby”kvalitu, snad Vám to vyváží cena.Já jsem vyléčený z aku/vrtaček.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 2.254 (?), 8.4.2019 23:24
Když doporučím stihl, tak už to mám projitý-hobby má jak vyžínač FSA 56,tak plotostřih HSS 56.Ale doporučil jsem PRO, protože do něj jdu a vyžínač tam vidím snad 6x?Plotostřih 2x?Kupuji to pro dceru, sám jedu ve 2t, ale tím ji nechci zatěžovat nějakým mícháním a skladováním proto jdu u ní do těchto pomocníků do AKU, protože na kabel u vyžínače nereálné a plotostřih-tam se sekne kabel razdva.Ale jak někdo psal, kvůli jednomu výrobku je to o ničem pokud to je jen např.pila, vyžínač se aspoň použije s každým nebo s každým druhým sekáním.A ta pilka se už taky využije, když už to bude.Ještě jsem to nekonzultoval s prodejcem, ale líbí se mi verze PRO, snad mě to nerozmluví 😁.Pokud hledáte “houby”kvalitu, snad Vám to vyváží cena.Já jsem vyléčený z aku/vrtaček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 0:23

Znova koukám na výrobky Stihl a nevidím tam žádné plotové nůžky s teleskopiským vysouváním... Mám plot cca 2,5m vysoký...

Potřebuji něco takového..

Aku tel. plotové nůžky Greenworks G40PH51 40V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.245 (?), 9.4.2019 7:08

Stihl HLA 85

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.1 (?), 9.4.2019 9:30

HLA 85 bez akumulátoru a nabíječky za 12.000Kčindecision

to je úplně nesmyslná cena.

zas o tolik lepší než Hecht 6504 (2.800Kč) to nebude!

výkon a výbava, výdrž v podstatě stejná!

Podle mě první dva roky Hecht vydrží to samé co HLA85, další roky bude mít HLA85 pocitově navrch. Po pěti letech bude Hecht už lépe nahradit něčím novým, HLA85 třeba 8-10let práce vydrží (po dražším servise) pravděpodobně jako první také odejde baterie(určitě po 5letech).

Ale za 5 let už bude u konkurence (Bosch) baterie i výkon i ceny úplně jinde... než Stihl za 12!

Jen můj názor... přímé porovnání se Stihl nemám. A ani nechci chválit Hecht. Jejich produktu velice rychle odcházejí - jsou neekologiceké (už po záruce je většinou dost cítit únavu materiálu). Ale Hecht, má dvě řady. Jejich ultra levné srágory se do dvou let skoro rozpadnou a pak mají "lepší řadu", která vydrží a chová se podobně jako průměrné produkty a podobné ceny. Na Hondu a Stihl mít asi nikdy nebudou. Ale otázkou je, zda chcete mít Stihl na 10 let, nebo Hecht (Gardenu, Gude, Frorabest) za 1/4-1/3 ceny a po 4-5 letech si pořídit novou řadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.71 (?), 9.4.2019 10:46

Záleží o jaký stroj se jedná. U aku řetězových pil je velmi důležitá rychlost řetězu a ta je u levných značek (Hecht, Greenworks) o hodně pomalejší než Hq, Stihl, aj.. Rozdíl při práci je hodně patrný.  Samotná voltáž, výkon a délka lišty jsou přitom stejné. Jak jsou na tom nůžky na plot, nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 9.4.2019 13:23

12000 je na zvysenie sebavedomia, ze na to mam, cize by som to nepodcenoval a neodsudzoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 18:32

Já určitě nepotřebuji  "profi" nářadí. 

Strunovou sekačku budu potřebovat poze na obsekávání. Normální sekačku mám motorovou Hondu.

Plot mám 10 metrů. Nepotřebuji Stihl za 12 tis.  

Potřebuji kvalitní strunovku, kterou budu používat jak doma, tak u rodičů. 

K tomu pak plotovky, ale potřebuji do výšky 2,5. 

Když to bude potřeba, postavím si tam plošinu a vezmu to motorovými nůžkami. 

A pak bych to chtěl jen udržovat nějakým aku..

Takže znova napadá Vás něco lepšího, než má Mountfield v té řadě Greenworks. Rád si nějak "rozumně" připlatím, ale ne 12tis za komponent Stihlu. Fakt si myslím že je lepší to po čtyřech letech vyhodit a koupit nové a ne udržovat něco starého.

Strunová sekačka - Greenworks G40LT30 40V - 1790-Kč

Plotové nůžky - Greenworks G40PH51 40V - 2390,-Kč

Plus nabíječka a baterka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.254 (?), 9.4.2019 20:35
Mountfield je nejlepší-proto si kupuji všechny výrobky z mountfieldu a když ti nemá, tak hecht je jasná volba... a pak se s hrůzou spocený vzbudím 😢.Já měl zato, že se bavíme o uceleným aku-programu v dostatečné kvalitě, pokud jde jen o jeden specifický výrobek, tak klidně jeden na sezónu, je mi to potom jedno, ale už u vyžínače by jsem zvažoval, jít do něčeho kvalitnějšího, je to nejpoužívanější nebo aspoň jedna z nejpoužívanějších pomůcek vůbec.Jen kvůli plotostřihu zahodit celý program, pak ten kombi-systém by taky dával smysl, ale pokud někdo musí mít nepraktickou výšku plotu, tak dvě lehké kozy z profilu “U” se stupátky a fošnou by to pak vyřešil klasika plotostřih.Těch několik metrů by šlo i ze štaflí, když nejsou peníze na techniku, jakpak se to dělalo dřív a ručně.Buď chci dát peníze na usnadnění práce nebo nechci a “votom to je”.Průměrně má rodina 45-50tis.čistého příjem, tak nevidím důvod nepustit kačku a co lze si ulehčit, jakmile se uvažuje o aku, tak je to těžký nadstandart, protože aby to dosáhlo aspoň na parametry elektriky, o benzínu nemluvě, tak se musí pořádně vysypat peněženka a jestli si někdo myslí, že udělá s výrobky za dva litry terno, tak je mi ho fakt líto.Aku je daň za nezávislost omezeno pracovní dobou, pokud se nenasype do kvalitního příslušenství v podobě rychlonabíječky a další kapacitní baterie.Nevím jestli už Stiga má to co požadujete, ale nezdála se mi tak výhodná s nabídkou oproti stihlu a jestli dojde s něčím Bosch pak by to byla paráda-v aku jede poměrně dlouho a díky tomu se mi vyplatí kupovat Bosch-profesionál v dílenském nářadí.Neřeším v tuto chvíli cenu stihlu, ale použitelnost a využitelnost programu, tím je pro mě výhodný a na slovíčka PRO, nebo Profesionál, nato kašlu, to píše kdejaká značka, podstatná je ona kvalita co za svoje peníze dostanu.Ještě jsem nepotkal člověka se spokojeným aku výrobkem noname, spíše naopak-divil se, že je zkrácená záruka na baterii, kterou po zimě už nenabil, ale mohl ji odložit vybitou a tím ji odepsat svoji neúdržbou, s tím se nikdo nepochlubí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 20:54

Ale já to práě dělám " po staru "

Postavím si kozy a zkrátím to motorovou. A pak na následnou údržbu jsem chtěl aku plotový nůžky s teleskopickým vysouváním. Nehledám nic na denodenní práci.

Ale chci aby byla co nejlepší strunovka, kterou budu používat hodně a pak k ní tento plotostřih.. už v hoby kvalitě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 9.4.2019 22:29

Kdybych neměl tak velkou averzi k Mountfieldu, ta jsem sem do diskuse vůbec nepsal...

Ale asi to budu muset překousnout, protože v této cenové relaci a v tom programu co mají na jednu baterku a nabíjeku žádná konkurence není.

I tady nikdo nic nevymyslel... není umění si koupit vše od Stihlu, nebo Stigy..na to nepotřebuji rady na to stačí mít peníze..Taky umím komukoliv poradit aby si koupil to nejdraží. Ale o to přeci nejde, to není předmětem dotazu...

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika