Nejlepší sekačka na trhu



Karel K. - (15) - 141.11 (?)
27.8.2011 15:57
A kterou by jste si vybral, nebo jakou by jste mi doporučil na výše popsané sečení?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 19.98 (?), 27.8.2011 21:28
Tak pardon, psal jsem své zkušenosti s HRX 537 C1 VYEA.To ovládání je fakt vynikající, v průběhu výroby se měnil tvar a velikost ovládacích "křidélek" tak musíte osobně zajít do prodejny vybraný kus "osahat". Po těch letech se strojem s plynuile nastavitelnou rychlostí pojezdu si nedovedu představit přizpůsobovat se předem pevně nastaveným rychlostem.Mám těžký členitý a kopcovitý terén se spoustou překážek a stromů a tam je to dokonalé. Podobné plynulé ovládání pojezdu má ještě HQ a cosi od "Bédi" ale tam jsou zase jiné mouchy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel K. - (15) - 165.33 (?), 28.8.2011 11:17

Sekačku od Bédi si určitě nekoupím.   Tam ať nakupují ti co mají černé brýle na očích.    Neříkám, že je tam všechno špatné, ale až zlevní tak o 30% tak bude cena odpovídat kvalitě. Od Husqarny také nic nechci. Vysoké ceny pocházejí z dob kdy vyráběly kvalitní výrobky a pak se ocitli na kraji propasti. Od té doby udělali několik kroků vpřed.

A teď k pořádným sekačkám.  Říkáte, že máte už dlouho Hondu s Vario a jste spokojen. Nebolí Vás při sečení ruce a nebo palce od těch křidélek? V prodejně jsem byl, sekačky prohlížel, ale jestli to nejni třeba po 2 hodinách sečení namáhavé v prodejně nepoznám. Právě, že teď mám klasický jednorychlostní pojezd s klasickou pákou pojezdu tak nevím jestli tohle křidélkové ovládání nejni unavující. V Hondě mi právě doporučovali pro moje potřeby a couvání při obsíkání stromů, zídek a pod. ty křidélka a tak zde zjišťuji skutečné postřehy od uživatelů. Zatím jsem nedostal jiné doporučení než na tu Hondu a já jsem také nic jiného nenašel tak to vypadá, že to bude právě Honda. Teď jenom jaká? Vario bebo Hydro? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 28.8.2011 12:14
Když přišla Honda s tímto variopohonem na trh tak ta ovládací křidélka byla daleko menší. Dnes mají trochu jiný tvar a jsou prodloužená - nemohu dnešní úpravu posoudit. Ta původní nijak ruce ani prsty neunavují.Svůj podstatný podíl na tom bude mít potažení celé rukojeti kvalitní pěnovou gumou velice příjemnou pro ruce. Nejsem si jistý, jestli ji v rámci úspor na některých modelech úplně nevypustili z výroby.Kovové madlo bych tedy v ruce držet nechtěl. I když to ovládání křidélky funguje jako lanko v bowdenu a časem získá vůli(regulovatelnou) tak se jedná o naprosto intuitivní a ve vteřině reagující systém. Jedinou vadou v komfortu držení je kovová hrazda pojistky nožů, která trochu tlačí do rukou - na normálních sekačkách je to pochopitelně daleko horší, protože tam držíte takové hranaté hrazdy dvě - nože a pojezd. Shrnuto - nic lepšího zatím neznám, jedná se ale o 5 let staré provedení. Je možné, že dnes může být v některých ohledech nějaký prvek ošizený.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel K. - (15) - 49.9 (?), 28.8.2011 14:35

Děkuji za info. Samozřejmě, že už to Honda ošidila a madlo už je kovové. Dojdu se na ní ještě jednou podívat, ale pokud jste jako uživatel s křidélky spokojen tak si jí asi také koupím.  Díky Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 28.8.2011 21:50
Pokud jde o ta křidélka, nemáte se čeho bát, není tomu moc co vytknout.Při pohybu vpřed je jedno, kterým palcem (či oběma) zatlačíte dolů, při couvání musíte křidélka lehce palci(-em) přizvednout zpět neboť (alespoň ta moje) po čase získají lehkou vůli.Intuitivnější systém v kombinaci s variopřevodem ale jinde nenajdete, takže stejně není moc co řešit. Šťastnou ruku při výběru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel K. - (15) - 132.16 (?), 26.8.2011 20:00

Tahle Honda vypadá dobře, ale spíš HRX 476. Ta se mě líbí víc, protože nejni tak velká. Nevím jestli je lepší HRX 476 C1HYE nebo HRX 476 C1 VYE. Je to ovládání u VYE s těmi křidýlky praktické? Nebudu síct žádné rozlehlé louky. Cca 600m2, ale spousta stromečků, pěšin, zídek a pod. Máte s těmito pohony nějakou zkušenost? Je jepší hydro nebo vario? Co spolehlivost? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 27.8.2011 15:09

Mám zkušenost s oběma typy pohonů - SmartDrive s křidélky i hydrostat jsou prostě špička, jednoduché ovládání a široký rozsah rychlosti, který si přizpůsobíte přesně podle svých představ. Na takový pozemek bych bral spíš hu HRX 476.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karel K. - (15) - 141.11 (?), 27.8.2011 15:57
A kterou by jste si vybral, nebo jakou by jste mi doporučil na výše popsané sečení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 28.8.2011 13:58

Samozřejmě, že na takový pozemek, kde je hodně objíždění a dosekávání, tak HRX 476.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.254 (?), 30.8.2011 16:48

před měsícem jsem si koupil MDT 053, 4 kvalty, motor Kawasaki, centrální nastavení výšky. Sekám s tím cca 40arů, jezdí jak drak, motor bere jak má. VR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika