Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 176.91 (?)
18.8.2015 20:52

Máte svojí hlavu a osobní pohled.Nákup staršího stroje např.Vari přeci nemusíte zrovna provádět v bazaru.Denně můžete číst stálé inzeráty v tisku -koupím Vari.To si myslíte že ho chce na orání?No já si myslím že ho chce na obchod třeba pro vás a že chce vydělat.Na vás.No je taky pravda, že na to každý není.Týden je krátká doba na to, abych sdělil že jsem nic nenašel.Ještě by bylo dobré najít kamaráda, který vlastní Vari.Porovnat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 17.8.2015 22:30

Info o MS 07

Tak dneska jsem byl u kamaráda, který vlastní Mountfielda MS 07 + spoustu příslušenství, jakožto štěpkovač, rozhazovač sena atd... Stroj se mi líbyl, stejně jakožto přístup majitele, který ho ani nijak nevychvaloval, ani nepomlouval. Tento výrobek vlastní přes čtyři roky a bylo mi o něm vlastně zděleno tohle info:

Stroj je po nastartování tichý. Nemá,,neutrál", takže s kopce pokud vezete káru s nákladem jste odkázáni na ruční brzdu vozíku. Brzdit motorem se moc nedoporučuje, kvůli velkému opotřebení řemenů. NIc méně má stejný výkon jak na zpátečku, na rychlost vpřed. V základní verzi máte na výber ze dvou rychlostí dopředu, které přehazujete tak, že musíte odělat krytku řemenů a řemen přehodit na rychlejší či pomaleší stupeň ručně. Časově to zvládne i amatér do pěti minut. Ms 07 se rozjíždí až když pusíte páku, která vypíná řemen. Následuje škubnutí jak stroj vyrazí vpřed. Také si člověk musí zvyknout že jedno kolo vždy zabere o něco dříve (systém dorazů matek na hřídeli). Můj kolega s tímto motorovým samohybem orá, kultivuje, štěpkuje, obrací seno, vozí vše možné.  Ke stroji dokoupil závaží, takže má váhu kolem 150kg, což mu stačí i na orbu s gumovými koly.

S prokluzováním řemenu, ani prasknutím řetazu se zatím nesetkal. Nic méně jsem toho názoru, že je lepší mít tyto náhradní díly, včetně lanka zakoupeny náhradní předem. Také jsem byl upozorněn, že není dobré nechat jet stroj delší dobu na volnoběh, kvůli opotřebení řemenu, který tím trpí a logicky začne časem prokluzovat.

Osobně si myslím, že tento stroj není špatný. Koncepčně je velmi jednoduchý a lze si na něm opravit spoustu věcí sám. Mnoho lidí jej porovnává s Vari, nic méně si nejsem jist zda je to zrovna nejlepší přístup. Info o MS 07 ukončím slovy kolegy.,, Když víš co od toho máš čekat, tak ti ten stroj vydrží. Někdo dostane do ruky hrabě a vydrží mu celý život a někdo je zlomí za půl hodiny". Snad tohle info pomůže všem, kdo b budoucnu budou řešit podomné dilema s rotavátory jako já :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 17.8.2015 23:06

Vyzkoušel jsem si MS07 a přestože na Vari nadávám, tak po této zkušenosti říkám zlaté vari. Samozřejmě jsou jiné a lepší mašiny, ale to už je jiný level, zvláště finanční. Být mladší aspoň o 45 až 50 let, tak do toho jdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ladis000 - (35) - 178.26 (?), 18.8.2015 11:03

Já co tak sleduji tak diskuze k určitému výrobku jsou vždy rozděleny na dva tábory. Jedni na Vari nadávají, druzí ho chválí, to samé platí o MS07. Je to individuální. TEn kdo měl Vari si asi hůře zvyká na MS07 a naopak. Každopádně mi prosím napište jaký výrobek do ceny 30 000 by jste si vybral vy. Budu vděčen za jakýkoliv názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 18.8.2015 15:00

Ta částka je v €, nebo £.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 18.8.2015 16:12

Kč... s :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.109 (?), 18.8.2015 16:51
Tak se připravte na to, že to bude jen velmi drahá hračka pro flegmatika bez smyslu pro preciznost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 18.8.2015 17:46

Vlastním domácí malotraktor, s hydraulikou. Mám na to brány, pluhy + další příslušenství. Na vození těžkých nákladů a náročných prací super, ale pro velikot se s tím nedostanu na mé dva pozenky. Proto chci nějaký jednoosý traktor. Vrážet do toho zbytečně moc peněz nechci, protože se zemědělstvím neživým. Navíc, když se mi výrobek nebude líbyt, mohu jej prodat na bazaru, i když s několikatisícovou ztrátou, přesto to není zase až takové riziko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 18.8.2015 18:19

Pokud máte čas, tak si můžete počkat na bazarový za hezkou cenu. V sezóně a těsně před jarními pracemi jsou ceny většinou vysoké. Před zimou a v zimě naopak dosti nízké pro riziko, že kupující vlastně řádně stroj odzkouší až s nástupem nové sezóny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 18.8.2015 20:52

Máte svojí hlavu a osobní pohled.Nákup staršího stroje např.Vari přeci nemusíte zrovna provádět v bazaru.Denně můžete číst stálé inzeráty v tisku -koupím Vari.To si myslíte že ho chce na orání?No já si myslím že ho chce na obchod třeba pro vás a že chce vydělat.Na vás.No je taky pravda, že na to každý není.Týden je krátká doba na to, abych sdělil že jsem nic nenašel.Ještě by bylo dobré najít kamaráda, který vlastní Vari.Porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 18.8.2015 21:32

Ten překupník to nedělá zadarmo, většinou má tak 20% z obratu. Pokud je ale tím překupníkem Váš servisák, tak se tomu říká zlatá střední cesta. V sezóně u něj nakoupíte zpravidla stejně draho jako mimo sezónu. Inzeráty má stále, protože nejlepší nákupy jsou z pozůstalosti a ta se neřídí ročními obdobími.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika