Motor B&S 450e nepravidelný chod, dym z odvetravania



marfan - (1) - 36.100 (?) 
14.7.2020 20:58, zobrazeno: 1183x

Zdravím, mám taký problém s kosačkou kde mám motor Briggs & Straton 450e. 

Nedávno som si všimol, že motor po zahriati akoby prdí a vtedy poklesne nachvilku výkon a potom ide chvílu dobre. 

Ďalšia vec je, že ak dám dolu filter tak toto prdenie a nepravidelný chod sa zlepší aj sa zvyššia otáčky a motor ide ako za mlada. 

Ešte som si všimol, že s odvetrávania dosť dymí a tým je od toho aj mokry filter. 

Nedávno som menil olej za original. Je možné, že ak ho tam bolo veľa tak mohlo niečo pokaziť? Bolo ho tam o 50ml viac ako malo byť.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 119.222 (?), 15.7.2020 4:45

Podle jednoho zde uveřejněného návodu jsem u motoru 500e vyvrtal do zátky benzinu dírku, ihned se mně zlepšil chod motoru, který se po zahřátí tu a tam dusil. Prý tam vzniká podtlak a karburátor špatně nasává. Při odstavení sekačky dírku zacpávám trhacím nýtem, tedy drátkem, aby se benzín nevypařoval.

Motor vám kouří asi proto, že sekačka byla nevhodně nakloněna a olej vám natekl tam kam neměl. A nepřelívejte předepsanou olejovou náplň! Vlado z Vysočiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.100 (?), 15.7.2020 5:19

Skúsim pozrieť na tú zátku a dám vedieť či pomohlo. 

Ten dym resp. para ide z odvetrávania kľukovky nie z výfuku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.121 (?), 17.7.2020 10:04

kazdy podobný motor ma specialní uzávěr palivové nádrže, přes který přisává vzduch. Nevrtat žadnou díru :) to spise zkontrolovat uzávěr, nebo koupit rovnou nový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 16.7.2020 18:46

Dým z odvětrání klikovky může být způsoběný: přelitím motoru olejem, nebo nakloněním sekačky na špatnou stranu, nebo opotřebenými/prasklými pístními kroužky. Olejová mlha pak zalepí a ucpe vzduchový filtr a motor půjde špatně.

Je potřeba odstranit příčinu a dát nový vzduchový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika