Logosol Stihl 660



travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?)
16.3.2009 11:20

Zdravím všechny. Na pořez se dá použít i klasická elektická řetězová pila za pár korun-nejde to tak rychle, ale jde to také-já používám hechtku 2000W a nestěžuju si-když nikam nechvátáte-jde to a pila stojí okolo 2000-2500kč... používám jí na ty jemnější práce v uzavřených prostorách-někdy natočím a pošlu. Jenda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 13.3.2009 13:43

Zdravím Jardo.No na požezání 2 takových špalíčků padne celá nádržka-ale nevím, kolik se do ní vejde-je fakt, že máš pořád plnej a je i vidět, jak to ubývá. Ale není to zase tak dramatické-na rozřezání 4 kubíků na prkna a trámy jsem spotřeboval asi 8 litrů benzínu-je to i o nabroušeném řetězu... Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m.t. - (23) - 4.138 (?), 14.3.2009 11:05

zdravím tak vidím že se dílo daří tak to je dobře, byla by opravdová škoda takové kulatiny pořezat do kotle, tak at to jde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 16.3.2009 11:20

Zdravím všechny. Na pořez se dá použít i klasická elektická řetězová pila za pár korun-nejde to tak rychle, ale jde to také-já používám hechtku 2000W a nestěžuju si-když nikam nechvátáte-jde to a pila stojí okolo 2000-2500kč... používám jí na ty jemnější práce v uzavřených prostorách-někdy natočím a pošlu. Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 61.153 (?), 23.9.2012 10:55

Na zaklade Vasich videi som si pozrel aj stranky predajcu. VELMI zaujimave. ZA ceny za ktore to predavaju by som dal prednost tomuto.

Ovela skladnejsie a pohodlenejsie na prepravu ako Timberjig (podla mna). Skoda ze sa to vyraba iba v imperialnych jednotkach, takze vsetky meradla su v palcoch. To by vsak nemusel byt velky problem prerobit na metricku sustavu. Navyse tento predajca ponuka retaze aj pre 0.325 roztec (este neviem ci metraz, alebo je schopny znitovat na hotovu retaz)  Na SK som taky rozmer pre pozdlzny rez jadnoducho nenasiel, iba pre 3/8, 404, a 1.4. Ceny za retaze su tiez velmi pritulne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavel2ps - (2) - 73.140 (?), 24.5.2009 23:04

Inspiroval jsem se touto stránkou, přidávám fotky svého stroje, Pavel

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.164 (?), 25.5.2009 11:31

Dobrý den všem.

Za nedlouho chceme doříznout zbytek chybějícího dřeva na garáž (cca 10 krokví), něco na pergolu a nějaké ty fošny a prkna. Hrozně se mi tento váš nápad líbí (tedy ten původní od p. J.S. kvůli jednoduchosti a cenové reálnosti). Pouze přemýšlím, zda bude reálné říznout i delší trámek, např. 6 - 8m dlouhý. Jaký na toto máte názor? I když pokud zabezpečím, že nedojde k prohnutí, mělo by to teoreticky jít. Nejvíce mě láká ta pružnost vyrobit si v podstatě kdykoli jakýkoli trámek, což je u baráku velice praktické. Navíc problém se zvednutím kulatiny bych měl vyřešen traktorem.

Ještě jsem se tedy chtěl zeptat jaké máte zkušenosti s řízáním fošen, či prken. Lze je takto udělat dostatečně "rovné" pro další využití?

Předem díky Zdeněk D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 25.5.2009 17:01

Já jsem ten přípravek dělal hlavně na to, abych si zjednodušil ořezání kmene. To je nejnáročnější práce, která se mnohdy nepovede, neboť to chce oko a zkušenosti. Ale když je těžký kmen, tak to stejně nepomůže. Proto, po ořezání na trámek již další zpracování dělám na cirkulárce. Ale je možné řezat fošny. Desky bych moc nedoporučoval, neboť ty potřebují vyšší přesnost. U trámku to většinou nevadí, ale deska musí být stejně silná a i to povrchové opracování řetězem není zrovna nejlepší. Ale pro přípravu na další zpracování kmene je to výborný pomocník. Delší kusy jsou jen limitovány délkou dráhy a nosností konstrukce. Samozřejmě je třeba brát ohled na výkon pily, která je delšími kusy více zatížena. Jinak jsem rád, že to nezapadlo, a že to pomáhá v inspiraci a v práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lada4 - (8) - 128.84 (?), 14.6.2009 22:43
Zdravím a chci se zeptat - co to je za pilu, výkon a délku lišty.Jo a ty díry pro šrouby v liště jsou tam dvě?Díky za odpověď - reakce na stroj pana Šindeláře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel2ps - (2) - 73.141 (?), 18.7.2009 8:04

Už jsem tady dost dlouho nebyl, tak odpovídám opožděně. Pila je Narex, 2,4 kW, lišta 40 cm, vodítko které jezdí po kolejnici je k pile přichyceno dvěma šrouby M8, jeden je originál na pile, ten, co původně držel přez kryt lištu, druhý je vsunut do otvoru v liště těsně u pily (v liště je takový podélný výřez, musel jsm ho ale trochu propilovat...). Vodítko je z pofilů U 25/30 /2 mm, kolejnice 2 x jekl 25/25 mm, max prořez se 40 cm lištou je asi 32 cm, ale jde ořezat kmen o průměru cca 40 cm, silnější jsem neměl a ani bych asi nezvládl s ním manipulovat (sám), 2,5 m dlouhý řez průměr 30 cm, trvá asi 20 min, pila je ok ale hlavně lišta dostává zabrat, ale je to výborné, dokážu zpracovat dřevo, které dříve skončilo jako palivo. Většinou na trámku oříznu jen dvě strany a zbytek dokončím podle vodítka na cirkulárce, mám kotouč "Hanibal" na podélný řez, jde to super, doporučuji...  Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mydloch2016 - (1) - 234.255 (?), 3.11.2016 23:31

Pěkná sobota . 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika