motor Tera Vari



Stránky: 1,  2   
jirka.z - (8) - 197.113 (?) 
5.5.2008 8:38, zobrazeno: 49685x

Dobrý den, mám problém s pohonnou jednotkou tery - po zimní odstávce se mi ji nepodařil nastartovat. Už jsem vyměnil svíčku, vyčistil karburátor, odpojil drát na stop, hadici k filtru, kdyby byl ucpaný a pořád nic. Svíčka jiskru dává /neumím posoudit, jakou /, ale když ji po několika protočeních vyndám, je mezi kontakty kapka banzínu. Tak mi přijde, že není v pořádku ten karburátor. Prosím o radu, co bych ještě mohl zkontrolovat, mě už nic nenapadá. Dal bych ji do servisu, ale prý by to trvalo 14 dní, ale to je pro mě v tuto dobu moc, potřebuju orat. Předem dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 5.5.2008 8:52
Pokud je v karburátoru a palivovém systému satrý benzín, tak musí pryč. Tzn. vypustit, vyfoukat a nalít čerstvé palivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.208 (?), 5.5.2008 12:12
Podle mne je tato závada celkem běžná.Jedná se o to, že do prostoru válce a karteru nateče při dlouhém stání motoru benzin a při startování je stále přehlcen.Stačí vyšroubovat svíčku a tahat za starter - mnohokrád, dokud z válce je vidět pára.Stává se to přes to, že je uzavřen palivový kohout a ani jehlový ventil tomu nezabrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.226 (?), 5.5.2008 14:27

Mám mnoho strojů s benzinovým motorem a tak také někdy potíže se starty. Většinou pomůže to, že při problémech dám k sání motoru puštěný (a nezapálený) hořák propan- butanové opalovačky (2 kg bomba + 3kW hořák) a startuji. Motor chytne na směs onoho propan-butanu a vzduchu. Po chvíli chodu hořák vzdálím a motor pak již jede na benzin. Zkuste to, opravdu to funguje pokud na motoru není závada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 5.5.2008 15:35

Také se prodává "Start Spray" - podle zápacho je to vlastně propan butan, akorát nemusí člověk tahat vlekou bombu s tryskou, stačí jen trochu stříknout do otvoru vzduchového filtru a motor nakopnout - startuji tak starý traktůrek který má motor ze Škody 1000MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.113 (?), 5.5.2008 16:12

DĚKUJU!!! Podle rady jsem vyšrouboval svíčku a startováním vyfoukal palivo - když jsem to udělal po několikáté a zjistil, že to je pořád "uchlastané" rozdělal jsem / už asi popáté / nádržku karburátoru a našel na dně spadlou trysku. Našrouboval jsem ji na místo a ta mrcha už chodí! Ještě jednou všem moc dík. Zdraví Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.250 (?), 22.5.2008 13:26

Dobrý den Jestli se mohu zapojit též máme problém s Terou, couve krásně, ale jednička i dvojka má špatný už rozjezd, stojí dobu na místě než zabere, někdy ani ne a musíme ji postrčit aby se vůbec rozjela.Bez nákladu sní nevyjedu ani kopeček a přitom ani nehrabe prostě stagnuje na místě takže kopeček musím vycouvat.Děkuji všem za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.119 (?), 27.5.2008 21:41

Pokud se při tom marném pokusu o rozjetí točí hřídele nápravy, jedná se o problém v kolech. Doporučuji rozebrat, vyčistit a namazat západky. Při tom zkontrolujte stav ozuveného kola a stav západek, případně je vyměňte.

Pokud se hřídele neotáčení, bude se jednat o problém v převodovce, možná i poškozená kola 1. a 2. rychlostního stupně. Doporučuji navštívit odborný servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.231 (?), 28.5.2008 0:59
Pokud se kola ani hřídele (šestihrany) neotáčí, mohlo také dojít k protočení šestihranů na unašečích těsně u převodovky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.250 (?), 25.3.2009 8:01

takže to byla špatná spojka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika