Nepravidelny chod motoru Briggs&Stratton - nizsi otacky (sekacka Al-ko BR 46)



MichalMar - (2) - 169.126 (?)
28.6.2017 15:35

A co když motor sekačky nastartovat jde, chod pravidelný, ale po sepnutí pojezdu chvíli jede a seká a za chvíli začne motor škubat, až zhasne. Čím by to mohlo být?

Vyčistil jsem vzduchový filtr, došponoval klínový řemen k pojezdu, ale stále stejná situace.

Dík za pomoc

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 6.84 (?), 21.8.2009 1:27, zobrazeno: 93622x

Dobry den,

z niceho nic pri seceni poklesly otacky a motor ma nepravidelny chod, svicka i na keramice zakarbonovana - cerna. Jinak do teto doby bez zjevnych zavad, bezna udrzba pravidelna.

Filtr sani je vyprany - cisty.

Jedna se o nejakou zavadu v karburatoru?

A. Drtik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 21.8.2009 6:52

Kdyby to byl jen pokles otáček, vysvětloval bych si to tím, že jste posunul páčkou na změnu otáček u ovládání karburátoru. Tak to vypadá na potřebu vyčištění karburátoru.

Chod motoru Briggs&Stratton
Chod motoru Briggs&Stratton
Chod motoru Briggs&Stratton
Chod motoru Briggs&Stratton
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.29 (?), 21.8.2009 20:02

Stalo se mi to samé, rozdělal jsem karburátor, sice příčinu nenašel, ale po složení karburátoru byl motor v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.206 (?), 6.5.2015 20:22

Zdravím, něco podbného mi děla sekačka z moutfildu, těsnění je nové, karburátor vyčišťen. Otáčky mi kolísají po nastartování, pak když chvílí nechám motor běžet tak se otáčky ustálí, ale když začnu síct tak po chvíli otáčky začnou opět kolísat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 6.5.2015 20:37

míval jsem podobný problém po delší době sečení jsem musel nechat sekačku vychladnot a problém byl v kontaktu ktery ovlata lanko z rukojetí na kontaktech velké množství nečistot a posunul jsem bovden takže lanko je našponované při zmáčknutí rukojetě a je po problému

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 6.5.2015 21:43

Jen tak filosofické zamyšlení. Sekačka Hecht 548 SW z roku 2011. Do loňska naprosto bez problémů. Loni během sezóny začalo jakési kolísání otáček, stroj se špatně startoval, v zatížení ztrácel výkon. Chodil jsem kolem a vokometricky nic nezjistil. Letos zjara to samé. Vyčištěn karburátor - byl ok. Pak proveden pokus s otočením šroubu regulátoru o hodnotu by oko. Stal se zázrak. Mašina chytá na trhnutí, skoro bez klapky. Chod pravidelný, otáčky podle sluchu "akorát"wink. Jede to jak ďas, neucpává se boční výhoz, seče to i s tupým nožem, sotva za tím plápolám. Když přijde do záběru, jen zahučí a pere to tam.Prostě jiná mašina. A pouhým otočením kouzelného šroubku o půl otáčky doprava. Udělal jsem si na něm značku, jestli se zas povolí, parchant. Stejně by mě zajímalo, na jaké točky to ve výrobě seřizujou. Že se sekačky točí podle nařízení EU pomaleji je známo. Akorát Uníjní ouřednící měli taky vymyslet, jak při tom sekačky mají sekat, je to princip bezprstového sečení a když nůž jede pomalu, stýblo uhne. Jenže tohle pochopit na nich nikdo nemůže chtít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.245 (?), 17.8.2019 16:52

Mam tiez Hecht 548SW a za tepla ma problem startovat. Tiez som sa zamyslal nad problemom so zmesou no zatial som nenasiel idealne nastavenie. Nevedel by si mi napisat na kolko otacok mas teraz skrutku zmesy. Dakujem. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.16 (?), 21.8.2009 21:36

Po odsroubovani nadrze a karburatoru bylo zrejme, ze pricinou je nemravne zkrabatela membrana mezi nadrzi a karburatorem. Pomohlo vylisovani v knize, takze sekacka sekala jak ma, ale material membrany je po 3 letech u konce zivotnosti, coz se projevi v nejblizsi budoucnosti potizemi.

Je mozne koupit nahradni dily (Stredocesky kraj, Praha) aniz by clovek musel sekacku odvezt do servisu? (Jedna vdova si nechala opravit sekacku v servisu - houpani otacek motoru a v rozpisce krome 1l benzinu za 32,- ctyr sroubku po cca 10,-, serizeni, vycisteni, apod. polozek byla i membrana. Suma 1100,- Kc.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MichalMar - (2) - 169.126 (?), 28.6.2017 15:35

A co když motor sekačky nastartovat jde, chod pravidelný, ale po sepnutí pojezdu chvíli jede a seká a za chvíli začne motor škubat, až zhasne. Čím by to mohlo být?

Vyčistil jsem vzduchový filtr, došponoval klínový řemen k pojezdu, ale stále stejná situace.

Dík za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 21.8.2009 23:31

Najdete si na siti katalog a cislo dilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika