Olejový hobby kompresor - nechávat natlakovaný?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?) 
1.11.2009 21:31

Já to nedědil! Já to koupil! Bez koleček, bez regulátoru, teda byl, ale trošinku pochroumaný, cca na 3 kusy. Samo, přípojky fuč, ale za ty prachy nekup to! Nádobička jak kočička, 24 litrů, funí každou chvíli, ale funí a jak dobře! Každopádně lepší než drátem do oka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 1.11.2009 21:45

No ja mám tiež 24 flašu. 50 sa mi videlo pre moje potreby veľa a veľký kus. Tiež som kupoval aj s hobby príslušenstvom - rekvizity - pár pištolí na vzduch a na rozprašovač, na gumy manometer a tak. Ale funguje a spoľahlivo a každý deň.  Som rád že ho mám lebo čistiť pílu bez vzduchu to je otrava a nikdy to nie je tak dokonalé ako vyčistené vzduchom. Tak nech nám to dobre a dlho slúži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.58 (?), 2.11.2009 9:31

RadkuB, tohle je ten správný návod na používání kompresoru. Jasný, jednoduchý. Manometr dnes stojí kolem 70,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.219 (?), 7.9.2019 15:12
Ahoj. Mohu také přispět zkušeností. Před 5ti lety jsem si společně s mým kámošem a sousedem koupili stejný kompresor Sheppach HC25. Já ho tenkrát ještě připojil k další tlakové nádobě 80 ltr protože jsem potřeboval mít k dispozici více vzduchu. Jelikož jsem v tu dobu dělal v autoservisu, kde jsme měli velký 1000ltr 4válcový kompresor, který zůstával neustále pod tlakem a vypouštěl se akorát jednou měsičně a to jen kvůli tomu aby za a) se na dílně odkalily všechny automatické odkalovače které vypouští kal a vodu když v nich není skoro žádný tlak, a za b) aby se udělal test tlakoměru a zapsal se do deníku, začal jsem se chovat stejně i k mému hobby kompresoru. Za prvé těch 100ltr vzduchu co jsem získal zvětšením vzdušniku trvalo natlakovat z 0 na 8bar cca 7-8 minut a nechtěl jsem pokaždé tak dlouho čekat a pak sem si myslel, že ho budu i šetřit, když se (v případě nepoužívání) sepne jen 2-3x za den na cca 1.20 min. Tzn než dofoukne tlak. Kámoš šel cestou poctivého vypouštění a odtlakování jak si tenkrát přečetl někde na netu. Zatím co mě sloužil celých 5let a 4měsíce bez jediné chybičky a odstavil jsem ho jen proto, že jsem si před týdnem koupil kompresor dvoupístový. Kámoš měl smůlu. Po roce a půl mu přestal vypínat až došlo k aktivaci pojistného ventilu, což mu ještě v záruce opravili, tak později stejně začal strácet vzduch a vydával divné zvuky při běhu a začal mu kapat olej zespoda motoru a když se na to ptal “starého” machra údržbáře, řekl mu, že je to jasný, že je to stejný jako proč se nesmí nechávat kotel s radiátory bez vody a tlaku, nebo autochladič už používanej (ne funglovka) taky bez vody, nebo klimatizace bez tlaku a chladiva, že všechny tyhle stroje co jsou dělaný na to aby pracovaly s tlakem, kapalinou, nebo s obojím. Tak trpí když jsou bez toho nač jsou navrženy. Takže i nový dvoupísťák budu nechávat pod tlakem a uvidí se. Zatím musim říct, že i když jsem koupil levný polský kompresor, že má výborný plnicí i výdejné parametry a po týdnu používání musím konstatovat, že skoro vůbec neupouští tlak a když ho nepoužívám dorovnává tak jednou za dva dny!!! Zn. Kraft&Dele
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika