Názor na benzínový vertikutátor VeGA GT 5654



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 138.237 (?) 
25.3.2015 19:17

Měl jsem zapůjčen Eliet 401 s Brigsem a i když to byl od Elietu ten nejmenší model, tak makal parádně. Škoda jen té ceny, přístroj za 25 tisíc pro použití dvakrát ročně se teda moc nerentuje. Navíc šly ceny v půjčovnách trochu dolů, takže kdo chce zkusit tuhle parádičku, tak vřele doporučuji. Jinak Eliet dělá i modely s cepovými noži stejně jako ten Veibamg, ale to už je profi řada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 141.91 (?), 26.3.2015 15:05

Zdravím, měl jsem před lety z půjčovny profi vertikutátor s plovoucímy noži Billy Goat PR 550H. U těch jeho plovoucích nožů mě přišlo, že ta vertikutace je mnohem rasantnější než u běžných pevných nožů. Tj. vybralo to mnohem více stařiny než běžný vertikutátor s pevnými noži. Stručně řečeno, ta vertikutace byla v přeneseném významu jako "hluboká orba" a u pevných nožů něco jako "smykování" (hloubku mi vždy nastavili v půjčovně). Proto jsem v tomto přípdě ani nejel do kříže neboť by to nemělo už cenu. Je však možné, že to bylo i tím, že v ten daný moment bylo v trávníku více stařiny nebo byla trochu vlhká po ránu.

U toho SOLA jsem byl fakt zklamán, je však možné že ty nože prostě půjčovna neřeší a nechá s tím lidi klidně pracovat. SOLO trávník ale při jarní vertikutaci krásně a čistě prořezalo, jen té plsti prostě nepomohlo pořádně ven, tj. ty nože zas až tak hrozné být nemohly.

UV-40B jsem koupil až poté, co jsem si ho mohl tehdá na zahradě vyzkoušet při podzimní vertikutaci. V porovnání váha, rozměry, výkon a výsledek vertikutace byl jednoznačně z půjčených strojů nejlepší Eliet 450, ale kvůli té jeho ceně jsem šel do toho UV-40. Se samotnými pružinami na válci zkušenosti nemám. Na válci UV-40 jsou nože a pružiny, tj. čistě teoreticky je mezi noži a pružinami tak malá mezera, že se vertikutátor chová jako jemné "motorové hrábě" co kromě prořezu drnu krásně vyhrabou všechen čurbes co tam kdy byl. Toť má pětiletá zkušenost s vertikutací:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika