Používáte drtič?



host - 20.159 (?)
13.9.2017 15:09

no právě.To jsem udělal.Prostě mě to naštvalo a vkládací utvor jsem vyřízl na cca 12x10 cm.a bere i rozvětvené větve např hrušky.Jenom se divím že dodatečně výrobce nevyrábí jiné nástavce.To aby si tam člověk strčil ruku tak to v podstatě nelze je to dost hluboko.Ani pokud štěpúkuje v rukavicích.Vždy jsem se navztekal a teď to je v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
         
host - 50.112 (?), 10.9.2017 18:35
Záleží na tom.Pokud využijete drť (protože za ty peníze z toho štěpky padat nebudou),tak to smysl má, oni ty drtiče jsou převážně globální výrobek (jedna firma je vyrábí pro vícero značek v jiné barvě).Pokud to nevyužijete, je jednodušší to bez práce odvést do sběrného dvora.Musíte počítat s tím, že do drtiče dáte jen jednotlivé větve, takže větev ořezat a poté nadrtit, ještě lepší je používat pákové zpřevodované nůžky na ostřihání větví, ale je to dalších min.1200,-,bývají do 4cm, což bývá limit drtičů.Pak jsou pochopitelně drtiče, kde dáte celou větev po 10cm kmínek, ale ceny i u těch elektrických jsou jinde.Další možnost je si ho za max.400,-/den půjčit, pochopitelně se jedná o vyšší modely, tyto menší se půjčovali okolo 250,-/den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.9.2017 19:21

Máte-li ovocné stromy a každoročně je řežete, tak veškerý ořez snadno nastrkáte i do levného stroje, aniž byste musel větve jakkoli upravovat. Samozřejmě nemyslím větve síly stehna po hlubokém zmlazení starého vysokokmenu. Jádroviny se obvykle řežou v předjaří, peckoviny při rašení, broskvoně v (po) květu, k tomu letní řez, průklest malin a rybízů po sklizni, okrasné keře.  Drtí se tedy menší množství a častěji, půjčování by se tak málokomu vyplatilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.189 (?), 10.9.2017 21:41

Půjčovna sice není špatný nápad, ale plánuji drtit a drtit mnoho dní i nocí :-) hromady větví z příšerně zanedbaného pozemku vedle naší zahrady, který jsme koupili. Ořezy z našich stromů pálím na ohni nebo v krbu a popel využiju na zahradě, ale tohoto je na pálení zbytečně moc, víc by se mi hodila drť nebo štěpka jako mulč.Kdybych drtila 10 dní, tak za cenu půjčovného koupím nějaký ten levný drtič a když se pokazí, tak ho vrátím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.122 (?), 11.9.2017 7:24

Nas deda rikal ze nikdy nejsi tak bohaty abys kupoval levne veci. Na youtube mate spostu videi s ruznymi drtici a tak vidite, jak si ktery s vetvemi poradi a k tomu recenze dalsich uzivatelu. Pro mne byl nejvetsi potizi vstupni otvor, nebo spis otvurek. Neumim si predstavit, jak pred drcenim ostrihavam vsechny vetvicky. Pak prisel letak od Mountfieldu, ze je vsecko za polovicku, ten mi pripomnel, ze si mam poridit drtic. Nasel jsem jediny ktery si umi poradit i s rozvetvenymi vetvemi a to je Bosch AXT 25 TC. Stoji sice vic, ale prace s nim je skoro zabavna a ja doufam ze se mnou vydrzi na veky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 11.9.2017 9:33

Co kdyby se upravil otvor u 4 tisícového drtiče? Funkčnost a účinnost je jinak stejná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.159 (?), 13.9.2017 15:09

no právě.To jsem udělal.Prostě mě to naštvalo a vkládací utvor jsem vyřízl na cca 12x10 cm.a bere i rozvětvené větve např hrušky.Jenom se divím že dodatečně výrobce nevyrábí jiné nástavce.To aby si tam člověk strčil ruku tak to v podstatě nelze je to dost hluboko.Ani pokud štěpúkuje v rukavicích.Vždy jsem se navztekal a teď to je v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.2 (?), 11.9.2017 14:15

Podedili jsme drtic (na nazvodslovi kaslu) vetvi LUX z Obi. Polamobezny valec, ktery vetve cupuje na kousky, popripade je jeste trochu rozmacka.

Prohanim tim vetsinu odpadu z prorezavky zahrady. Krasne chroupe treba lisku nebo i vetve z tuje - musi byt i nejake drevo, samotne chlupate konce vetvi nema az tak rad. Posledne jsem zpracovaval vetve z orechu i s listim - drt sla ke stromkum. Opet zadny problem. Vpodstate co projde plnicim otvorem, to schroupe. Dulezite je cas od casu vytahnout valec a lehce ho priostrit pilnikem. Hrubsi vetve je potreba trochu tlacit do valce. Vetev, ktera by byla moc hruba ze bych strojek trapil, je uz dost velka, aby zahrala v kamnech.

Diky tomuhle stroji konci v biookontejneru pouze ostrihane ruze a plevel - nic z toho se mi nechce nasledne zpracovavat nebo kompostovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.112 (?), 12.9.2017 1:55
Opravdu jste drtiči nepolíbená 😁,o to víc, pokud nemáte možnost si ho půjčit od někoho, tak já půjčovnu využívám k tomu, že než to koupím, tak to díky ní vyzkouším, naposledy mě to ušetřilo 28tis.,koupil by jsem vpodstatě vychvalovaný krám na sekání. A mít pozemek jako Vy, tak ho vykácím, půjčím štěpkovač na podvozku za auto, který zvládne i 10cm, vstupní velikost je cca 80x60cm, padá to do rašlových pytlů, které jeden člověk vyměňuje a dva nestačí štěpkovač krmit a věřte, že za 4h nemáte co zpracovávat a v pytlích to pěkně proschne.Půjčovné je okolo 1000kč, ale nic lepšího a produktuvnějšího není.Nevýhoda může být záloha (cca 15tis.),ale vzhledem ke 100tis.hodnotě je to přijatelné. K dalšímu-ano, na průběžné drcení jsem používal válcový systém, výhoda byla samovtahovatelnost, ale čerstvé listí tomu nesvědčí-ucpává se válec.A při dilematu co s větvemi z ořešáku z prasklé větve, tak ten má tolik listí a větve pokroucené, že jsem to předem vzdal a odvezl na sběrné místo.Možná nechat listí opadat a s větvičkami si poté vyhrát, ale toho času.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.110 (?), 12.9.2017 9:19

Nechtějte jiným vnucovat svoje postupy. Je poznat, že Vás práce na zahradě moc nebaví a potřebujete s ní být rychle hotov. Je to jistě dobrý způsůsob, ale nemusí vyhovovat každému.
   Štěpkování vlastním pomaloběžným strojem je docela příjemná práce na vzduchu, nenáročný pohyb, naštěpkovaná hmota se rovnou rozveze ke stromům či na kompost, sluníčko svítí, prostě pohoda. Když nesvítí, nevadí, naštěpkujeme za týden.
  Monstrakce s půjčením velkého štěpkovače, donucení dalších 3 lidí k práci, potom začne pršet, ale budeme drtit, protože stroj se musí vrátit..,..  děkuji nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.136 (?), 12.9.2017 10:38

Děkuji všem za reakce a sdílení zkušeností. Skutečně o drtičích nevím nic, jinak bych se tak hloupě neptala :-)

Ještě bych dodala, že pro auto nebo jakoukoliv těžší techniku není pozemek přístupný.

V úvahu zřejmě tedy připadají 2 možnosti:

- půjčiit si ten kvalitní Bosch za 500 Kč na den v blízké půjčovně a zorganizovat monstrakci s pečlivou předběžnou přípravou a s účastí širokého příbuzenstva :-)

- koupit nějaký levnější stroj a postupně se s dřevem piplat doufajíc, že nějakou dobu vydrží pracovat. I v tomto případě by šlo vlastně o jednorázovou akci - zpracování dřeva, které už na pozemku leží, plus nově vykácených stromů.

Trvale drtit dřevo nemusím, na naší zahradě je doslova pět a půl ovocného stromu, jinak okrasné dřeviny, na novém pozemku to bude totéž a potom už všechno průběžně ořezávané dřevo pohltí oheň.

Přijde mi však jako škoda tolik dřeva z nového pozemku spálit, když by se mi drť hodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika