Profi motorová sekačka



host - 221.138 (?)
4.6.2008 17:05

Dobrý den. Na plochu, kterou uvádíte používám sekačku stejné značky jako Vy, akorát má slitinové šasi. Naprosto bez problémů po celou dobu používání. Centrální nastavení jedním madlem, pohoda. Stanislaw:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.98 (?), 4.6.2008 15:08, zobrazeno: 8414x
Dobrý den! V značkách vyrábějících kvalitní motorové sekačky se moc nevyznám, tak prosím o radu: Na zahradu o rozloze cca. 2500 m2 potřebuji koupit sekačku. Doteď dobře sloužila sekačka Castel Garden (50 cm), motor Briggs a Stratton. Sloužila asi 10 let, motoricky bez chyby, akurát oplechování má to nejlepší už za sebou a nastavování koleček je už téměř nemožné. Z mého sondování bych byl rád kdyby měla nová sekačka kvalitnější šasi (slitina...?), záběr největší (53 cm) a hlavně co nejjedoduchší systém štelování koleček (každé zvlášť). Vzhledem k četnosti používání cena až tak nerozhoduje. Traktor zamítám ihned, protože na zahradě je hodně stromů a překážek. Zatím jsem prošel stroje od firem Honda, Viking, HQ. Nejvíc se mi líbila ta nejsilnější HQ - cena něco přes 30 000,- ale je strašně těžká (cca. 60 kg). Máte někdo s profi sekačkami zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 4.6.2008 17:05

Dobrý den. Na plochu, kterou uvádíte používám sekačku stejné značky jako Vy, akorát má slitinové šasi. Naprosto bez problémů po celou dobu používání. Centrální nastavení jedním madlem, pohoda. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.151 (?), 4.6.2008 19:38

Hliníková slitina je nejlepší a ze značek třeba SABO, německá firma, trochu dražší, ale kvalitní (www.deere.com/sabo/de_DE/index.htm/ )

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 4.6.2008 20:50

Pokud nejste limitován financemi, ze své dosavadní praxe mohu vřele doporučit Honda HRX 537 C1 HEXEA. Výměra vašeho pozemku pro ní bude malinou. Já s ní k dnešnímu dni posekal celkem 20 ha, nože vydržely do výměny 16 ha. Tato samochodka má bezkonkurenční plynulý systém pojezdu (hydrostatic), nejsilnější u nás dostupný motor s největším kroutícím momentem, váha 42 kg, plastový skelet (zatím bez problémů), systém Versamow - plynulé nastavení mulčování a sběru do koše jednou pákou bez osazování ucpávek a výměn nožů, jedny z největších kol opatřených ložisky, pracovní záběr 53 cm, spojka nože, bezproblémové startování, pohodlná výměna oleje v motoru, možnost běžného provozu ve svahu 25 st. (krátkodobě 30 st.), snadná očista stroje po práci, 5 let záruka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.119 (?), 5.6.2008 7:46

Sohlasil bych s tou Hondou, mám ji taky a je skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.147 (?), 5.6.2008 10:13

Dobrý den, mám Oleo-Mac MAX 53 a jsem velmi spokojen. Šasí ze slitiny a ocelová kolečka + variátor. Myslím si ale, že slitinové šasi je zbytečný přepych. Když budete sekačku po sečení čistit, šasi Vám bez problémů vydrží. Rozhodně ale nečistit vodou. KT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika