Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 48.106 (?)
28.12.2015 9:23
Také jsem se dopracoval k pohodlné orbě seřízením pluhu. Jak je nastavený na špici nadřete se jako bulhar a jedno otočení kolečka NT změní dřinu ve snadnou práci. Trpělivost a výsledky se dostaví a nejste velko zemědělec, orejte ve stavu půdy, kdy jde orba snadno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
host - 48.106 (?), 28.12.2015 9:23
Také jsem se dopracoval k pohodlné orbě seřízením pluhu. Jak je nastavený na špici nadřete se jako bulhar a jedno otočení kolečka NT změní dřinu ve snadnou práci. Trpělivost a výsledky se dostaví a nejste velko zemědělec, orejte ve stavu půdy, kdy jde orba snadno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ladis000 - (35) - 178.26 (?), 28.12.2015 11:16

Díky,

beru v potaz. Je fakt i možné že jsem to namazal. Musím to oddělat a mrknout na to. Na jaře se ukáže :) Jinak tu desítku šroub jsem strhl fakt celkem snadno. Ani jsem moc nezabral. Bohužel nebyla první. Nevím z čeho ty nové šrouby dělají, ale je to fakt blato. Dal jsem tam staré a ty už se daly pořádně dotáhnout. To samé se mi teď stalo se šestkou závitovou tyčí. Fakt jsem za to nerval, prostě jenom mírně a... závit v tahu. V mém povolání pořád montuji a demontuji nějaké elektrické zařízení a se šrouby problémy nejsou, protože tam většinou používáme ty staré co tam byly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ladis000 - (35) - 178.26 (?), 28.12.2015 11:22
ještě by jsem měl dotaz. Jaké máte zkušenosti se sečením trávy s Vari s lištou prstovou a lištou protiběžnou? O rozdílech těch lišt jsem si přečetl dost, ale zajímají mne spíše kdo s čím je spokojený či nespokojený. Jak to seče na rovině, jak v kopci, zda se musí na rovině odhrabávat jako u MFky, jak si která lišta poradí s krtincem atd... Já právě dneska rozdělával prstovou lištu a to vymezení vůle těmi plíšky mi připadalo dost nešťastné. Je to i u protiběžné kosy? Díky a mějte se :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 28.12.2015 12:39

Já kosil s tou novou bezprstovkou, co mají od ESM. Metr vysoká tráva, nikdo neodhrabával a bez problémů, a to i v kopci. Krtince jsou všeobecně pro lištovky nežádoucí, protože je to tupí. Nejlepší je stejně bubnovka, žádné složité rozdělávání, jen přelíznete kudly a jede se dál...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 178.26 (?), 28.12.2015 13:40

To je pravda že bubnovky jsou bez problémů. Jenže my máme sad 1/5 hektaru a protože bubnovka má záběr 60 cm (když je tráva hustá tak se seče i na 40 cm) a s tou bubnovkou je to nekonečný příběh. Člověk se moc nalítá, navíc když jede v kopci s bubnovkou, najedné straně nože chytají téměř hlínu a na druhé je přes pět čísel vysoká tráva, protože to nekopíruje terén. Neupravoval tady třeba někdo dvoububnovku tak, že k ní přidělal ve předu po stranách vodící kolečka a místo na tvrdo to udělal na převodovce kyvné, aby to kopírovalo terén? To by mohlo problém vyřešit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 28.12.2015 15:24

Ono hodně záleží na tom, jaká diskovka to je. Pokud DAKR, tak ten má v základu vždycky jen malou čočku pod diskem napevno a tam dochází k tomu jevu, co popisujete. Vari a Jikov používají celoplošný podběh na ložisku, který dělá konstant výšku, ať jde o Samsona, Agátu nebo obra BDR-1200. Z hlediska konstrukčního provedení se mi víc líbí Variny, protože pořád něco modernizují a snaží se jít s dobou, tak se nesnaží za každou cenu šetřit na úkor snižování kvality. I ta jejich nejlevnější Agatha je výborná za ty peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.12.2015 16:47

Vari prstová má klasickou kostrukci a s tím se nedá nic moc dělat. Když se dobře seřídí, seče dobře. Seřízovat musí kdo umí vzít do ruky klíč. Ale. Nesnáší mech, listí v trávě, krtiny. Tráva nesmí být přerostlá, moc podehnilá, ani moc nízká a bez stébel. Prostě je jaksi mlsná, řekl bych. Odhrabovat se spíš musí, než ne, jak kdy. Mimoto je problém s broušením žabek, když není bruska s hrncovým kuželovým kotoučem, brousí se to blbě. Mám ji a řadu roků seču palouk a tam všechny výše uvedené překážky jsou. Začínám pokukovat po nějaké bubnovce. Bohužel, v současnosti je doba zvrácená natolik, že malá bubnovka i s motorem je levnější než originál přípojná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 28.12.2015 17:42

Díky moc za reakce. My máme právě take na loukách krtinu a dost mechu. Navíc máme na dvou loukách na střídačku ovečky a jak už to bývá, louka je po nich taková hrbolatá protože nechávají chomáče trávy. Nechce se mi pořád něco seřizovat a dělat mechanika, takže tu prstovku komplet repasuji (dneska jsem jí do šroubku rozdělal a půjde to na opískování) a poté jí střelím. Máme ještě MFku, jenže s tím se člověk dost nadře. Rovněž prstovou. Na rovině se musí tráva odhrabovat, v kopci padá na stranu, takže to je v pohodě. Záběr 120 cm, čili jeden pokos metrové trávy by musela bubnovka vzít na třikrát... Taťka s ní seče a já se ptám na sekačku proto, že u toho sečení stráví celý den a když mu pomůžu s dalším stroječkem tak to bude logicky hotové daleko dřív...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.30 (?), 28.12.2015 18:03

Dobry den

Mam Dakr Panther a zaber je tam 70 cm, beriem tak 60 cm aby som pre istotu nenechal pasik travy. Takze 120 cm zoberiete na 2 krat. Navyse krtince, hrboly nie su problem, kosacka ide ako tank. Manevrovatelnost je perfektna, kosim 5000 m sadu, spon stromov 5 x 5 pripadne 8x 5 metrov, na kosenie pre krovinorez pod stromami ostane velmi malo.

K tomu mam vozik Kor, drtic konarov a planujem dokupit rotavator.

Vozik som na 100 percent vyuzil v lete, ked bolo treba polievat mlade stromky, teraz vozim hnoj.

Urcite prstova kosacka je krok spat, ak chcete ju nahradit niecim inym ako bubnom, potom Dakr ma 4 diskovu kosacku so zaberom 120 cm.

PS: urcite s prstovou kosackou nemozete ist tak rychlo ako s bubnovou, ktora odhadzuje travu bokom.

PG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 28.12.2015 18:13

Moc díky za reakci... jsem čím dál tím více nakloněn k tomu bubnu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika