Olejový hobby kompresor - nechávat natlakovaný?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 157.179 (?) 
1.11.2009 14:17

Možná bude nejlepší si napřed udělat pořádek v pojmech. Kompresor je zdroj tlakového vzduchu, konstrukcí podobný spalovacímu motoru u auta, ale neuchovává tlak vzduchu. Ten je v zásobníku - tlakové nádobě, na které je umístěn manometr. Z toho plyne, že kompresor nikdy nemůžete nechat natlakovaný. Tlakové nádobě natlakování neškodí nebo lépe nesnižuje se její životnost, pokud uvažujeme v řádu desítek let. Kompresor podléhá opotřebení jen když běží. Tedy čím více hodin běží, tím více klesá jeho životnost. U manometru je to tak: pokud leží v regále, vydrží možná i 100 let, pokud je trvale natlakován, vydrží třeba 20 let, pokud tlak na něm kolísá, bude mít nejmenší životnost, možná jen 15 let. Nyní si proti tomu dejte cenu zde uváděných komponent a pochopíte, kterou část "obětovat" pro její nejnižší cenu. Zanedbatelná není ani cena el. energie, když čerpáte znovu vzduch, který jste před tím zbytečně vypustili a pohodlí obsluhy, kdy na tlakový vzduch musíte pokaždé čekat. Není zde počítáno s vlivy koroze, poškození v důsledku chvění a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jirka.zahrada.cz - (9) - 21.210 (?), 1.11.2009 17:59

Pojmům rozumíte skvěle to vám vytknout nelze. Ovšem vaše teorio o natlakovaném vzdušníku a následná životnost je strašný blábol, to se na mě prosím nezlobte.  Jak jste na takový nesmysl přišel? Vzdušníku ani kompresoru(zdroji tlakového vzduchu) neustálý tlak nevadí. Tlak ovšem vadí manometrům, které jsou napojeny na vzdusník!!! Vlivem neustaleho natlakovani budou s odstupem casu spatne ukazovat!!! Toto je jediny problem!  O zivotnosti kompresu-motoru je nesmysl se bavit, jelikoz jestli tento motor kazdy den zapnem na jedno napusteni vzdusniku, tak je prakticky neznicitelny (hobby).

O korozi a chveni se zminovat radsi ani nebudu, protoze to by bylo povidani na hodne dlouhou dobu..

Jsou tri veci, ktere se musi dodrzovat

1, pravidelne vypoustet kondenzat

2, dodrzovat prestavky v praci kompresoru, aby se neprehral

3, nenechavat vzdusnik natlakovany

4, a hlavne neplest si hobby kompresor s profi kompresorem! Pouzivat hobby pouze na to na co je staveny

Kladu si ale dalsi otazku. Proc nekdo tlakuje kompresor uplne na max. kdyz vi, ze tento natlakovany vzduch nebude hned potrebovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.145 (?), 1.11.2009 18:45

Dobrý den. Kompresor tlakuji na max. i když vím, že ho nebudu hned potřebovat z logického důvodu a to, že ho budu potřebovat za chvíli.Vlastně ani nevím, jak ho na max. nenatlakovat, když se sám zapne a sám vypne nehledě na mojí vůli.To snad leda otočit vypinačem nebo vytáhnout ze zásuvky během tlakování. To ovšem výrobce mého kompresoru Schneider důrazně nedoporučuje.Já doporučuji stroj nijak nešetřit a dávat mu do těla, co jen se do něho vejde.Lépe pošetřit sebe než stroj. Michal Doplnatlakující s úctou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.11.2009 18:55

Důrazně nesouhlasím Michale! Tazatel chce svůj kompresor co nejvíce ušetřit pro následující generace rodiny! Jak nejlépe dosáhnout naplnění 7 leté záruky u Bédy Trávníčka? Jak co nejdéle pošetřit kompresor?

Moje rada zní : Nezapínat, netlakovat, jen se naň z dáli dívat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jirka.zahrada.cz - (9) - 21.210 (?), 1.11.2009 19:34

Tak to radsi nic nekupovat a nic neresit Bych prachy radsi spalil, nez je donest do Mountfieldu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.11.2009 19:52

Tak to zas nee, penízky jsou od toho, aby se vydělali, roztočili a tak pořád dokola!

Ale vážně, používám v dílně hobby kompresor, už ani nevím značku, cca 6 let. Jednou za "Uherský rok" vypustím kondenzát, přetáhnu veškeré spoje, skontroluji a dle potřeby doliji olej. Taky nevím jak jinak než jeho spínačem, zabránit natlakování na nastavenou výstupní hodnotu (6 bar), přeci jen max. možná je na pily a křoviňáky dost. Neřeším a nikdy jsem neřešil, vypouštění "na noc", čím bych ráno foukal v 7,00 hod? Navíc souhlasím, že tyto výrobky od "žluté řeky", si tento problém často řeší dokonale samy. Co mi to dalo hledání a práce, utěsnit všechny úniky tak, aby sám nemusel dofukovat přes den i bez používání! A manometr? Kolik stojí nový? 200 -300,- Kč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.128 (?), 1.11.2009 20:13

dobry den, jaky olej pouzit do kompresoru gude 231/8/24 v navodu neudavaji jakou ma mit specifikaci.Na netu jsem nasel olej gude 1L za 329 kc.Zda se mi to dost.Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 1.11.2009 20:33

Obyčajný motorák 15W 40 alebo 5W40 - ide na nás zima.

A aké to máte kompresory ak vám to fučí hocikade ako deravá ponožka?

Prečo nereklamujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.11.2009 20:57

Čau ARBí, já neměl kde reklamovat, koupil jsem dvouletý "ležák" z dědictví! Už to nefučí, jen z hadice. Uf, ale dalo to práce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 1.11.2009 21:03

A tak to je iná. To ste mali dostať darom! Veď to je dedičstvo! No nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika