Množství oleje u Hondy HRG 415 C3



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
19.6.2008 22:04
Hladinu nalévaného oleje byste měl vždy postupně kontrolovat proti ryskám na měrce a nespoléhat pouze na předepsané množství, a to nejen u zahradní techniky. Jednak nemusíte vypustit úplně celou předchozí náplň, jednak se v motoru tvoří úsady, a hlavně, všechny odlitky skříní motoru, díky změnám výrobních postupů či změně výrobce odlitků, často nejsou úplně stejné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.6 (?), 19.6.2008 21:55, zobrazeno: 4875x

Dobrý den.  Píšu jen ohledně množství oleje v sekačce Honda. Mám Hondu HRG 415 C3. V návodu se uvádí, že množ. oleje má být 0.55l. Já jsem dnes měnil olej, a nalil jsem 0,5l a bylo to nad horní hranici, tak jsem odlil a vrátil spět olej do flašky. Po ještě pár odlití a měření mě ukázalo že mám v motoru 0.45l oleje ve fašce zůstatek 0.55l., a to mám tak 5 mm pod horní hranici. Tak by asi stačilo i 0.40l a bylo by to v půlce měrky. Sekačku jsem měl na rovném povrchu a měrku jsem při měření zasunul (né šrouboval) a vytáhl. Měření jsem opakoval vícekrát a vždzy stějný výsledek. Tak že to vypadá že doporučené množ. oleje 0.55l je asi hodně. Máte někdo podobné zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 19.6.2008 22:04
Hladinu nalévaného oleje byste měl vždy postupně kontrolovat proti ryskám na měrce a nespoléhat pouze na předepsané množství, a to nejen u zahradní techniky. Jednak nemusíte vypustit úplně celou předchozí náplň, jednak se v motoru tvoří úsady, a hlavně, všechny odlitky skříní motoru, díky změnám výrobních postupů či změně výrobce odlitků, často nejsou úplně stejné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika