Příspěvky uživatele - 32.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kompostování ovoce a listí na zahradě = množení škůdců/nemocí?, 26.9.2018
Pokud nebudete dodržovat alespoň minimální zahradní hygienu, nemůžete očekávat zdravé stromy - ovoce. Vyhazovat nebo pálit vše napadené je opravdu minimum. Nechavat to přímo pod stromy - to je totéž, jako kdybyste si schovával na památku... celý příspěvek >
Strunová sekačka stále řeže strunu, 30.5.2018
Díky moc oběma, už jsem nedoufala, že se někdo ozve. Jsem děsný technický antitalent, ale jak funguje hlava sekačky jsem z popisu pana Horsemana pochopila. Takže se znovu podívám, jestli přece jenom není někde nečistota a zda je v pořádku... celý příspěvek >
Pes, 12.3.2018
Přímo na záhon se psí výkaly dávat nemají (i když letos bych se toho tolik nebála - byly silné mrazy, které exkrementy od zárodků parazitů vydezinfikovaly), doporučuje se je zkompostovat, ale tak, aby prošly záhřevnou fází kompostování kolem 60 oC.... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
S využitím chcánek :-) jako hnojiva nemám problém. Moč skladuji ve sklípku přístupném ze zahrady, v kyblíku, který vylévám cca obden na kompost. Ušetřím 1) dusíkaté hnojivo 2) vodu na splachování wc 3) běhání si po schodech na wc do chalupy. Moč... celý příspěvek >
Kolik ovoce denně sníte?, 29.11.2017
Two apples a day, a doctor away. Nic se nemá přehánět, pořád jste extrémista. Já jsem spíš na zeleninu, tu si dám denně (nebo se aspoň snažím), ovoce v zimě spíš výjimečně, banán, mandarinka, jablko, vše z obchodu. Jindy hlavně co uzraje na... celý příspěvek >
Kdy rozhodit semena trávy, 29.11.2017
Můj profi-zahradník mi kdysi říkal, že nejkrásnější trávník viděl po prosincovém zasetí semen.
Používáte drtič?, 12.9.2017
Děkuji všem za reakce a sdílení zkušeností. Skutečně o drtičích nevím nic, jinak bych se tak hloupě neptala :-) Ještě bych dodala, že pro auto nebo jakoukoliv těžší techniku není pozemek přístupný. V úvahu zřejmě tedy připadají 2... celý příspěvek >
Mrtvý ježek v bazénu, 7.6.2017
Chudák ježek! Od té doby, co jsem měla v bazénu utopenou žábu, dávám do něj prkno tak, aby vyčuhovalo přes okraj a havěť po něm mohla vylézt ven. Je přivázané ke schůdkům. Žaby se od té doby v bazénu netopí, zda by pomohlo i ježkovi... celý příspěvek >
Dešťovka – „Modrá úsporám“, 30.5.2017
Pěkně popsáno.
Uschlá Levandule, 30.5.2017
Myslím, že se zachránit dá - je uschlá je částečně. Suché a hodně povadlé části bych ostříhala, zbytek zalila. Asi už nebude nikdy tak pěkná jako nová, ale mohla by se i přesadit a vytvarovat tak, aby úbytek nebyl nápadný.
Robotická sekačka WORX Landroid WG755E, 7.7.2016
Kolik ta legrace stojí? Na netu jsem cenu této sekačky nenašla.
PH vody v bazénu nechce klesnout, 14.6.2016
Podle mého názoru snažit se upravovat studniční vodu na bazénovou je cesta do pekel :-) Nemáte k dispozici vodovod? Pokud ne, vyplatilo by se dovézt cisternu. A s vodovodní nebo cisternovou vodou nedělat už prakticky NIC. Maximálně počáteční... celý příspěvek >
Zazimování růží, 3.11.2015
Na termín zazimování růží jsem se také chtěla ještě přeptat, ale nerada bych, aby se debata zvrhla ku problému, kolik má kdo teploměrů :-) Je sice ještě teplo, ale cca za týden se má počasí otočit. Takže když se o víkendu podívám na předpověď a... celý příspěvek >
Jiřiny nekvetou, 7.9.2015
Odkud jste? Já ač se píšu "z Brna" mám zahradu u chalupy na východním úpatí Vysočiny, a tam bylo letos skutečně mimořádné sucho. Všechny červnové a červencové srážky, které šly buď přes Čechy, nebo přes východní Moravu, nás minuly. Jiřiny tam... celý příspěvek >
Podivné chování krtků, 16.6.2015
Také jsem viděla běhat po zahradě krtky a též mě to překvapilo. Do ruky bych se ho bála chytit, že mě kousne. A náš pes je tak blbej, že nic nechytá :-)
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika