Nepravidelné volnoběžné otáčky u nového travního traktůrka



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
26.11.2007 19:14
ano, pár dvotaktů jsem od BS viděl, ale nemyslim si že by se ještě dali sehnat. ale určitě se už dávno neosazují do traktůrků.... Ano, jak jsem psal, skontrolovat svíčku, palivo, a také jsem si ještě vzpoměl na olej - aby byl mezi ryskami, nikdy ne nad ani pod. něco může být v toleranci, ale jestli se vám to nezdá určitě  bych se určitě obrátil na prodejce, nebo servis.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 45.11 (?), 23.11.2007 22:34, zobrazeno: 12793x
Dobrý den, koupil jsem nový travní traktůrek Partner 200 107 HRB. Překvapilo mě, jaký má nepravidelný volnoběh, otáčky se neustále v rychlém sledu zvyšují a snižují. Prodejce mi sdělil, že se to po určité době provozu upraví. Zajímalo by mě, zda s tím nemáte někdo nějaké zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.254 (?), 24.11.2007 18:30
Spíše to vypadá na závadu regulátoru otáček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.102 (?), 24.11.2007 22:59
Aký je tam osadený motor? 2 takt alebo 4 takt. Napíš označenie motoru.  Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.8 (?), 25.11.2007 10:46

Mám P-13592 HRB jednoválec BS a po půl roce provozu mi taky nepatrně při minimálním plynu a vymačklé spojce kdy motor má minimální odpor nepatrně kolísají otáčky. Po uvolnění spojky kdy jde motor to tahu hydropřevodovky se to zklidní, ale nepatrně je to znát. Dělá to ten odstředivý regulátor nebo špatný benzin, bordel v karbecu. Když motoru přidám přímo karbecu tou páčkou tak motor velmi dobře akceleruje. atím to neřeším, eventuelně zkusím na jaře koupit jinde palivo pak se uvidí.

U té P-200 předpokládám bude taky BS čtyřtakt ale asi dvouválec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.102 (?), 25.11.2007 12:34

Pokiaj je tam jednovalec BS má vyrazené nad sviečkou alebo na kryte výfuku alebo na veku hlavy motoru označenie Model Type Code. Presne opíš čísla a napíš mi ich. Skus to pozriet a ja ti presne podla katalogu najdem ten motor a potom ti napíšem čo dalej. To platí aj u dvojvalca.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 25.11.2007 20:09
Snad se ještě nedávají do traktůrků 2T?? Já bych řekl že to muže dělat jen nastavení směsi paliva, svíčka, nebo špatný benzin. Jinč menší houpání(kolísání) otáček n prázdno u nezatíženého motoru bývá běžné. Setkal jsem se tim už i u Hondy (měla cca přes 500mH)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 25.11.2007 20:37
Dalo by se tady uvažovat o některých možnostech závady, ale. Máte nový stroj za dost peněz a hlavně v záruce. Proto jestli jsem to pochopil správně, tak si testujete, jestli je to normální stav. Co bych Vám poradil, pokud máte možnost, změřte otáčkoměrem výkyvy otáček. Nevím, jaké máte zkušenosti, ale vždy jsou uváděny počty otáček +-. Tedy, abyste nedopadl při reklamaci tak, že to bude v této toleranci. Další možnost je navštívit prodejce - měl by se k Vám chovat, jako k zákazníkovi, kterého nemá každý den - že Vám umožní - domluví např. návštěvu u jiného zákazníka, který vlastní stejný stroj a Vy si můžete porovnat stav, nebo až bude takový další traktůrek prodávat, tak byste mohl být u předvedení a dopadlo by to stejně - tedy věděl byste jestli je to normální.  Až po ověření těchto údajů bych se rozhodl pro nějaké řešení, a to zásadně formou reklamace a ne přes internet. Jinak ne pro Vás - nevím, proč do toho pletete 2 takt - stačí se podívat na typ a je jasné, že je to 4 takt - a to se ptáte na číslo motoru??? Nevím, jestli vůbec B+S 2 takty dělá... 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.68 (?), 26.11.2007 10:46
No to by ste sa divil. B/S má pár typov motorov do kosačiek ktoré sú 2 taktné. Sú určené do svahov nad 15 percent. A stále sa dajú kúpiť.  Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 26.11.2007 19:14
ano, pár dvotaktů jsem od BS viděl, ale nemyslim si že by se ještě dali sehnat. ale určitě se už dávno neosazují do traktůrků.... Ano, jak jsem psal, skontrolovat svíčku, palivo, a také jsem si ještě vzpoměl na olej - aby byl mezi ryskami, nikdy ne nad ani pod. něco může být v toleranci, ale jestli se vám to nezdá určitě  bych se určitě obrátil na prodejce, nebo servis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 26.11.2007 20:21
Jestli se dělají - jsem se špatně vyjádřil - myslel jsem používají jako pohonné jednotky u nás nabízených traktůrků. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika