Motor B&S 450e nepravidelný chod, dym z odvetravania



host - 223.69 (?)
16.7.2020 18:46

Dým z odvětrání klikovky může být způsoběný: přelitím motoru olejem, nebo nakloněním sekačky na špatnou stranu, nebo opotřebenými/prasklými pístními kroužky. Olejová mlha pak zalepí a ucpe vzduchový filtr a motor půjde špatně.

Je potřeba odstranit příčinu a dát nový vzduchový filtr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
marfan - (1) - 36.100 (?), 14.7.2020 20:58, zobrazeno: 1182x

Zdravím, mám taký problém s kosačkou kde mám motor Briggs & Straton 450e. 

Nedávno som si všimol, že motor po zahriati akoby prdí a vtedy poklesne nachvilku výkon a potom ide chvílu dobre. 

Ďalšia vec je, že ak dám dolu filter tak toto prdenie a nepravidelný chod sa zlepší aj sa zvyššia otáčky a motor ide ako za mlada. 

Ešte som si všimol, že s odvetrávania dosť dymí a tým je od toho aj mokry filter. 

Nedávno som menil olej za original. Je možné, že ak ho tam bolo veľa tak mohlo niečo pokaziť? Bolo ho tam o 50ml viac ako malo byť.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.222 (?), 15.7.2020 4:45

Podle jednoho zde uveřejněného návodu jsem u motoru 500e vyvrtal do zátky benzinu dírku, ihned se mně zlepšil chod motoru, který se po zahřátí tu a tam dusil. Prý tam vzniká podtlak a karburátor špatně nasává. Při odstavení sekačky dírku zacpávám trhacím nýtem, tedy drátkem, aby se benzín nevypařoval.

Motor vám kouří asi proto, že sekačka byla nevhodně nakloněna a olej vám natekl tam kam neměl. A nepřelívejte předepsanou olejovou náplň! Vlado z Vysočiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.100 (?), 15.7.2020 5:19

Skúsim pozrieť na tú zátku a dám vedieť či pomohlo. 

Ten dym resp. para ide z odvetrávania kľukovky nie z výfuku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.121 (?), 17.7.2020 10:04

kazdy podobný motor ma specialní uzávěr palivové nádrže, přes který přisává vzduch. Nevrtat žadnou díru :) to spise zkontrolovat uzávěr, nebo koupit rovnou nový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 16.7.2020 18:46

Dým z odvětrání klikovky může být způsoběný: přelitím motoru olejem, nebo nakloněním sekačky na špatnou stranu, nebo opotřebenými/prasklými pístními kroužky. Olejová mlha pak zalepí a ucpe vzduchový filtr a motor půjde špatně.

Je potřeba odstranit příčinu a dát nový vzduchový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika