Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



host - 96.148 (?)
17.8.2007 21:26
Ano, ta vyšší cena u výkonnostně srovnatelných křovinořezů konkurenčních renomovaných značek, je právě ta cena za kvalitní provedení, materiály, technologii, servis, dokumentaci, atd. Chápu, že si někteří nemohou dovolit silný stroj za vyšší peníz, tak pokukují po Maruňace, Stize, atd. Ty problémy, co jste tu psal, by si prostě u Stihlu nemohli dovolit. Já bych zase nekoupil nic jiného, než Stihl. 8 let dostává ´záhul´ a jede na jedničku s hvězdičkou... Loni odešlo zapalování, zadarmo mi ho vyměnili, mají na něj doživotní záruku. Stihl je jednorázová investice. Uvidíme, kolik peněz vložíte za 8 let do mašiny Vy, já jenom kupuji nové trojzubce. Přeji bezproblémový provoz. P.Š.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 96.148 (?), 17.8.2007 20:51
Proboha lidi, kupujte Stihly, Husqvarny a Jonseredy a máte po problémech. No a jestli se Marunaky (pěkně debilní jméno) přidřou, když používáte Castrol TT v poměru 1:50, tak to o kvalitě motoru mluví samo za sebe.. Jestli proto ředíte 1:25, aby motor fungoval v pořádku, tak to Vás lituji. Marunaka není nic renomovaného, je to jen hračka pro ty, co naletí. Mám 8 let STIHL FS 450K a to je jiné kafe. Proto doporučuji kupovat stroje renomovaných výrobců se zajištěným servisem a výbornou dokumentací.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.197 (?), 17.8.2007 21:12

Nene. Musím se Marunaky zastat. Motor má skvělý výkon, to zadření, o kterém jsem tady mluvil, se mi stalo s olejem OMV Bike Super a benzínem s bezejmené benziny z naší obce. V podezření je ten benzin, v té době se přidřelo několik automobilů, které načerpali takto nekvalitní benzin.

Pokud jsem správně pochopil, tak házení hlavy výrobce odstranil přechodem od plastu zpět ke kovu. Já mám holt tu smůlu, že mám celou hlavu plastovou. Koupil jsem si ale jinou a jsem naproto spokojen.

Kdybych měl kupovat znova, koupím zase Marunaku. A to prosím mám za sebou účet za opravu přidřeného motoru a účet no novou hlavu. I tak si ale  myslím, že Marunaka je pro ne-profi použití fajn.  Konkurence se srovnatelným výkonem motoru je z cenou úplně někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.148 (?), 17.8.2007 21:26
Ano, ta vyšší cena u výkonnostně srovnatelných křovinořezů konkurenčních renomovaných značek, je právě ta cena za kvalitní provedení, materiály, technologii, servis, dokumentaci, atd. Chápu, že si někteří nemohou dovolit silný stroj za vyšší peníz, tak pokukují po Maruňace, Stize, atd. Ty problémy, co jste tu psal, by si prostě u Stihlu nemohli dovolit. Já bych zase nekoupil nic jiného, než Stihl. 8 let dostává ´záhul´ a jede na jedničku s hvězdičkou... Loni odešlo zapalování, zadarmo mi ho vyměnili, mají na něj doživotní záruku. Stihl je jednorázová investice. Uvidíme, kolik peněz vložíte za 8 let do mašiny Vy, já jenom kupuji nové trojzubce. Přeji bezproblémový provoz. P.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.197 (?), 18.8.2007 0:27

Díky za přání, snad bylo upřímné. Já jsem měl limit kolem 12.000,- Kč. Materiálové provedení nepovažuji za nijak špatné. Tu příhodu se zadřeným motorem přičítám opravdu benzinu a myslím, že by se stejně tak stala na jakémkoli jiném stroji.

Jediná výtka je tedy ta hlava. Výrobce to ví a opravil to. Že já jsem si musel koupit novou je možná má nedůslednost reklamace výrobku - kolega, který reklamoval, dostal nabídku na bezplatnou výměnu za nový model (tedy pokud jsem to správně pochopil).

Je mi jasné, že kvalitní značky jsou na profi práci. Ale u mne by byly nevyužité. Potřebuji spolehlivý stroj pro amatéra, Marunaka mi to (zatím) splňuje. Profi výrobek by pro me byl zbytečně drahý. Ale uvědomuji si, že za těch 8 let toho nasekám možná tolik, kolik vy za dva měsíce, takže srovnáváme jabka s hruškama.....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 18.8.2007 9:36
Pane host - xxx.xxx.178.197, 17.8.2007 20:45 docela bych to přivítal, snad mi to pomůže blíže objasnit jak se to stalo.
Pánové, srovnáváte stihlku s motorem kawasaki?
Pak srovnáváte zastaralý motor se špičkou. Váha, výkon, hluk, spotřeba a s poruchovostí mám zkušenosti zcela opačnoé. Od roku 1994 se mi nevrátil jediný kus a to pracují v lese od jara do podzimu (ne všechny). Za tu dobu jejich kamoši kupovali stihlku 3x. Zažil jsem už, při práci na obci jeli 10 minut bez oleje až se motor zastavil. Po rozhejbání motor pracuje dosud. Práce za deště a podobně, neznám vadné zapalování.
Stihl má dobrý olej, ale přesto jsem od stejný doby opravoval přidřený, zadřený motor, či vyměňoval vadné zapalování a jiné. I kdyby stály stejně, stihl na japonce nemá a myslím že niky mít nebude.
Garland asi udělal chybu že v návodu neuvedl jasně konkrétní značku a typ oleje. Lidé tam začali lít všechno možné a nemožné, a to se žádnému motoru který je konstruován na určitý typ oleje nelíbí. Zkuste se zeptat např. u stihlu zda můžete do stihlky lít mogul z paramo! Problém strunové hlavy za svoji vinu uznali, je to jako když na mercedesa dáte kola z trabanta.
Také bych chtěl naznat, že prodávám a opravuji všechno možné a nemám zájem hanit nějakou firmu. Je to jenom moje zkušenost s těmito výrobky. Úplně jinak by dopadlo hodnocení např. stihl - talon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.115 (?), 21.8.2007 10:51
Pane Nováku, pošlete mi prosím vaši adresu na kterou chcete zaslat hlavu na email 43dx(zavináč)seznam.cz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 27.8.2007 16:26
Obdržel jsem od pana 214.115 strunovou hlavu k prozkoumání (čímž mu tímto děkuji) která při práci vibrovala. Skutečně došlo ke zničení hlavy (aspoň v tomto případě) a to při přesném dodržení postupu montáže uvedeným v návodu k použití v češtině. Postup montáže strunové hlavy totiž pasuje na hlavy s kovovým uchycením, které se prodávaly do jara 07. Potom se začaly prodávat hlavy s plastovým uchycením, ale nutná změna postupu montáže již uvedena nebyla.
Při vložení strunové hlavy na unašeč převodovky se dále navlíkla podložka o průměru asi 2,5 cm a našroubovala matka. Protože malá podložka měla malou plochu, tak po dotahnutí matky se plast částečně rozmačkl a hlava se nutně vychýlila z osy.
A v čím se montáž liší?
Místo malý podložky montujeme podložku velkou v průměru asi 5 cm, u který jsme uvedený defekt nezaznamenali.Velká podložka se dodává s křovinořezem a slouží k uchycení kotouče stejným způsobem.
Myslím že nejlepší způsob nápravy je návrat k hlavám s kovovým uchycením, které již Garlant přislíbil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kovy - (6), 27.8.2007 21:30
Taky mám celoplastovou hlavu italského výrobce. Už od pohledu je to šmejd, který musí házet při sebelepším uchycení. Ona totiž ta hlava je spíš nějaký neforemný elipsoid. Uchycení je následující: K hlavě jsou dodávány 4 vystřeďující podložky pro různé průměry hřídelů. Problém je v tom, že na marunaku nepasuje ani jeden (moc velký nebo moc malý). Tyto podložky se vkládají do vybrání ve strunové hlavě. Naštěstí do tohoto vybrání pasuje osazení vymezovacího dílu s vystředěním žacího nože (doslovně z návodu bod 6 obr.3). Bohužel už nelze použít velkou uvnitř zubatou podložku ( v návodu se o ní píše jako o krytce ), jednak by nefungovalo tvarové spojení podložka hřídel a nezbylo by ani místo pro našroubování matky. Matka už ma na sobě nalisovanou podložku. Našroubuji dotáhnu a můžu sekat. Bohužel při všelijakém škobrtnutí o drn, či při poklepu k vysunutí struny je veškerá souosost v háji a začne to pekelně vibrovat. Tohle jsou moje zkušenosti s dodávanou strunovou hlavou. Jak jsem si to tady všechno pročetl, tak ji nejspíš zkusím vyreklamovat a uvidím co mi pošlou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 27.8.2007 22:46
Zřejmě ještě vám pošlou plastovou.
Jestli ji ale namontujete tak jak tu píšete,, tak ji okamžitě zničíte a můžete ji také vyhodit.
Myslel jsem že to tu píši srozumitelně, ale asi ne.
Namontujte si na křovinořez kotouč dle návodu, podívejte se na to a místo kovového kotouče namontujte plastovou hlavu stejným postupem. To znamená, že na kovový unašeč s průměrem osazení 25,4 mm nasadíte první polovinu hlavy s dírou 25,4mm (přesně to na sebe pasuje) , dále nasunete podložku průměru asi 5 cm. v který je díra se zámkem proti protočení pasující přesně na hřídelku. Podložka má tak trochu tvar pokličky a dává se tam jako poklička na hrnec (pozor ne vzhůru nohama). potom našroubujete a dotáhnete matku. Dále dáme pružinu a cívku se strunou včetně víka strunové hlavy. Navíc v takto složené hlavě se nemá možnost pružina na kovový podložce "zakousnout"
Nicméně je to spíš náhradní řešení a raději bych tam viděl hlavy s kovovým úchytem.
Je pravdou že k hlavě přibalené (menší) kovové montážní podložky se k montáži plastové hlavy nehodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kovy - (6), 28.8.2007 1:34
Vždyť to tak mám přidělané! Přesně tak jsem to i popsal! Jediný rozdíl je v tom, že tam nemám tu podložku se zámkem, protože, jak už jsem napsal, nelze docílit nasunutí zubů na hřídeli do zubů na podložce, nehledě na to, že ani toho závitu moc nezbude na bezpečné přišroubování. Jo a ty středící podložky jsou plastové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika