Pomožte s výběrem rotavátoru



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?)
26.12.2015 11:40

Jaký typ vrtáku používáte a je/není nutno chlazení řeznou emulsí?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 26.12.2015 11:40

Jaký typ vrtáku používáte a je/není nutno chlazení řeznou emulsí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 26.12.2015 15:32

Tak opět zdravím,

dneska bylo opět venku krásně, takže jsem se pustil do těch vnějších závaží. Problém jsem vyřešil takto... původní díry se závitem, na kterých je uchycen litinový kotouč jakožto vnitřní závaží jsem využil a do kol jsem nic nevrtal. Uřezal jsem si osm kusů závitoviny, tak, aby mi délkově přichytily obě závaží a po odměření jsem vyvrtal nové díry do těch půlměsícových vnějších závaží. Vše sedlo celkem hezky, akorát k ventilku se zhoršil přístup, nic méně nafoukat to jde, takže žádná tragédie. Litina se vrtala snadno, tedy za předpokladu, že máte nabroušený vrták. Ještě se chci vyjádřit k mému předešlemu článku... ona to zase až taková tragédie nebyla. Zhruba za pětatřicet tisíc mám nový čtyřtaktní motor, téměř novou převodovku využívanou jenom na předváděcích akcích, starou T20tku (využitou jako rotavátor, takže nemusím přehazovat kola) kterou by jsem prodal tak za pětku protože je komplet po renovaci a spoustu příslušenství k tomu. Nyní repasuji T19 ctku, které chybí ještě jeden nátěr a je to hotové. V novém roce rozeberu a kompletně repasuji žací lištu a snad to prodám tak za tři tisíce. Nebo si to možná nechám z důvodu, že ta převodovka T-19 by šla nějak využít, protože ta prodejní cena je dost nízká. Nemáte nějaký nápad co by z toho šlo udělat? Má to v podstatě dva hnací vývody... na kolech a výstup na sekačku. Přemýšle jsem o tom naroubování štípacího kuželu... motor má výkon 6 hp, tak by to nějaký ten klíněk mohlo rozštípnout... Nebo to celé prodati na internetu... Zatím se mějte všichni hezky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 26.12.2015 16:39

Šedá litina se obrábí výborně. Vrták stačí běžný HSS. Problém je trochu s povrchovou krustou, jsou tam zapečená zrnka písku, ale jakmile se vrták dostane do materiálu, vrtá to samo. Chladit se to nemusí, teplo se dobře odvádí a litina je samomazná díky uhlíku. Snad jen při řezání závitů trochu petroleje. Jak píše kolega níže, musí být nabroušený vrták, ovšem to musí být i u dřeva a jiných materiálů, jinak to není vrtání, ale protlačování za studena.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 27.12.2015 20:52

Tak dneska jsem oral. Já vím, je to divné, nic méně bylo fakt hezky, i když poměrně mokro a tak jsme si řekli s kamarádem že mu zoráme zahrádku. Navíc jsem chtěl zkusit novou převodovku 317/s v akci. Výsledek? Takže, stroj je perfektní, akorát já s tím pořádně neumím. Největší problém je asi před řídítky. Tedy aby jsem všechnu vinu neházel jenom na mne... stroj jsem sešteloval podle návodu na internetu. Nevím čím to je, ale pořád mi to při orbě zatáčí na nějakou stranu. Vím že musím koupit nové nastavovací těleso pro pluh, protože to co tam mám je dost vychozené a má milimetrové vůle, což na pluhu dělá centimentry. Navíc se mi na pluhu povolují aretační kameny. Když jsem zkoušel pořádně dotáhnout šroub, strh jsem desítku závit a to jsem se ani moc nesnažil. Další možnost je ta, že moje věhlasné vodooko je zkrátka naprosto křivé. Máte někdo podobné zkušenosti s orbou, když jste začínali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 27.12.2015 21:17
Já dodržuji několik zásad, aretační šrouby nedávám natvrdo, abych mohl mírně zatáčet, zapínám uzávěrku na obou kolech, akorát na konci musím jednu stranu vypnout, abych se otočil, nafoukám obě kola na 150 kPa, seřídím pluh na rovině a došteluji v brázdě orbě po vánocích zdar :-B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.108 (?), 27.12.2015 1:12

jak asi je to políčko velké?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 27.12.2015 21:21

to jeho políčko bylo dost malé. Asi tři krát čtyři metry. Nic méně já mám mnohem větší políčka na orbu a kultivaci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.108 (?), 27.12.2015 1:30

já sem pořídil tohle a jsem nadmíru spokojen za necelých 15 tisíc a jede dobře i v hluboké orbě a blátě.mrkněte na you tube, jmenuje se pubert eco max 55 hc2.má zastoupení v čr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 27.12.2015 21:19

HLavně když jste spokojen :) Dva kolegové mají mountfieldy MS 07 a jsou taky velmi spokojenni. Umí s tím dělat, vědí co od toho očekávat, co to zvládne a nezvládne, počítají s tím a fungujou bez problémy. Žádné prokluzování řemenů a trhání hnacího řetazu. Přitom je plno lidí kteří tyto stroje dost kritizují... Je to hold o uživateli. Takže pokud jste spokojen, nedejte se znechutit špatnými recenzemi :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.178 (?), 28.12.2015 8:46

Já si myslím, že to nebude tím nastavovacím tělesem.Každý ho shledává po několika hodinách práce vytahané opotřebované.Mně první hodinu práce vypadla závlačka(trubička) a seřizovací kolečko sem pomalu zaoral.Mrtvý chod jsem vymezil letos podložkou.Vnímáte tu poznámku o těch aretačních šroubech?Jak můžete strhnout nadměrným utahováním 10 šroub.Tam bude asi jiná chyba, že se to pohybuje.Nenamazal jste to.Vše je o tření Vzpomínám si když jsem oral s dědou s kravičkama, jak u pomocných koleček dal o dirku výš nebo níž, řetízek o článek míň, ještě jsme si s tím o prázdninách pod kůlnou hráli a měl to celý život.A oralo to.Orba je i po dvacáté sezoně pokaždé jiná.Jen přecevzetí je stejné.Uplatnit to, co si člověk přečte.t.j.zkusit uzávěrky, bez uzávěrky, seřizovat po jednom otočení kolečka a ne stím točit jako s flašinetem, ty aretační šrouby a pod.Pak si to zkusit za sucha.Nlavně ne na Štěpána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika